Автор Тема: Придърпва по време на движение с малко газ  (Прочетена 19811 пъти)

kino

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте, Киа Сиид 1.4 - 109 к.с. с фабрична газова, нов внос. Колата пали и работи чудесно, също и върви добре, но по време на движение с малко газ придърпва неприятно. На първа без газ на равно върви нормално, но при подаване на съвсем малко газ започва да придърпва . Леко придърпва също и при отнемане на газта и при подаване , но при ниски обороти и скорост.
Чистих клапата, МАП сензора, филтърът е нов , свещите са хубави, не светят лампи, компютърната диагностика не показа проблем.Проблемът съществува и на газ и на бензин.

ka_min

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #1 -: Септември 01, 2022, 04:26:58 pm »
Здравей,
Аз имам може би подобен проблем с Киа Сийд 1,6 дизел, автомат. Правиха й диагностика и казаха, че е от съединителя.
Не знам дали това ти помага като отговор и с каква скоростна кутия е твоята Киа, но това е, което на мен ми казаха от официалния сервиз на Киа в София.

gambino85

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #2 -: Септември 01, 2022, 11:09:18 pm »
Всичко това е от газовата ,стар изпарител и инжектори ,може и свещите да са заминали. Бъркат компютъра на колата.

kino

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2022, 07:41:55 am »
Сменил съм свещи, МАП, ламбда сонда и дроселова клапа/ 2-ра употреба/. Придърпва на газ и на бензин. Ходих при 5-6 майстори вкл. и фирмен на Киа и резултат няма. Възможно ли е да е от разтегната верига ?

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2022, 09:41:49 am »
При мене и бензиновата и дизеловата кола ми придърпват, просто при плавно подаване на газта не могат да наберат плавно а придърпват. Ако не нтискам педала плавно а дам повече газ това придърпване го няма или е подчти незабележимо, карам си ги така. Немога да разбера защо се получава така, не мисля че е от верига или съединител. Едистенното което забелязах е че при бензиновата ми кола го нямаше това придъпване докато не се наложи да и сложа катализатор, поради причината че ми го бяха изтърбушили още в автокъщата. При дизела всички системи за пречистване са си на него, и си придърпва така още от ден първи на покупката. Не знам да ли причината не се крие в педала на газта тъи като са електронни и от износването с годините да не дават плавен сигнал.
« Последна редакция: Октомври 02, 2022, 09:43:20 am от Negodnika »

kino

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2022, 05:33:26 pm »
Киата за която питам е бензинова и придърпва например при движение на 4-та с 50км, все едно има неравности по пътя, дори по път с неравности не може да се забележи. При потегляне на първа с малко газ пък хълца и подскача, а на място работи перфектно , форсира се нормално и т.н.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2022, 07:32:28 pm »
Покарай я малко без газ, само на бензин. При мен имаше "пикаеща" дюза на газовия инжекцион и
от там имаше и драми....

kino

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2022, 03:13:46 pm »
Благодаря, но тя прави това и на бензин.

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #8 -: Декември 03, 2022, 02:18:49 pm »
И при мен го има това 1.4 109 к.с.....смених мотора пак с1.4G4FA от2013г и пак го има това...правя се че не го забелязвам...на бензин емного леко...на газ е по осезателно...на 5 предавка около 60-80 км се забелязва...ако дам газ го няма...

M.I.

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Kia Cee'd 1.6 CVVT 125hp
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #9 -: Декември 21, 2022, 01:02:17 pm »
 Здравейте, имам Киа Сийд 1,6 CVVT 2010 от скоро и забелязах този проблем с забиването и придръпването едва когато я покарах 200-300км. Особенно на 1ва и 2ра скорост при студен двигател с малко газ забива "муцуната" все едно няма гориво или въздух. В последствие започна неравномерна работа на празен ход (от 500-1000 об.). След обслужване на мотора, смяна свещи и монтаж на газова у-ба нещата не се подобриха, дори започна и на газ да мени оборотите.
 В крайна сметка виновника се оказа Дроселовата Клапа, моята е електрическа. Беше доста зацапана и имаше нагар по нея, което обяснява забиването и неравномерните обороти. След почистване и смяна на гарнитурата й всичко си дойде на мястото.  ;D

n1ke

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Придърпва по време на движение с малко газ
« Отговор #10 -: Декември 18, 2023, 10:31:05 pm »
Здравейте,

Някой решил ли е проблема с предърпването между първа и втора скорост.
Виждам, че колегата M.I. е писал за дроселовата клапа, при другите това ли се оказа проблема?

Благодаря.