Автор Тема: Относно Ceed SW  (Прочетена 11443 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #15 -: Май 28, 2008, 01:37:41 pm »
ами да си купи бензинка и да и сложи газ/метан,така мисля е най-икономично :-*

само да не каже после"ама невърви" :)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #16 -: Май 28, 2008, 01:48:41 pm »
Колега,
Най-важното е да си вземете това, което най ви допада. После си правите горе долу сметка за какво ще си ползвате колицата. Какъвто и мотор да вземете ще върви, кой повече, кой по-малко. Все пак не си вземате кола, за да се състезавате по пътищата, а за да си пътувате комфортно и да се наслаждавате. Тука ще намериш хиляди мнения кое е по-добро и кое не. Моя съвет е да отидете до магазина и да направите по един тест драйв на моделите които сте си харесали и да решите, макар че и това е относително. За няколко стотин метра или 2-3км няма как да придобиеш реална представа за колата. Така или иначе 120км скорост винаги ще можеш да подържаш. Повече от това според мен е безумно по нашите пътища. Ами това е от мен и успех с покупката. Колата си е супер за парите, които даваш. Достатъчно просторна е от към интериор и си има всички необходими екстри.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #17 -: Май 28, 2008, 02:43:52 pm »
Ами какво да направя като на драйв теста имаше дизел а аз исках да пробвам бензин. Отговора на дилърчето беше че не можели да имат всички модели за тестване. Да ама поне да имаха и бензинка а само да зарибяват с дизела. Влезте в руския форум да видите какво е съотношението дизел-бензин но пък всеки си преценява сам. Няма да крия че си имам едно наум че бензина има алтернативи и при по-високи цени на горивото ще си имам опции но при дизела съм до стената . А за избор на двигател трябва да разчитам на вас защото оставя ли дилъра да ми казва кое е по-добре...... И един въпрос:  волана в средно положение  ли е или бие леко наляво? 

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #18 -: Май 28, 2008, 03:10:51 pm »
ами ела на някоя среща да пробваш бре човек,аз ще ти дам моя кораб да го тестваш,само че тази среща я пропускам 100% :(

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #19 -: Май 28, 2008, 03:23:29 pm »
Ти не си ли с дизел? Аз вече го пробвах 1.6 много е добър страхотно набира ама обясних защо искам бензинка

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #20 -: Май 28, 2008, 03:25:50 pm »
да де,това исках да кажа,има хора които са с бензиновите.

караш бензина,после ако искаш дизела :-*

иначе няма да се добереш да тестваш бензинов при дилърите :-[ :P

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #21 -: Май 28, 2008, 03:43:58 pm »
Аз карах 1,4 бензин на Test Drive, ама 1,6 нямаха. Мислих си, че съм карък, че няма варянта който ми беше най-мерак, пък сега от вас разбирам, че съм късметлия ahahah. Ебати тъпотиятя да не можеш да пробваш това което ще купиш. Това само в BG го има сигурен съм.
aldeera, само ще ти кажа въобще да не взимаш предвид хвалбите на дилърите за този 1,6crdi 115. Не че е лош двигателя, ама те нищо не разбират и само го хвалят се едно е нещо революционно, пък той си е обикновенно малко дизелово двигателче.
Skype: Slumky

restless

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • кара Сивик 5г
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #22 -: Май 28, 2008, 04:35:44 pm »
ами да си купи бензинка и да и сложи газ/метан,така мисля е най-икономично :-*
а дилърите какво казват за гаранцията? Аз само се ослушвам за нова кола и засега дилърите предлагащи запазване на гаранция + газова се броят на 1 пръст  :-\

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #23 -: Май 28, 2008, 06:50:29 pm »
ами да си купи бензинка и да и сложи газ/метан,така мисля е най-икономично :-*
а дилърите какво казват за гаранцията? Аз само се ослушвам за нова кола и засега дилърите предлагащи запазване на гаранция + газова се броят на 1 пръст  :-\
е така де,ще сложи след като мине гаранцията :)

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #24 -: Май 29, 2008, 10:35:58 pm »
Абе ако бензина надскочи 3 лв литърче какво ще правя - ами отказвам се от гаранцията и слагам газово или метан. Странно ми е че при руските братя бензинките имат фабрично газово. А сега де иди разбери дали при нас не е мурафета

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #25 -: Май 29, 2008, 10:42:24 pm »
Абе ако бензина надскочи 3 лв литърче какво ще правя - ами отказвам се от гаранцията и слагам газово или метан. Странно ми е че при руските братя бензинките имат фабрично газово. А сега де иди разбери дали при нас не е мурафета
ами гаранция че бензина ще скочи и над 3 лв. :) Нафтата ще мине 5лв. газта ще спре някъде около 2-2.50лв :)