Автор Тема: Светещ Airbag на таблото  (Прочетена 3433 пъти)

Nemiroff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Светещ Airbag на таблото
« -: Декември 05, 2022, 06:36:23 pm »
Здравейте колеги.Отскоро съм собственик на Kia Cee'd 1.6 16v 126 k.с.  От няколко дена,по скоро откакто паднаха температурите,сутрин при първото палене,започна да се появява Airbag надпис на таблото.В началото изчезваше след 2-3 километра каране,но от вчера упорито си седи на таблото.Прави ми впечтление,че при палене изчезва за няколко секунди и после се появява пак.Някакви идеи от къде може да е възникнал проблема?Тези дни ще я закарам на диагностика,но все пак ще съм благодарен ако ме насочите на някъде.Поздрави на всички...

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Светещ Airbag на таблото
« Отговор #1 -: Декември 05, 2022, 07:40:16 pm »
Не сте го забелязвал преди. Надписът свети непрекъснато. Показва, че е активиран аеърбегът на пасажера. Ако ви дразни, може да го изключите. Врътвате с ключаключалката, която се намира в дясно отстрани на таблото  от пасажерската  страна.
Ако имате проблема еърбег, то ще светне чек грешка, а не зеленият  или бял надпис

Nemiroff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Светещ Airbag на таблото
« Отговор #2 -: Декември 06, 2022, 08:26:39 am »
Надписът седи на таблото над скоростомера,не под радиото.И надписът е в червен цвят...Днес съм на диагностика,ще напиша какво излезе...Поздрави...

Nemiroff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Светещ Airbag на таблото
« Отговор #3 -: Декември 06, 2022, 05:51:43 pm »
След диагностиката днес, единствената грешка, която излезе беше "Кръгът Стоп-машинка, стопове, крушки, фасонки".... Или по точно така ми беше обяснено - че имам проблем със стоп машинката или с някоя от крушите, която е нагоряла. Факт е, че след изчистване на грешката, надписът Airbag изчезна, засега... Поздрави на всички