Автор Тема: Проблем със съединител  (Прочетена 6969 пъти)

pabul

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Проблем със съединител
« -: Декември 30, 2022, 03:17:30 pm »
Здравейте! Колата е KIA Ceed 2013 1.6 CRDI 110 hp. Проблемът е, че при натискане на педала на съединителя се чува някакъв трудно определим шум. Нещо, като стържещ звук, но когато педалът е натиснат и съединителят е отцепен моторът си работи перфектно. Автомобилът е на баща ми, закупил си го е от Германия и е тук за празниците. При покупката е станало ясно, че съединител е сменен, но не и лагера. Предполагам е от него, но тук изникват въпросите: Четох из форума (ползвах и търсачката) и виждам, че за София най - много се посещава официалния сервиз. Имате ли други предложения за сервиз с добри отзиви, за консултация и евентуална смяна? И имате ли други предположения относно първоизточника на проблема?
Трябва да оправя проблема, за да може колата да пътува до Германия.

Благодаря предварително за отговорите!
Весело посрещане на новата година!

pabul

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем със съединител
« Отговор #1 -: Декември 31, 2022, 12:50:44 pm »
Привет, отново! Да разбирам ли, че е най - добре да я закарам в КИА Моторс София сервиз? Виждам, че има над 100 гледания темата, но няма съвети за други сервизи.


pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Проблем със съединител
« Отговор #2 -: Януари 02, 2023, 11:48:30 am »
Колега, отиди в сервиз Колос в Люлин. Аз като сменях съединител и проблема беше точно лагера, иначе другото си беше ок. Но да се отвори и да се сменява само някой от компонентите, не си заслужава. Затова смених всичко. Успех.

pabul

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем със съединител
« Отговор #3 -: Януари 03, 2023, 08:50:14 am »
Благодаря, за отговора! При теб, ниско ли зацепваше съединителя? Иска ми се да сравня само, защото тези дни пробвах отново колата и в момента, в който започна да отпускам педала, веднага зацепва, а ако се пусне, като на нормално работещ съединител (по - бързо) направо гасне мотора. При самото превключване на скорости в момента на зацепване има един стържещ звук за част от секундата.

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Проблем със съединител
« Отговор #4 -: Януари 03, 2023, 04:01:46 pm »
Не, при мен проблема беше, че почти не включваше задна без да "хърка" и трудно включваше първа скорост. Иначе си отделяше нормално и никакви други проблеми. Виж по- надолу в темите, колегите са споделили, че имат проблем с ниско отделяне на съединитела и се оказва едно пластмасово бутало вътре в купето на педала. Успех.

П.п. Ето темата: http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,5837.0.html
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 04:04:03 pm от pepihan »

pabul

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем със съединител
« Отговор #5 -: Януари 04, 2023, 12:45:28 am »
Благодаря, за отговора! Ходих днес до КИА Моторс и човекът от приемната я покара малко и каза, че може да се кара така още и че по приказките ми смята също, че е лагер, но не било опасно. Все пак ми дадоха оферта за смяна на съединител, както и горна помпа (пластмасовото бутало, за което спомена) заради ниското зацепване (но не отделяла чак толкова ниско и можело да се кара). Забеляза, че педала на спирачките има доста празен ход, но това ще го оправя сам. Ще сменя течността, ще обезвъздуша хубаво и ще прегледам дисковете и накладките, дали са за смяна. Колос имали много записани автомобили и не могат да ме вземат идната седмица. С това изглежда, че темата ми се изчерпва.

Благодаря, ти отново pepihan, за съдействието!  ok
Безаварийни пътувания, от мен!

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Проблем със съединител
« Отговор #6 -: Януари 04, 2023, 03:06:58 pm »
Успех и безаварийно пътуване и от мен.