Автор Тема: KIA Proceed facelift - точки ръжда по хром лайсните  (Прочетена 5025 пъти)

archtpetrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Здравейте колеги,
Нашата Кия почти направи 3 месеца и 2500 км. Преди два дни, след като я измих забелязах доста неприятни наченки на ръжда.... :( По хромираните лайсни на вратите и от двете страни са се образували ръждиви точки.... :( Честно казано съм меко казано разочарован... Не мога да си обясня как чисто нова кола, на една 2 месеца и 3 седмици може да се образува ръжда и то по лайсните на вратите...Като се има предвид, че нямаше кой знае каква зима не ми се мисли какво ще е след 1 година. Според мен финишното покритие на хрома не е направено като хората, а може и дори да не е положено... Във вторник ще я карам в КИЯ и ще видим какво ще им е мнението...честно казано съм супер разочарован и ми идва да им я върна....колкото и нереално да звучи....Моля споделете мнение, ако някой се е сблъсквал подобни проблеми и рекламации?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA Proceed facelift - точки ръжда по хром лайсните
« Отговор #1 -: Април 16, 2023, 11:29:25 pm »
И сте убеден, че е ръжда, а не окисление след миене от препарата на автомивките?
Я, качете снимки!

archtpetrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: KIA Proceed facelift - точки ръжда по хром лайсните
« Отговор #2 -: Април 17, 2023, 12:04:36 am »
Колата е мита веднъж от дилъра(и са си оставили ръцете в интериора, но това в друга тема) и още три пъти на автомивка на самообслужване като не съм използвал никакви вакси и тем подобни глезотии. Основно изплакване и препарат. Не се фокусират добре. На живо се виждат ужасно много. Пробвал съм с микрофибърна кърпа, но не излизат.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: KIA Proceed facelift - точки ръжда по хром лайсните
« Отговор #3 -: Април 17, 2023, 08:47:09 am »
Тези всичките лъскави неща/лайснички - не са ли пластмасови? Без да съм правил "разследване" на Хсийда хич не ми изглеждат метални...
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

archtpetrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: KIA Proceed facelift - точки ръжда по хром лайсните
« Отговор #4 -: Април 17, 2023, 11:13:30 am »
И аз така си мислех първоначално...., Но за да се появят явно не са.... :(

vayk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: KIA Proceed facelift - точки ръжда по хром лайсните
« Отговор #5 -: Май 19, 2023, 09:22:40 am »
какво ти казаха от КИА