Автор Тема: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво  (Прочетена 23593 пъти)

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #15 -: Септември 14, 2022, 03:36:16 pm »
Значи мойта е 1.6 , 90 коня. Малко градско и повече магистрала. Ми излиза 5.2-5.5 разход. Каране със 100-110. Не знам дали е много за тази кола. Защото другата дето имам е vw polo 1.9 тди 101 коня. И същата скорост разхода е 4. 🤔🤔🤔

P.s. живея в чужбина. Може тука навтата да е по различна от колкото в България. Не знам.
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #16 -: Септември 24, 2022, 01:20:48 pm »
Значи вчера заредих до горе,до капачка. и ми показва че мога да мина 709 км. С пълен резервоар. Като мина 200-300 км и заредя пак ще кажа какъв е разхода. Нооо нищо чудно да трябва да се актуализира софтуера. Защото няма как да е само 700 км да се минат с пълен разервоар. Тва да не е 200 коня.
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #17 -: Септември 24, 2022, 06:29:55 pm »
При мене разхода е 5.5л. на резервоар пълен над половината  а когато падне на 1/4 разхода който ми показва е 7-6.5л. Мисля че нещо компютъра и датчика в резевоара нещо не могат да се разберат като хората  :) Това ми се появява и при дизела и при бензиновата кола.  %)

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #18 -: Декември 06, 2022, 11:22:58 pm »
Значи за сега съм пробвал с темпомат само, при пълен резервоар 55 литра, със 110 км . Минах 915 км. Сега пробвам само на педал без темпомат. Колко ще мина,
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

Kiaman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #19 -: Януари 04, 2024, 08:41:16 pm »
Да повдигна темата:
Карам Октавия 1.9 тди, 90 коня, на 240 х. км.
По моя си маршрут, двупосочно, в София рядко харчи над 5.5 л./100.
От близо 2 месеца карам и Ceed 1.6 crdi SW, 115 коня, на 150 х. км.
Със същия стил на шофиране, по едно и също време, по същия маршрут, дори с изключен старт/стоп, пак двупосочно - киата рядко слиза под 7.0 /100.
Разочарован съм, че киата харчи много повече от шкодата - ако не еднакво, поне не трябва да е обратното, особено ако вярваме на каталожните данни:
Градско: KIA=4.4 л/100, Octavia=6.3;
Извънградско: KIA=3.7; Octavia=4.2.
На извънградско консумацията на шкодата се доближава до нейните си каталожни данни, но киата не пада дори под 5.5!
Ниакви аварийни лампи не светят.
Шкодата я зареждам с нафта където ми падне, но съм най-доволен от ОМВ, защо качеството в цяла България е едно и също (а и не е лошо, не правя реклама). По тази причина киата я зареждам само на ОМВ и пак няма угодия!
В официалния сервиз на Цариградското в София казаха, че единственото, което би могло да свали разхода на киата е нов горивен филтър, нямало никави регулировки !?! Днес им я закарах и го смениха, до 15-20 дена ще имам равносметката и ще пиша.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1322
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #20 -: Януари 05, 2024, 11:19:26 am »
Напиши коя година са двете коли и кое евро са. Освен това имат ли ДПФ филтри и катализатори и дали са налични.

Kiaman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #21 -: Януари 05, 2024, 09:53:20 pm »
Напиши коя година са двете коли и кое евро са. Освен това имат ли ДПФ филтри и катализатори и дали са налични.
Octavia - 2006, Евро-2 (по спомени), помпа-дюза, наличен катализатор.
KIA Ceed III - 2019, Евро-6, наличен катализатор, наличен DPF.

Двете коли са почти еднакво тежки. Киата е по-ниска, по-обтекаема, с подчертано по-добра инерция (щото спирачките на шкодата не отделят добре - конструктивен проблем). Двигателят на киата е с по-малък обем, което е предпоставка да харчи по-малко на празен код, но нъцки... точно там хващам най-големия разход!?
Интересно защо в KIA Motors отказват да коментират проблема, а и да го решават??? Смениха горивния филтър, за първите 160 км разхода си остана висок, не виждам как ще спадне по-нататък!

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 161
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #22 -: Януари 05, 2024, 10:20:53 pm »
Напиши коя година са двете коли и кое евро са. Освен това имат ли ДПФ филтри и катализатори и дали са налични.
Octavia - 2006, Евро-2 (по спомени), помпа-дюза, наличен катализатор.
KIA Ceed III - 2019, Евро-6, наличен катализатор, наличен DPF.

Двете коли са почти еднакво тежки. Киата е по-ниска, по-обтекаема, с подчертано по-добра инерция (щото спирачките на шкодата не отделят добре - конструктивен проблем). Двигателят на киата е с по-малък обем, което е предпоставка да харчи по-малко на празен код, но нъцки... точно там хващам най-големия разход!?
Интересно защо в KIA Motors отказват да коментират проблема, а и да го решават??? Смениха горивния филтър, за първите 160 км разхода си остана висок, не виждам как ще спадне по-нататък!
Това  какво дават като разход  от завода няма нищо общо  с реалните условия според мен .Аз съм с автоматик  и не е комби  2013   евро 5b смесено е 6  по борд компютърa само градско не съм я засичал.  При замерване на пълен резервоар има разлика от около 300ml на 100км с показанията от компа. Кое е вярното все ми е тая  :-*  радвай се на тоя разход щото има случаи почва да гори по малко и после аиде за дюзи  :)  . По моментният разход най малко гори когато си 120-130 на магистралата  това съм забелязал аз.
« Последна редакция: Януари 05, 2024, 10:41:22 pm от Бат Герги »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1322
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #23 -: Януари 05, 2024, 10:40:15 pm »
Octavia - 2006, Евро-2 (по спомени), помпа-дюза, наличен катализатор.
KIA Ceed III - 2019, Евро-6, наличен катализатор, наличен DPF.

Двете коли са почти еднакво тежки. Киата е по-ниска, по-обтекаема, с подчертано по-добра инерция (щото спирачките на шкодата не отделят добре - конструктивен проблем). Двигателят на киата е с по-малък обем, което е предпоставка да харчи по-малко на празен код, но нъцки... точно там хващам най-големия разход!?
Интересно защо в KIA Motors отказват да коментират проблема, а и да го решават??? Смениха горивния филтър, за първите 160 км разхода си остана висок, не виждам как ще спадне по-нататък!
Шкодата може и евро 3 да е. Като цяло не е правилно да сравняваш толкова различни коли. На сиида му се налага да покрива доста по-сериозни екологични норми. След позапушване на ДПФ-а му се налага да го почиства с допълнително гориво (което не се ползва за предвижване на колата). И това при каране в градски условия се случва доста често. Във форума имаше тема един човек имал сиид от първите 1.4 дизел 90 коня и много му харесал. Купил си следващото поколение май 1.6 дизел вече 115 коня и лека изненада - върви по-малко от стария въпреки по-големия обем и коне. Екологията пречи както на вървежа, така и на разхода. Ако не ти харесва сиида винаги можеш да го продадеш и да вземеш още една шкода.

Kiaman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #24 -: Януари 05, 2024, 11:06:50 pm »
... Това  какво дават като разход  от завода няма нищо общо  с реалните условия според мен ...
Доста коли са ми минали през ръцете, когато си укротя десния крак, с всичките съм се доближавал до разхода по каталог, ама с тая кия не се разбираме нещо.

Kiaman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #25 -: Януари 05, 2024, 11:36:41 pm »
... На сиида му се налага да покрива доста по-сериозни екологични норми. ...
... Екологията пречи както на вървежа, така и на разхода. ...

А бе прав си, но каква е 'файдата от ползата' да намаляваме mg CO2, след като разхода е по-висок ...

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #26 -: Януари 06, 2024, 08:11:11 am »
Без да съм супер специалист, на мен разхода на този дизелов сийд ми се струва висок.  С моя бензинов Хсийд, ако се понапъна да внимавам с десния крак, постигам същия разход.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Kiaman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #27 -: Февруари 04, 2024, 11:41:20 pm »
От последното писане съм минал само 1500 км, но започнах да следя изкъсо моментния разход и често виждам, че доста се покачва, дори без газ, а и по инерция (с изключени предавки). Вероятно в тези моменти "налива" нафта да гори саждите в DPF-a, но дали е така? И защо толкова често, като един курс ми е поне 30 минути непрекъсната работа на мотора?
В крайна сметка май ще се разделим с тоя DPF.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 161
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2024, 09:09:09 am »
Преди да премахваш каквото и да било първо може да отидеш на диагностика и да погледнеш  състоянието на дюзите има активни тестове които показват състоянието на мотора- компресия  и корекцията на дюзите също и на колко километра прави регенерация.
« Последна редакция: Февруари 06, 2024, 09:11:03 am от Бат Герги »

Kiaman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Kia ceed 1.6 crdi sw висок разход на гориво
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2024, 05:10:48 pm »
Преди да премахваш каквото и да било първо може да отидеш на диагностика и да погледнеш  състоянието на дюзите има активни тестове които показват състоянието на мотора- компресия  и корекцията на дюзите също и на колко километра прави регенерация.
Идеята е много добра, макар че в началото на годината от "Ц. шосе" ми отказаха (според мен нарочно, защото има нещо от което са се напатили) - смениха само горивния филтър.
Да ми препоръчате друг сервиз в София, специализиран само в това?
« Последна редакция: Февруари 12, 2024, 11:12:38 pm от Kiaman »