Автор Тема: Ceed I разлики след фейслифта  (Прочетена 1434 пъти)

peplasto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Ceed I разлики след фейслифта
« -: Юни 28, 2022, 09:08:16 pm »
Здравейте,

Насочил съм се към закупуване на първа генерация на Ceed. Все още не съм се спрял на конкретен мотор, като избора е между 1.6 бензин или дизел.

Въпросът ми е какви са основните разлики в модела след фейслифта, освен чисто визуални?

Има ли разлика във качеството на влаганите материали в интериора, включително на предното табло?

Поздрави!

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Ceed I разлики след фейслифта
« Отговор #1 -: Юни 29, 2022, 07:21:15 pm »
Предното табло си е същото, трябва да се пази от слънце иначе се надува много грозно основно при предното стъкло. Покриваш ли го редовно няма да имаш проблеми, поне при мене няма. За разлики по моторите мисля че няма, аз карам 1.6 дизел 115кс. добър двигател е не ми гори масло карам го с TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-30.

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Ceed I разлики след фейслифта
« Отговор #2 -: Юни 30, 2022, 07:25:59 pm »
Аз карам 2008 1.6 бензин 122 кс. (преди фейслифта). Като цяло разликите след фейслифта са козметични, механично са еднакви. Мултимедията и контролера за климатика са по-различен дизайн, функционално са еднакви.  Ето малко данни за разхода на моята кола, за да си прецениш дали ти пасва бензин, или дизел:

 Извънградско 5-5.5/100 до 120 км.ч.  Градско - според тежината на крака, но не ми е показвала повече от 8/100 средно. Аз с един резервоар минавам около 600 км.
Двигателя има доволно тяга, не се влияе от вкл/изкл. на климатроника, скоростите са балансирани - нито къси, нито дълги. Вози малко по-твърдо, но е така с тези коли.
Масло не пипа. Сменява се на 10 хил, (нищо, че му дават по книжка 15 хил).

Успех в търсенето на твоята кола!
« Последна редакция: Юни 30, 2022, 07:28:15 pm от mobilis »

simanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Ceed I разлики след фейслифта
« Отговор #3 -: Юли 01, 2022, 12:53:07 pm »
Привет,
И аз карам 1.6 бензин (126 к.с.) сийд 1 преди фейса, комби. При мен разхода е 6-7 л/100 км. Климатроника си я спъва малко. След 110 направо си плаче за 6-та по магистралата, но като цяло читава колица. Евро 4. Мисля, че при фейса са вече евро 5 и съм почти сигурен че имаше бензинови със 6 скорости.