Автор Тема: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23  (Прочетена 48175 пъти)

nick77

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #15 -: Януари 22, 2023, 10:02:19 am »
Поръчах Proceed автоматик GT Line август. Наскоро ми се обадиха, че вече я произвеждат и до месец макс трябва да е тука за прехвърляне. Кажи речи 6 месеца от поръчка до взимане. Доволен съм, очаквах и по-зле да е. Преди това като питах нямаха никаква информация, просто не зависи от тях кога точно завода ще реши да произвежда дадена поръчка. При самата поръчка никой не ме е лъгал да ми каже, че ще дойде бързо или нещо подобно. Това е в София. Успех и на всички други чакащи.

Привет. Автомобила ти ли си го поръча (цвят, обурудване и т.н.) или от КИА ти го предложиха?
Между другото същия въпрос е валиден и за колегата xopac
От КМБ ме изненадаха и колата е в София вече  ;D Отне малко над 2.5 месеца от поръчката. Също така паркинга отзад беше пълен с коли + че стоварваха поредния автовоз днес. Явно нещата са се раздвижили.

Итересно ми е защо единия е чакал само 2-3 месеца, а другия двойно повече. Аз си я поръчах напълно по мой вкус и сигурно ще си почакам!

xopac

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #16 -: Януари 22, 2023, 11:11:04 am »
Поръчах penta metal, дилъра каза че са поръчали от него, а аз така или иначе го бях харесал. Нищо допълнително не съм добавял.

CacOBG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #17 -: Януари 22, 2023, 11:33:29 pm »
Поръчах Proceed автоматик GT Line август. Наскоро ми се обадиха, че вече я произвеждат и до месец макс трябва да е тука за прехвърляне. Кажи речи 6 месеца от поръчка до взимане. Доволен съм, очаквах и по-зле да е. Преди това като питах нямаха никаква информация, просто не зависи от тях кога точно завода ще реши да произвежда дадена поръчка. При самата поръчка никой не ме е лъгал да ми каже, че ще дойде бързо или нещо подобно. Това е в София. Успех и на всички други чакащи.

Привет. Автомобила ти ли си го поръча (цвят, обурудване и т.н.) или от КИА ти го предложиха?
Между другото същия въпрос е валиден и за колегата xopac
От КМБ ме изненадаха и колата е в София вече  ;D Отне малко над 2.5 месеца от поръчката. Също така паркинга отзад беше пълен с коли + че стоварваха поредния автовоз днес. Явно нещата са се раздвижили.

Итересно ми е защо единия е чакал само 2-3 месеца, а другия двойно повече. Аз си я поръчах напълно по мой вкус и сигурно ще си почакам!

Аз си го поръчах, с допълнително оборудване, че исках да имам и предни паркинг сензори, а не исках по-твърдото окачване на GT версията. Ако исках стандартен GT Line или SX вероятно и по-бързо щеше да дойде с някоя поръчка от тях вече направена. Иначе и моя е Dark penta metal. За жалост нямаше опция със зеленото, което има на спортажите, иначе той най ми харесва като цвят.
« Последна редакция: Януари 22, 2023, 11:36:17 pm от CacOBG »

nick77

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #18 -: Януари 23, 2023, 09:23:13 am »
Както и предполагах - щом искам точно определени неща ще чакам!

cvetomill

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #19 -: Януари 24, 2023, 08:33:03 pm »
CacOBG какво ти казаха за зеления цвят? Аз поръчах зеленo GT края октомври, позачудиха се дали може в зелено, но уж стана и по договор си чакам зелено. По каталог си го има и се надявам да не ме изненадат неприятно.

CacOBG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #20 -: Януари 24, 2023, 09:19:32 pm »
CacOBG какво ти казаха за зеления цвят? Аз поръчах зеленo GT края октомври, позачудиха се дали може в зелено, но уж стана и по договор си чакам зелено. По каталог си го има и се надявам да не ме изненадат неприятно.

Аз и не питах, по БГ каталог го нямаше и не исках да рискувам да ми кажат че може пък 6 месеца по-късно да стане гаф (въпреки че съм ги виждал зелени по европейските представителства в тубата). Иначе много ме кефи зеленото, явно трябваше да питам изрично хаха Ама карай, и Пента метала е як
« Последна редакция: Януари 24, 2023, 09:22:50 pm от CacOBG »

Drive4Fun

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #21 -: Януари 25, 2023, 03:44:20 pm »
И така... развитието при мен е следното. Дилъра се свърза с мен началото на месеца (10-13.01) и предложи същата кола с единствената разлика в цвета, което мен ме устройва. От днес вече информация, колата е в София и до дни трбва да си я взема.  yahoo

mw_auto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #22 -: Януари 28, 2023, 04:33:39 pm »
Колегите, които вече си получихте автомобилите - имаше ли корекция на цената?

Drive4Fun

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #23 -: Януари 31, 2023, 02:20:58 pm »
При мен няма промяна, колта е поръчана начлото на Ноември. Миналата седмица я платих, сумата си беше тази от самия договор.

Drive4Fun

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2023, 12:09:11 am »
Ето я и самата кола  :)

CacOBG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2023, 06:12:51 pm »
Взех новия Proceed миналата седмица. Много съм доволен, уикенда карах и на магистрала, толкова е лесно - почти сама се кара дори и на нашите псевдомагистрали. Приятно съм изненадан и от окачването, понеже е с 18ки очаквах да е доста твърдо, но е на светлинни години от старата ми кола Hyundai Veloster дори и когато я карах на 17ки. С инфотейнмънт, функциите, автопилота и като цяло карането се свиква много бързо и като цяло всичко е доста логично направено в интериора. Фаровете са топ, дизайна също. Само с пакета за автоматично паркиране още свиквам, но мисля че с времето и от него ще се възползвам повече. Препоръчвам колата сърдечно! За инфо - чаках я точно 6 месеца.

Корекция на цената или оборудването нямаше. А и дойде с летни Michelin Pilot Sport 4 за гуми (които набързо смених с всесезонни - дано не е грешка).
« Последна редакция: Февруари 26, 2023, 06:15:22 pm от CacOBG »

mw_auto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #26 -: Февруари 28, 2023, 10:10:15 pm »
Супер, безаварийно да си ги карате!  music
Аз чакам първото ниво на хечбека с 1.0 мотор, без нищо добавено, освен аларма. До тук 6 месеца и май ще има още чакане.

cvetomill

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #27 -: Март 01, 2023, 08:51:22 pm »
Обаждат ли ви се от представителството в София когато колата влезе в производство или чак когато пристигне? На мен ми бяха казали, че ще звъннат, което е около месец преди да пристигне.

CacOBG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #28 -: Март 02, 2023, 07:26:39 am »
Аз си питах и сам всеки месец горе-долу, но докато не влезна в производство ми казваха, че нищо конкретно не могат да кажат. И изведнъж те ми звъннаха и казаха, че вече се произвежда и че до към 3-4 седмици ще е готова за взимане (което и стана).

cvetomill

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Отговор #29 -: Март 02, 2023, 06:15:08 pm »
Аз си питах и сам всеки месец горе-долу, но докато не влезна в производство ми казваха, че нищо конкретно не могат да кажат. И изведнъж те ми звъннаха и казаха, че вече се произвежда и че до към 3-4 седмици ще е готова за взимане (което и стана).
Ясно, мерси. Ще ги чакам да звъннат до края на 5я месец :)