Автор Тема: Проблем със съединител Киа Сийд  (Прочетена 24520 пъти)

ka_min

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Проблем със съединител Киа Сийд
« -: Септември 01, 2022, 04:39:10 pm »
Здравейте,
Притежавам Киа Сийд (2017г.) с автоматична скоростна кутия и от известно време колата не превключваше плавно скоростите (основно по-ниските такива), често придърпваше и пристрисаше при смяна.
Колата е на 74 хил. км и съответно е гаранционна и си запазих час да я погледнат в официален сервиз.
От сервиза ми казаха, че това, което се усеща идва от съединителя, който е двоен сух. Стойностите от диагностиката, обаче, още не били такива, че да се налагало смяната му.

Сега очевидно, че аз щом съм решил да си закарам колата на сервиз, очевидно, че не върви както трябва. С две думи, отговорът който получих, звучи малко тип съединителя е тръгнал да си заминава, ама според нас още не толкова, че да ти го сменим.
Според мен това не е ок, при положение, че колата очевидно не превключва плавно скоростите.

Какво бихте ме посъветвали? Имали ли сте подобни казуси?

Благодаря!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 702
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем със съединител Киа Сийд
« Отговор #1 -: Септември 01, 2022, 05:55:57 pm »
Доколкото помня, съединител гаранцията му е 45 К км. Ако вие сте решили да го смените, ми сменяйте го. Дано  автоматичните да не са като при ръчните. На стария Сийд смених оригиналния  на 100К, и на  210К я продадох с трети току-що сменен. Аз съм болен на тема кола и малко да усетя, че съединителят, в случая, ми припллъзва или втвърдява, веднага го сменях.Спестили са ви някой лев в КМБ, като са виказали, че още можете да карате.

ka_min

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем със съединител Киа Сийд
« Отговор #2 -: Септември 07, 2022, 02:48:50 pm »
По принцип ми казаха, че гаранцията на този съединител е пълна 7 години или 150к км и се надявам за не са ме излъгали, гледайки ме в очите. Иначе само мога да си представям на колко би ми стъпал като цена.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 702
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем със съединител Киа Сийд
« Отговор #3 -: Септември 07, 2022, 06:30:56 pm »
Имате гаранционна книжка и в нея пише на всяка част колко е гаранцията

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Проблем със съединител Киа Сийд
« Отговор #4 -: Септември 08, 2023, 05:48:23 pm »
Днес бях в сервиза за смяха на тампон на диференциала гаранционно и се заговорихме с приемчика за автоматичните кутии.
На тези с двоен съединител, съединителите ги третират като нормален съединител. Като се поизтърка и на е на километри, си се приема за нормално износване.