Автор Тема: Проблем с киа соренто 2,5 дизел 140 коня 2004г  (Прочетена 18986 пъти)

lilyy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте, от известно време докато карам колата изведнъж изгаства в движение,става много рядко,обикновенно го прави,когато я напъна,тоест решил съм да карам по-бързо и рязко натискам педала за газта до дупка,тръгвам с голямо ускорение, набирам скорост и след секунди изведнъж губи мощност и изгасва,примерно с около 100-110 км в час,естесвено през това време съм я пробвал да запали един,два пъти в двежение,след като съм натиснал съединителя и го пускам почти при същата скорост,но не не пали и така неизбежно спирам някъде в страни внимателно.След това пробвам веднага да запаля двигателя с ключа,въртейки стартера но не не става,и забелязах вече от опит,че като изчакам няколко минути,върти,пали и все-едно нищо несе е случвало,до следващия път и пак всичко се повтаря.Моля за / СЪВЕТ -ПОМОЩ / ,на някой ако му се е случвало,да помогне с коментар.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Проблем с киа соренто 2,5 дизел 140 коня 2004г
« Отговор #1 -: Януари 27, 2023, 08:19:27 pm »
Виж дроселовата клапа за меко гасене - извади и вакуумите и покарай. Виж и кошницата в резервоара да не е запушена.
Кара Киа Соренто 2006, дизел