Автор Тема: Скърцане на пластмаса в купето - Sportage NQ5 - 2023  (Прочетена 5913 пъти)

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Здравейте, някой има ли подобен проблем като моя !? Колата ми е малко над месец и се чуват много дразнещи скърцания от предното табло (до навигацията) , пукане от подлакътника на шофьорското място и имам чувството, че дори преден ляв прозорец издава пукащи звуци , когато е напълно затворен,не уплътнява добре и при ветровито време или по-висока скорост от 100 км се чува свистене от вятъра.
Преди да отида при дилъра на Киа исках да питам дали имате подобни проблеми.
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green

monko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Kia Sportage V, 150 HP, penta metal, Executive
Re: Скърцане на пластмаса в купето - Sportage NQ5 - 2023
« Отговор #1 -: Април 05, 2023, 07:21:33 am »
За прозорците мога да коментирам, защото този звук е наличен при висока скорост ( при мен над 130км/ч) и това е коментирано и по ревютата на колата (Тубата)
а за скърцането на таблото - много зависи да го локализираш и тогава да питаш в сервиза, може нещо да не е стегнато като хората. При мен няма такова скърцане

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Скърцане на пластмаса в купето - Sportage NQ5 - 2023
« Отговор #2 -: Април 05, 2023, 07:57:21 am »
Прозорците при всички ни шумят. И не само в България :) С подлакътник проблем имаше някой от ФБ групата. Аз на моята нямам такива грижи, защото все нещо друго трака по джобове и багажник.

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Скърцане на пластмаса в купето - Sportage NQ5 - 2023
« Отговор #3 -: Април 05, 2023, 08:46:07 am »
Значи това с прозорците го премахвам като проблем :D  write
По нашите пътища (особенно тук в Пловдив в момента е ад) явно се усеща повече. Вчера ми се наложи да карам по павета по-дълго време и се чувствах като в жигула с това скърцане.... music
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green

Zmei

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Скърцане на пластмаса в купето - Sportage NQ5 - 2023
« Отговор #4 -: Април 15, 2023, 08:31:41 am »
Едни слънчеви очила бях оставил и тракаха зловещо. Виж да не е нещо такова смешно. Или бутилка някъде?
Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Скърцане на пластмаса в купето - Sportage NQ5 - 2023
« Отговор #5 -: Април 18, 2023, 08:29:00 pm »
Едни слънчеви очила бях оставил и тракаха зловещо. Виж да не е нещо такова смешно. Или бутилка някъде?
Благодаря за съвета. За жалост не се оказа нещо такова и продължавам да търся преди да ходя в Киа.
Решил съм жена ми да ме води по АМ Тракия и аз ще слухтя. Качеството на асфалта мисля, че ще ми помогне да открия проблема  ;D
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green