Автор Тема: Киа Соул ще запази името на прототипа си  (Прочетена 58367 пъти)

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider


КИА Моторс потвърди първоначалната информация, според която серийният модел на марката - КИА Соул ще запази духа и името на прототипа си, показан на изложението в Женева по-рано тази година и дебют на международния салон в Детройт, Северна Америка, през 2006г.

„Отзивите на медиите и голямата аудитория за концепта КИА Соул по време на женевското изложение през март тази година бяха изключително позитивни," ентусиазирано заяви Lee, изпълнителен вице президент на Международния отдел в КИА Моторс Корпорейшън.
"Положителната обратна връзка от обществото и факта, че визуално и емоционално прототипите СОУЛ са тясно свързани с новия сериен модел на КИА, ни накараха да запазим темпераментното му име."

„Концептуалните разработки СОУЛ разкриват една изцяло нова, атрактивна и ‘забавна' страна на продуктите с марка КИА.
Серийният модел ще предложи ‘неограничени възможности'докосвайки ‘душата' на всеки един автомобилен потребител. КИА Соул ще достигне до нова група ‘млади по душа' и търсещи нови предизвикателства клиенти," добави  Lee.

Прототипите - SOUL Diva, SOUL Burner и SOUL Searcher - са проектирани от европейския дизайнерски екип на марката под строгото ръководството на Главния дизайнер -Питър Шрайер.

Шрайер напълно подкрепи предложението за запазване името на новия модел, коментирайки: „Чрез модела СОУЛ хората ще могат да ‘изразят своята душевна същност, своят характер и ведро настроение'.

Феновете ще могат сами да композират своя КИА Соул,избирайки между разнообразието от опции, аксесоари, интериорни и екстериорни цветове."

В очакване на международния автосалон в Париж 2008г.,  Gregory Guillaume прогнозира: „Новият КИА Соул не замества нито един модел от продуктовата гама на марката и за това може да бъде определен като уникален за бранда автомобил. Концептуалното трио от Женева бе ‘апетитно' начало за нов сериен модел.
Той със сигурност ще запази ‘сърцето' и атрактивното излъчване на вълнуващите прототипи."

Новият КИА Соул ще осъществи своя дебют по време на автосалона в Париж през октомври тази година.

Производството на модела ще стартира в Корея през септември 2008г.

Източник: auto-press.net

Love is suicide!

eowyn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Metal angel with daemons inside
Re: Киа Соул ще запази името на прототипа си
« Отговор #1 -: Май 22, 2008, 07:49:05 pm »
Хм, квадратна е нещо  :)
Но иначе е мъничка май?
Иска ми се да я видя на живо.
За мен искам малка кола и ако и тази е малка, ще имам избор между нея и пиканто ;D Пък може и някоя друга, като гледам как съм се разбързала. :)

Колкото повече я карам тая кола, толкова повече и се кефя! - личният ми шофьор :)

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Киа Соул ще запази името на прототипа си
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2008, 10:32:00 am »
Да ти кажа честно не е много малка! 4105мм е дълга, 1785 широка и 1610 висока! междо другото е страшна красавица и само чакам ценовите листи и допълнителни опции! дано има варианти за широка персонализация (поне така изглежда засега)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Киа Соул ще запази името на прототипа си
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2008, 10:05:55 am »
лелей

Много скъп ще бъде този Соул

бензинов почти 36 000 лв
дизеловия почти 38 000лв krivogled no

Отказахаме доста бързо от него за момента

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Киа Соул ще запази името на прототипа си
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2008, 11:19:57 am »
лелей

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Киа Соул ще запази името на прототипа си
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2008, 05:05:51 pm »
е това все пак са ЕХ версиите. цената е равностойна на сийда!