Модели автомобили > Optima

подмяна на газовата бутилка на KIA K5 течна фаза

(1/3) > >>

Angeloty73:
Здравей те
Моята KIA  K5 стана на десет години.
На ГТП ми съобщиха новина че независимо че автомобила е  със фабрична газова уредба трябва да сменя газова бутилка с нова.
Според законовата наредба е така.С тази бутилка следващата година не мога да мина ГТП.
Въпросът ми е къде в България могат да ми я подменят с друга 80 литрова бутилка с вътрешна помпа и филтри на входа и на изхода на бутилката.
Тази смяна да няма странични ефекти върху работата на двигателя и електрониката.


justalittlesign:
Най-добре да попитате Техно тест. Тези в пунктовете нищо не разбират. Аз мислех, че категорията и  еко нормата са едно и също, и го питам тоя на прегледа "Защо ми дадохте 4 категория, като в  талона пише, че колат 5с?" А той ми вика" Ми, и аз не знам! Но в компютъра така ми излиза по година" :)
Ето за кои коли се отнася наредбата. Доколкото разбирам е за добавените след производството на автомобила https://rta.government.bg/upload/633/nH32.pdf

justalittlesign:
Понеже и на мен ми предстои след 2 години същата процедура, ето още по темата. Всичко всичко от старата бутилка, в това число и новомерът, се мести в новата, ако е изправно. https://brc.bg/смяна-на-газова-бутилка-на-автомобил-п/

Angeloty73:
Благодаря  колега ;D

1926:
Здравей, колега!
Скоро минах през тази одисея и след голямо проучване, достигнах до извод, че на този етап има два варианта:
1. Отиваш във пловдивската фирма вносител на корейските автомобили и ти слагат нова 80 литрова бутилка на мястото на резервната гума, с нова помпа вътре и нов нивомер, тотала на тази манипулация е около 2500-3000 лева.
2. Намираш по-нов ударен корейски автомобил на газ и му купуваш бутилката, отиваш въя същата фирма, сменят ти бутилката и ти издават документ, с който отиваш и си минаваш ГТП.

Аз направих втория вариант, моето проучване ме сведе до тези два варианта. Софийската фирма - вносител по телефона ми казаха, че процедурата с подмяна на изтекла газова, на този етап правят само колегите им от Пловдив. Също така бях говорил с един сервиз, занимаващ се само с газови системи течна фаза, отново в Пловдив, те ми казаха, че нямат право да сменят такива бутилки. Целия проблем бил, че заводските бутилки не са сертифицирани за Европа и няма как легално да ти монтират такава(а как тогава позволяват такъв автомобил да се регистрира в КАТ, за мен остава загадка).

Дано съм бил полезен. Успех с начинанието!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия