Автор Тема: Покупка на Sorento II  (Прочетена 21063 пъти)

morafeta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Покупка на Sorento II
« -: Май 05, 2023, 09:43:06 am »
Здравейте колеги,
Насочил съм се към покупка на Kia Sorento II, като поради липсата на бензинови екземпляри на пазара явно ще се купува дизел.
Имам няколко въпроса относно автомобила и бих се радвал ако някой с повече познания би могъл да ме просветли.
 1. Какви са най-големите недостатъци на автомобила и какво да гледам при покупката
 2. Как се държи 4x4-то, какви са най-често срещаните проблеми с него и цените от отстраняване на проблема.
 3. Автомата надежден ли е
 4. Избор на двигател, като гледам по-голямата част от моделите са с 2.2 193к, така че тук не мисля че имам голям избор
 5. Какъв е средния разход на този двигател

Всякаква информация относно автомобила би ми била полезна, така че благодаря предварително.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 162
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: Покупка на Sorento II
« Отговор #1 -: Май 05, 2023, 08:52:52 pm »
Здравейте колеги,
Насочил съм се към покупка на Kia Sorento II, като поради липсата на бензинови екземпляри на пазара явно ще се купува дизел.
Имам няколко въпроса относно автомобила и бих се радвал ако някой с повече познания би могъл да ме просветли.
 1. Какви са най-големите недостатъци на автомобила и какво да гледам при покупката
 2. Как се държи 4x4-то, какви са най-често срещаните проблеми с него и цените от отстраняване на проблема.
 3. Автомата надежден ли е
 4. Избор на двигател, като гледам по-голямата част от моделите са с 2.2 193к, така че тук не мисля че имам голям избор
 5. Какъв е средния разход на този двигател

Всякаква информация относно автомобила би ми била полезна, така че благодаря предварително.
Ето от руският сайт може да прочетеш  кои са предимствата и недостатъците  на базата на доста коментирани проблеми по форумите за двигателя и трансмисията https://otoba.ru/auto/kia/sorento-2.html.
« Последна редакция: Май 05, 2023, 08:58:57 pm от Бат Герги »

Filo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Sorento II
« Отговор #2 -: Май 09, 2023, 10:57:37 am »
Здравей колега,

От два месеца карам такъв автомобил и до този момент съм много доволен. Знам, че слабо място на този мотор е обтегача на едната верига. Иначе колата е супер за парите си, като е с поносима поддръжка и приемлив разход. При мен на дълъг път е около 7/100. Автоматът е шестстепенен и е доста надежден, но иска редовно обслужване (на около 60000 км). Същото важи и за раздатката и диференциала. Дигателят има отлична тяга и при редовно обслужване ядове няма да имаш. Освен това този автомобил е ремонто пригоден, което не е маловажно. С други думи го препоръчвам. За тези пари няма по-добър вариант. Успех с покупката.

morafeta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Sorento II
« Отговор #3 -: Май 10, 2023, 10:13:06 pm »
Колега 4x4 работи ли понеже позмат има такава и зъбите на раздатката и муфата в скоростната кутия бяха така изядени че ги нямаше и това става въпрос за кола на 140 хил реални километра. Доколкото знам ремонта му е легнал над 3000 при положение че сам си е поръчвал части Корея. Ако не се лъжа в Киа са му искали 7 хил за ремонт.

Filo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Sorento II
« Отговор #4 -: Май 14, 2023, 08:54:01 pm »
Не знам дали работи. Трябва да пробвам. Не ползвам колата офроуд и не ползвам 4х4. Честно казано ако ми поискат 7000 лв. за ремонт, още на следващия ден отива в Мобилето