Автор Тема: Киа Соренто III затягане на рейката при шофиране  (Прочетена 21843 пъти)

Pelkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте,

От около 2 седмици съм собственик на Киа Соренто 2017 година 2.2 дизел. Колата е супер, на 150к километра и като цяло съм много доволен. Но при шофиране с по-висока скорост се усеща много странно поведение на волана.

Когато задържа волана в една посока, примерно на магистралата, се усеща едно затягане на волана все едно се втърдява и после, когато ми се наложи да го завъртя с милиметри наляво или надясно се изисква малко повече усилие след което си е нормален отново докато не се задържи неподвижен в една посока. Из града и на по-ниски скорости няма такова поведение, та ми е интересно дали е проблем или нормално поведение на електрическата рейка.

Четох из чуждите форуми и тук проблема е описан по същия начин:

https://www.kia-forums.com/threads/sticky-steering-feel.267242/

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобно поведение и ако да ремонт на електрическата рейка помага ли или трябва да се сменя рейката с нова?

Мерси предварително на всички, които ще дадат полезна информация.


chemiliq

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • Kia Cee'd wagon 2009 G4FA
Re: Киа Соренто III затягане на рейката при шофиране
« Отговор #1 -: Април 01, 2023, 05:12:24 pm »
Моя Сеед от 2009 год. има същото поведение. Получава извън градско на много продължителен завой с постоянен радиус. На прав участък не се забелязва подобно поведение.
Записвам се да следя темата.