Автор Тема: Относно Волана  (Прочетена 4717 пъти)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Относно Волана
« -: Май 18, 2009, 11:46:36 pm »
Здравейте! Отдавна не съм писал. И реших да драсна 2-3 реда, че все не ми остава време. Значи от доста време насам ми прави впечатление, че волана леко мърда на дясно в движение без да го пипам аз когато колата се движи на право и само на право и като го пусна без да го държа той не седи наравно в центъра, а е кривнал леко на дясно и логото посредата в този момент не седи наравно в центъра, а е леко наклонено и то надясно леко леко ама се забелязва и не мога да разбера на какво се дължи това. Като го хвана и реша да го центрирам така, че да е на равно и колата почва да криви на ляво! Обаче без да го въртя волана в лявата посока, а само като го изправя в центъра като го центрирам да е по средата или както секазва "Дръж волана изправен" Сийда ми тръгва да отклонява в лява посока. Не знам това правилно ли е не и ли и при вас как е, обаче утре ще ходя на диагностика в сервиза на стенд ще е качвам да и направят диагностика, обаче и затова ще ги питам ще им обясна как стоят нещата да видя какво ще ми кажат. Но искам и Вие ако може да ми отговорите и да си кажете мнението кокво мислите по въпроса и как Ви се вижда тая работа с волана.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Волана
« Отговор #1 -: Май 19, 2009, 08:22:10 am »
ами като заначало си провери налягането на гумите.Ако няма промяна,трябва да минеш през сервиза за реглаж на предницата 8-)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Относно Волана
« Отговор #2 -: Май 19, 2009, 10:08:50 am »
Или налягането в предните гуми е различно или си за реглаж на предницата. Случва се по нашите пътища, като минеш през някоя брутална дупка, да се наложи да правиш реглаж после :)
Guns don't kill people ... people kill people ...

shantavdundi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Относно Волана
« Отговор #3 -: Май 19, 2009, 10:48:48 am »
може да има луфт на кормилната рейка и да трябва да се пристегне

required

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 79
Re: Относно Волана
« Отговор #4 -: Май 19, 2009, 03:04:38 pm »
може да има луфт на кормилната рейка и да трябва да се пристегне

Ако има луфт трябва със сигурност да се пристегне и независимо от всичко това да се шофира много внимателно защото знаеш предполагам до какво може да се стигне инак..макар че пътищата ни наистина на места са много лоши и просто е трудно много да се кара добре

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно Волана
« Отговор #5 -: Май 20, 2009, 12:36:03 am »
Или налягането в предните гуми е различно или си за реглаж на предницата. Случва се по нашите пътища, като минеш през някоя брутална дупка, да се наложи да правиш реглаж после :)

От сервиза ме пратиха на реглаж на друго място в друг сервиз и там на реглажа се оказа, че предницата е разцентрована и от там идва проблема с волана. Компютърът показа каквото показа, кое не е наред после ми оправиха проблема като настроиха колата така, че всичко да е ОК както и с волана после пуснаха пак компютъра да видят дали е оправена след настройката и казаха, че сега всичко е наред и волана се изправи и центрира и всичко. Задницата казаха, че е СУПЕР, обаче започвам да си задавам много често въпроса някой от всички собственици на Сийд в България ще си купи ли пак КИА?

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Относно Волана
« Отговор #6 -: Май 20, 2009, 08:53:37 am »
Разцентрованото окачване НЯМА абсолютно нищо общо с марката кола. И с Бентли да удариш в някоя яма, може да си за реглаж. Почвам да си мисля, че само се чудите за какво да обвините марката. Това е кола и нищо повече.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Волана
« Отговор #7 -: Май 20, 2009, 09:02:33 am »
хеххе,не му се връзвай.Той си е такъв.Влиза отвреме навреме да пусне мухата и после гледа сеир :)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Относно Волана
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 10:16:21 am »
човека ни е познат на всички.скоро не беше писал някой ШЕДЬОВЪР и взе да ни липсва :)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно Волана
« Отговор #9 -: Май 20, 2009, 12:48:17 pm »
хеххе,не му се връзвай.Той си е такъв.Влиза отвреме навреме да пусне мухата и после гледа сеир :)

Искам да напишеш с още по-големи букви, че ще си купувам Alfa Romeo живот и здраве!

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Относно Волана
« Отговор #10 -: Май 20, 2009, 04:14:26 pm »
мале мале, тежко им горко на Алфа Ромео форума... е с тая кола ще си отпишеш по техния форум  ;D
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно Волана
« Отговор #11 -: Май 22, 2009, 12:34:49 am »
мале мале, тежко им горко на Алфа Ромео форума... е с тая кола ще си отпишеш по техния форум  ;D

Аман от МАНГАЛИ!
айде моля ти се да укротиш малко нервите,иначе пак ще почиваш принудително
« Последна редакция: Май 22, 2009, 08:55:10 am от lilostich-Митето »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Относно Волана
« Отговор #12 -: Май 22, 2009, 11:48:39 am »
сега остава и другаря Светко да се покаже write write write