Автор Тема: K5 / Optima 2015 Gas  (Прочетена 26383 пъти)

Arthurm

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
K5 / Optima 2015 Gas
« -: Август 28, 2022, 12:48:12 am »
Предстои ми закупуване на Киа К5 2015 г., която беше внос.

Колата ми харесва, изглежда много поддържана, но имам едно притеснение, защото е само на газ и не е на бензин.

Аз съм от поколение, в което ни казаха само да палим кола на бензин и по-късно да преминем на LPG. Но в Корея вероятно имат различна култура.

Колата е от 2015 г. с не много километри за тази възраст. Изглеждат истински.

Но може ли някой от вас да ми даде малко повече съвети за този вариант на LPG, където няма бензинова система? Виждам истории, че българската газ не става за тези коли. Какво е вярно за това?

Преди да инвестирам хиляди лева, какво да очаквам в бъдеще с такава кола? Моля, споделете вашите преживявания.

Благодаря много предварително!


justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: K5 / Optima 2015 Gas
« Отговор #1 -: Август 29, 2022, 12:06:49 am »
защото е К5, а не е Оптима. К5 са автомобили само за Корея и са единствено на газ. Течна фаза се поддържа и в България. Няма какво да ви притеснява, според БГ законодателство на всеки 10 години трябва да сменяте АГУ :)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: K5 / Optima 2015 Gas
« Отговор #2 -: Август 29, 2022, 10:33:02 am »
Не е ли само бутилката? Защо цялото АГУ?

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: K5 / Optima 2015 Gas
« Отговор #3 -: Септември 16, 2022, 08:55:29 am »
Нищо не се сменя колеги, вие сменявате ли си резервоарите на 10г.? В закона не пише нищо за фабричните горива. Това ,че живеем в страна без закони е друг проблем, в КАТ до преди година Корейските ги пишеха БЕНЗИН/ГАЗ и при въпрос защо ги пишете така казваха ,че не знаят как да я пишат. И на ГТП ме питат къде е резервоара за бензин, гледат умно и на два пункта не можах да мина!