Автор Тема: Проблем с автоматичните стъкла?  (Прочетена 7756 пъти)

3OP3AMAH

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Cee'd 1.6 16V CVVT EX
Проблем с автоматичните стъкла?
« -: Април 08, 2009, 04:39:32 pm »
Ел. стъклата на EX модела са автоматични. Като натиснеш (дръпнеш) бутончето еднократно и си махнеш ръката - и те се свалят (съответно вдигат) до край.
Само че при мен на пътническото стъкло спря да прави така - трябва да си държа копчето натиснато/дръпнато за да отиде стъклото до край.
Сигурен съм, че някой беше писал каква комбинация от натискания/пускания и нещо друго се правеше, за да започне пак да прави така, както се очаква от едно уважаващо себе си автоматично ел. стъкло.
Обаче изпочупих търсачката - и нищо...  wall
А не съм като на възраст за склероза.
Няма добро ненаказано

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #1 -: Април 08, 2009, 04:43:33 pm »
Според мен трябва да идеш в сервиза, тези комбинации обикновено работят за малко (ако въобще работят).




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #2 -: Април 08, 2009, 04:57:10 pm »
Има решение за това.

Даваш на контакт и сваляш двете предни стъкла със задържане до долу. После връщаш ключа , пак даваш на контакт и ги вдигаш. После пак връщаш ключа, пак на контакт и трябва да работи автоматичното сваляне/качване. На мен това ми го показаха в сервиза но може и да не съм запомнил точно процедурата   write

3OP3AMAH

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Cee'd 1.6 16V CVVT EX
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #3 -: Април 08, 2009, 05:18:33 pm »
Мерси много, ще го пробвам довечера  hi
Няма добро ненаказано

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #4 -: Април 08, 2009, 07:08:38 pm »
и при мен беше спряло да се вдига пътническото стъкло автоматично, ама се оправи "от самосебе си"  rofl
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #5 -: Април 09, 2009, 09:13:13 am »
Да ви кажа как да си го оправите това нещо! Ако не се спускат и съответно не се вдигат автоматично просто трябва да направите следното: Когато стъклото е вдигнато и не се спуска автоматично трябва да натисните и да задържите бутона за смъкването докато слезе до долу! След като стъклото е слязло до долу продължавате да задържате в продължение на 10-15 сек. Същата операция се прилага и за вдигането! Това е начин за да псреш/пуснеш автоматичното движение на стъклата!  ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #6 -: Април 09, 2009, 09:15:09 am »
това е така наречената "праграмируема " фукция за стъклата.По подобен начин се обучава и алармата на колата,както и някои други функции по колата 8-)

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #7 -: Април 09, 2009, 03:07:21 pm »
Верно ли ... и на мен така ми стана пасажерското стъкло обаче ще го оправя чак в събота щото жената я юрка някъде из Странджата дотогава. Благодаря колеги за указанията.

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #8 -: Април 09, 2009, 03:09:16 pm »
100% действа  ;D

3OP3AMAH

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Cee'd 1.6 16V CVVT EX
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #9 -: Април 09, 2009, 10:04:13 pm »
Да ви кажа как да си го оправите това нещо! Ако не се спускат и съответно не се вдигат автоматично просто трябва да направите следното: Когато стъклото е вдигнато и не се спуска автоматично трябва да натисните и да задържите бутона за смъкването докато слезе до долу! След като стъклото е слязло до долу продължавате да задържате в продължение на 10-15 сек. Същата операция се прилага и за вдигането! Това е начин за да псреш/пуснеш автоматичното движение на стъклата!
...
100% действа  ;D
Потвърждавам - оправи се. A с методът на ceeder не се получи - сигурно зависи от модела. Или от firmware  gy
Няма добро ненаказано

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #10 -: Април 10, 2009, 07:03:22 am »
И аз потвърждавам действието на тоя пиниз със задържането, че действа. Това с контакт / вдигане не проработи. А аз си мислех, че нещо се е бъгнала системата от 2-3 седмици насам...

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #11 -: Април 11, 2009, 06:39:04 pm »
Тази процедура явно съм я направил без да искам някой път, защото откакто съм купил колата , на пасажерското стъкло "auto"-то не бачкаше, а сега от няколко дни работи и тъкмо се чудех на кво се дължи... :)

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #12 -: Август 26, 2009, 01:15:36 pm »
Здравейте колеги
и при мен се появи странен проблем с шофьорското стъкло - при автоматично затваряне стъклото стига до около 3 см от края на рамката, спира и се връща надолу. Ръчно се затваря догоре, но ми прави впечатление че към края се движи много бавно и накакси затруднено. Възможно ли е нещо да затруднява движението и това да активира функцията която отчита, че все едно стъклото е прещипало нещо? Защото само се връща надолу.
В автоматичен режим си се спуска додолу без никакъв проблем.
Този номер ми го направи преди около месец но се оправи от самосебе си. Обаче сега се повтаря от 5 дена и не изчезва. Пробвах съвета за пускане и спиране на автоматичния режим - обаче и това не помага. Дали нещо се е откачило вътре или трябва да се смажат механизмите?
Ако някой е карал тази болест - кажете какво е лекарството, че никак не ми се иска да отварят вратата ама ако се наложи....

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #13 -: Август 31, 2009, 05:40:18 pm »
Здрасти Павка,

и аз имах този проблем,
Стъклото леко се криви на края, нали?
Отиди в сервиза, това ти влиза в гаранцията.

При мен се оправи само.
Проблема е, че се налага по няколко пъти на ден да го свалям и вдигам.


Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Проблем с автоматичните стъкла?
« Отговор #14 -: Септември 01, 2009, 10:26:17 am »
Здрасти!
Наистина леко се криви, ама от няколко дена пак се оправи. Не мога да разбера какво му влияе,но ще отида да го проверят все пак.