Автор Тема: Проблем със съединител - смяна или ?  (Прочетена 26799 пъти)

m1t1o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Проблем със съединител - смяна или ?
« -: Август 16, 2022, 10:05:39 pm »
Здравейте , собственик съм на Kia Ceed 2008 1.4 бензин 105 коня . Имам проблем със съединителя или поне аз така мисля . За първи път карам бензин (давам газ повече както попринцип е на бензина) и на първа и задна този съединител постоянно го "изпускам" (или така си мисля) . На другите скорости никога ! Карал съм на баща ми Hyundai-я който е i30 CW пак 1.4 , 109 коня бензин 2011 година и там не съм го изпускал никога . Много по-плавно превключва и е много лесна за каране . С тази Киа направо се измъчих за последните 2-3 седмици . На ден го изпускам по 4-5 пъти . Направо полудявам . Било то на полусъединител , било то при паркиране назад . Усещам , че педала на съединителя вибрира и стърже . Искам да подчертая , че  наскоро взех книжка . Нито на учебната , нито на баща ми колата не съм изпускал съединител . За 30 часа кормуване да съм го изпуснал 2 пъти (в началото) . Тука обаче е плачевна историята . Не виждам логика да е в мен проблема (не съм перфектен де) . На баща ми колата съм я карал точно 3-4 пъти за по 1 час и не съм го изпускал никога . Тази Киа я карам всеки ден и не става и не става . Имам чувството , че съединителя е за смяна . Усещам , че много нагоре също съединява . Твърде отгоре . Иначе предавките си влизат както трябва . Лесно влизат като цяло . Чувал съм , че може да се промени мястото на което съединява (по-нагоре/по-отдолу) . Възможно ли е и как може да се установи от майстор ? Чудя се да отида ли в сервиза на Киа в Хасково (autobox) или може и при друг майстор да стане . Каква е също ориентировъчната цена на смяна на съединител за този модел ? Чувал съм суми около 250-350 лева без труда . Вярна ли е тази цена ?
« Последна редакция: Август 16, 2022, 10:54:43 pm от m1t1o »

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Проблем със съединител - смяна или ?
« Отговор #1 -: Август 16, 2022, 10:23:17 pm »
Само не разбрах, как така го изпускаш тоя съединител...  Изплъзва ти се педала от крака ли? Ами смени си обувките.

m1t1o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем със съединител - смяна или ?
« Отговор #2 -: Август 16, 2022, 10:36:16 pm »
Само не разбрах, как така го изпускаш тоя съединител...  Изплъзва ти се педала от крака ли? Ами смени си обувките.
Не е до обувките (поне така мисля) . Карам с едни и същи обувки hyundai-я и учебната карах със същите . Даже карах на тъста реното и там също нямах никакъв проблем със съединителя . А е кола 99-та година .  Като отпусна съединителя и дам газ и като , че ли изпускам мястото . Отпускам  , ако не нацеля на 100% мястото и колата изгасва . Заслушвам се и усещам кога съм превключил (заглъхва колата) , но пак изгасва . Това никога не ми се е случвало с друга кола .  Случва се само на 1-ва скорост и на задна . На 2-ра , 3-та , 4-та и 5-та никакъв проблем със съединителя . Чувал съм , че можело да се натегне жилото и да се нагласи да отлепя по-отдолу . Някой майстор дали ще му се занимава с тази глупост ? Особено в официалният на Kia за Хасково (autoBox) ?

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Проблем със съединител - смяна или ?
« Отговор #3 -: Август 17, 2022, 11:54:39 pm »
Може да има проблем със съединителя- притискателен диск, феродов диск...

m1t1o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем със съединител - смяна или ?
« Отговор #4 -: Септември 15, 2022, 07:07:40 pm »
Може да има проблем със съединителя- притискателен диск, феродов диск...
Благодаря за мнението . Утре ще сменям съединителя (цял комплект) . Предложиха ми този на LUK . Карах я в официалният сервиз на Киа в Хасково и човека я тества там . Качи се , кара я 2-3 километра . За всеки случай отидох и в друг сервиз ( без да им казвам какво е казал майстора от Киа) . И там я тестваха и казаха същото . Поръчах е съединител комплект и да се надяваме проблема да се реши .