Автор Тема: Чистачки и пера - проблеми  (Прочетена 26782 пъти)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Чистачки и пера - проблеми
« -: Май 20, 2009, 11:02:31 am »
Здравейте,

Още когато си взех колата ( преди 3 месеца ) забелязах, че лявата чистачка има един сектор в който замазва стъклото, но само когато се връща. Не му обръщах внимание, защото е дребна работа пък и реших че след като са оригиналните чистачки, трябва да са добри. Тази сутрин имаше роса по стъклата и колата и реших да си пусна чистачките, за да отстраня влагата. С изненада установих, че този път дясната чистачка остави една дъга вода дебела около 1 см. по цялото си движение. Реших, че има някакъв боклук под чистачката, който тя е застъпила и за това не може да изчисти, но с изненада установих, че е нарушена цялостта и. А именно, липсва едно малко парченце от долната част на перото. От какво може да се разпада това перо и на някой случвало ли му се е ? Решение ли е да си купя само нови пера и дайте съвет за такива ?

Друг проблем с чистачките ми е, че някой път не се прибират до долу. Ако стъклото не е достатъчно влажно, на връщане те забавят движението си и и спират на около 5, 10 см от долния ръб на стъклото. След много играчка, пускане, спиране, течност, за да се намокри стъклото и тн ... и горе долу се прибират. Но все още дясната е малко по високо от колкото мисля че трябва да бъде. Ако някой може да си снима стъклото от ВЪТРЕ както си седи на шофьорското място, за да видя как стои, ще ми бъде от полза. Принципно май имаше колега тук който имаше втория проблем и му бяха сменили моторчето. Друг случай не открих във форума.

Става дума за Pro_Cee'd 1.6 CRDi
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #1 -: Май 20, 2009, 11:11:48 am »
аха,липсва викаш парченце :)

тук пред офиса ми,на поснат ме бяха резнали самото перо на няколко места по същият начин silen

Иначе за замазването на ЛЯВАТА ,и при мен го има.Спасението е ,да смениш с малко по-къса .Самото рамо явно не е смятано както трябва.Просто ненатиска където трябва.Другия варянт е,да огънеш самото рамо,за да може да натисне хубаво перото music от това излиза,че са слаби пружините на левите рамена silen

За прибирането на сухо,кво да ти кажа.И ти ако не си сложил сапун на ръцете си,трудно ще ги търкаш rofl

Скоро на колежка(не е от форума,засега) и гепиха и 2-е чистачки,дадох и от фв или фабия,които са по-къси.Честно казвам,ако знаете как остават мухите по стъклото :),минаха чистачките и обърсаха всичката гняс yahoo

ей забраих да ти кажа,чистачките тука се дебело.
Девойката си поръча от германско(да си има резерви  :) ) ,комплекта беше от сорта на 23ЕУР

по-късно ще дам линк
« Последна редакция: Май 20, 2009, 11:23:18 am от lilostich-Митето »

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #2 -: Май 20, 2009, 11:37:50 am »
Замазването е по средата на лявата, а не в някой край. И замазва само когато чистачката се прибира...когато отива на ляво изчиства супер и като тръгне на дясно да се прибира ... се "изсира" на метеното :) А под огъване на рамо, имаш в предвид това на самата чистачка, а не това дето ги мести ( тук съм зле с понятията ) ?

А това с прибирането не е от влагата, защото аз все пак ги пускам когато вали дъжд или пускам течност, а тогава със сигурност е влажно. Може би съм се изразил малко объркващо по горе. Даже веднъж ми спряха по средата на прозореца до като валеше силен дъжд и едва едва се провлачваха на долу, та се наложи да спра че нищо не виждах.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #3 -: Май 20, 2009, 11:44:03 am »
да ве,точно навръщане го прави и моята :)
Да не ти казвам зимата колко е гадно,щото си остава ледено silen и се наладага да пуска силно "обдухване" на челното :)

За огъването,чистачката няма как да я огънеш :) ,все пак са меки.Самото рамо на което се закача чистачката се огъва леко към стуклото,за да се увеличи натиска в/у самата чистачка

Това със спирането насредата на стъклото,отива към кофти моторче на чистачките 8-)
Кофти е,че треа да ти го направи в сервиза да го видят,което пък става като откаже тотално 8-)
Тогава пък,ще ти кажат ,че нямат и трябва да чакаш да поръчат,както става с биалетите сега :)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #4 -: Май 20, 2009, 11:53:15 am »
То когато ми спря по средата беше веднъж и то преди месец и половина още. Ясно ми стана, че съм за сервиза но поради многобройни причини не отидох да си губя времето на тоя етап. Реших да изчакам ако почне да зачестява. За щастие още не са ми спирали втори път, но пък 3 4 пъти почнаха да се прибират с голяма мъка и играчка на пускане, спиране, гасене на колата, пускане на течност непрекъснато и какво ли не. Но аз съм тъп и упорит ... просто нямам време за сервиза на този етап.

А това с огъването не съм се сетил. Нали самата чистачка над перото има желязно рамо, което се закача за рамото на колата. Не може ли да се огъне самото желязното рамо (и то да се огъне на вън та все едно да се опъне повече перото, ако ме разбираш :) ), за да не го раздавам дърводелската с автомобила все пак.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #5 -: Май 20, 2009, 12:44:57 pm »
точно рамото де :)
ама леко докато не ти хареса music

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #6 -: Май 20, 2009, 02:35:30 pm »
Същия проблем и при мен - лявата маже на връщане, също и забавят движението на връщане, но когато карам с над 120 примерно. Иначе при по-ниска скорост се движат нормално пъргаво.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #7 -: Май 20, 2009, 03:29:34 pm »
Mihailov, мойто мнение е да планираш ходенето в сервиза за този проблем. Дори ако стане както Лило каза,  от сервиза да поискат да чакаш да спре напълно и тогава да го оправят ги натисни, защото това е много кофти проблем. Ако утре както си караш по магистралата докато вали ти спре чистачката в най-неподходящият момент кв`о ще стане? Кой ще поеме отговорността за възможните последствия? И понеже това е краен варянт, то най малкото ако спре докато вали и колата ти трябва по работа, няма да можеш да я ползваш. За сравнение искам да кажа, че ми се е случвало на абсолютно сухо стъкло да пускам чистачката, при това не веднъж и нама никакво забавяне нито спиране не където трябва.
Skype: Slumky

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 09:07:01 pm »
И моята чистачка лявата чисти по същия начин и сега си поръчах нови понеже не са към гаранционното а едната струва само някакви си 89 лева в кия ако си спомням добре ! write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #9 -: Май 21, 2009, 10:00:46 am »
уф,немога да ви пусна линка за поръчка,щото е само за хора работещи с бош 8-)

ама мога да ви пусна скриин да видите :)

алелей ачо кви 90 лв бре майкоУУУ

« Последна редакция: Май 21, 2009, 11:38:40 am от lilostich-Митето »

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #10 -: Май 21, 2009, 11:22:13 am »
Този аеротуин на Бош за Сийд ли е конкретно, щото ако е така, и на тази цена бих си купил веднага. Поне знам, че тия чистачки ще са свестни и ще си вършат работата music

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #11 -: Май 21, 2009, 11:36:54 am »
ми бош бре.Нечете ли 8-) krivogled

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #12 -: Май 21, 2009, 12:44:59 pm »
И аз имам точно същия проблем с лявата чистачка - още от самото начало. Мислех, че като се понамести ще се оправи ама и да сега си е така.
Ама нещо много ми се виждат 90 лв за чистачка.
Не могат ли да се сменят само ператаБ Аз не съм питал за това в сервиза.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #13 -: Май 21, 2009, 12:51:29 pm »
може да се сменят самите пера.Някъде по вбокса имаше клип как се подменят

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чистачки и пера - проблеми
« Отговор #14 -: Май 21, 2009, 01:21:48 pm »

yahoo