Автор Тема: Климатик  (Прочетена 21506 пъти)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Климатик
« Отговор #15 -: Юни 01, 2008, 09:06:55 am »
ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО СПОРЕД МЕН! ХОДИ В СЕРВИЗА

може да невикаш,няма глухи тук
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 11:11:59 pm от lilostich »
Skype: Slumky

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Климатик
« Отговор #16 -: Юни 01, 2008, 09:59:06 am »
Не е нормално наистина. Моля, вижте следната тема: http://www.kia-forums.com/kia-ceed-forum/45220-anyone-had-climate-control-fixed.html От Kia все още не го признавали за дефект обаче...

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #17 -: Юни 01, 2008, 02:00:43 pm »
Да-ето това мнение го е дал един юзър от горния линк Embezzler-той казва че има нов датчик монтиран с който е оправил проблема :o


I think someone, I forget who, had a sensor replaced and it fixed his particular problem. My dealer agreed there was a problem but had no fix at the time (late last year) and I've not had cause to go back in since. It's on my list for the first service in a couple of months.

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #18 -: Юни 01, 2008, 02:04:49 pm »
Това не е дефект значи според мен той трябва да ходи в сервиза и там да видят какъв е проблема защото това не е нормално  :o 8)
Много висока температура вдига което НЕ трябва и НЕ БИ трябвало да се влияе никак от външните условия :-\

Сийдър писал съм ти и на лична там за повече подробности можеш да ми пишеш на въпросите ми ???

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #19 -: Юни 01, 2008, 02:06:49 pm »
Абе освен това-удряна ли е колата? Ако колата е удряна и то точно отпред и ако след това не са е видяли добре в сервиза-може да е засегната именно климатичната система.
А между другото с хидравликата ми кажи как си ??? Проблеми имало ли е досега :o :o

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #20 -: Юни 01, 2008, 06:31:56 pm »
Това не е дефект значи според мен той трябва да ходи в сервиза и там да видят какъв е проблема защото това не е нормално  :o 8)
Много висока температура вдига което НЕ трябва и НЕ БИ трябвало да се влияе никак от външните условия :-\

Сийдър писал съм ти и на лична там за повече подробности можеш да ми пишеш на въпросите ми ???

Виж сега какво ще ти кажа бях спрял за 10 мин. не повече и нямаше проблем. Разбра ли? И преди да спра и след като спрях нямаше проблем. За сега ако климатика не повтори повече този проблем аз не виждам какъв е смисала да ходя в сервиза, защото като се качи монтьора в колата и като ми каже я направи едно кръгче 5-6 км да видим как работи климатика как охлажда на разлеичните нива с вътрешна и външна циркулация на въздуха, за да му определи дали режима на работа на климатика му е в нормите и като види,че всичко е наред както беше вчера на теста и ще ме пита какъв ми е проблема и дали съм добре със здравето разбираш ли? Ето за това не искам да се излагам. Другото, което е ако това пак стане евентуално то ще е пак с прегрял мотор от минимум 100 градуса на горе, за което те питах, защо така прегрява мотора и ти така и не ми отговори. Защото при това положение ще е двигателя, а не климатика виновен нито масълцето нито Фреона, а за компресора да не говорим. И така и не можах да разбера освен всичко това за кое масло говорите. Проблема е такъв, че колата като измина с нея малко разстояние 5км примерно и показателя на температурата си показва нормално под 90 градуса без значение какво е времето вънка ако отваря капака на двигателя вътре е ужас жега, а двигателя направо пари, обаче вътре температурата му показва под 90 градуса. Така един път един искаше да погледне под капака как е подреден Сийда и да му виде двигателя и аз тъкмо бях карал малко около 5 мин. и аз като му го отворих ония като барна капака от вътрешната страна и на някои други места и се опари и вика колега а бе много гореща тая кола бе мното ли си карал? Аз му викам не бе ей сега идвам с нея няма и 5 мин. и той ми вика е как така бе и аз какво да му кажа викам му ми така тя колата се и така, а пък виш и вънка какво е времето, а на слънце беше над 30 градуса. Ей за тва става въпрос. А двигателя не моиш го пипнеш. Значи напарвете се сметката когато от това прегряване климатика е спрял да духа студено и не може да смогне хайвана при 100 градуса на двигателя прегряване тогава за какво става на въпрос ако някой отвори предния капак и реши да го вдигне като го набара от вътрешната страна или пипне без да иска двигателя ей за тва Ви говоря. За какво да ходя на сервиз като онея в сервиза ги знам какво ще ми кажат. Може ли да ми обясните? Ами и ако повече не вдигне такава висока температура двигателя та да прегрее и ако това се далжи само на едно прегряване досега при градски условия? И освен това да Ви питам да не се дължи и на малко особен вид каране при който двигателя не може да смогне и прегрява. Защото аз съм малко агресиван шофьор в смисъл такъв, че тръгвам с много газ а малко отпускам съединнителя и двигателя рамжи такъв, обаче колата леко се предвижва после като отпусна рязко съединителя без да отпускам педала на газта и колата се изтрелва като стрела и свирят гуми гледай какво става всички БМВ-та са отзад у прахоляку аха. След тва втора после трета ама аз като гледам на трета вече километража показва 80 км та смена на четвърта и чак на 100 5-та и от там до дет мога. На магистрала съм държал Сийда в продължение на 5 мин. със скорост 200 км. в час той повече от това не можа да вдигне ша гу еба у хайвана. Пише 240 аз съм залипил на 5-та газта до долу и седи на 200 км. в час и не мърда повече магарето ве не иска ама пак бива. Те по каталог мотора 1.4 му дават там колко беше максимална скорост 187 км. ли нещо такова беше аз направих 200 онея корейци да го духат колко вдига те ще ми кажат на мен колко ша вдига ша вдигне толкова колкото аз му кажа. А ма ха 187 км. друтия път. Направо пърдят ориз.

ceeder 2.0

  • Почетен член
  • Обичам да пиша ;)
  • *****
  • Публикации: 81
Re: Климатик
« Отговор #21 -: Юни 01, 2008, 07:14:53 pm »
^
Странни виждания имаш, колега ;)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #22 -: Юни 01, 2008, 07:51:58 pm »
^
Странни виждания имаш, колега ;)

По някога съм доста емоционален.

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #23 -: Юни 01, 2008, 08:23:44 pm »
200km/h на магистрала при двигател 1.4 с максимална скорост 187км  ::) Малее колега к`во пра`иш ти бе?? Как си юрил на магистрала с такава скорост? Та тя колата е можела да литне направо хах ха;D ;D Макар че има маняци на високата скорост-Това Ми е Ясно :D :)

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #24 -: Юни 01, 2008, 08:24:26 pm »
ама вижданията са странни малко,да..

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #25 -: Юни 01, 2008, 08:28:49 pm »
Значи аз казах какво мисля-според мен е за сервиз :o Не би трябвало такава висока температура толкова агресивно да се вдига 8) Това със сигурност говори да някакъв проблем или най-малкото за някаква нередност :-\

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #26 -: Юни 01, 2008, 08:29:45 pm »
И онея техниците като пипат под капака-там стой и ти да видиш какво точно правят щото иначе..

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #27 -: Юни 01, 2008, 08:40:15 pm »
И онея техниците като пипат под капака-там стой и ти да видиш какво точно правят щото иначе..

Ако пак ми прегрее тогава вече наистина ще отида и ще им кажа, че го прави два пъти вече и го повтаря втори път. За сега няма смисъл, защото в оторизирания сервиз на КИА като видят, че климатика работи добре и ще кажат на колата ти няма нищо какво сега да е гледаме като си работи правомерно само да отваряме и разглобяваме чисто нов климатик и да източваме Фреона и после пак да наливаме нов Фреон и той ще е за моя сметка Фреона е някъде от порядъка на 50 - 60 лева. За сега така оставям нещата. Ако на теста, обаче го беше повторила номера пак с климатика, още утре щях да съм в сервиза.

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #28 -: Юни 01, 2008, 09:38:07 pm »
Е добре ама аз както виждам кога става това `прегряване` колега? Става когато често се менят оборотите на машината-от високи на ниски и обратно т.е. когато намаляш и спираш и после обратно-отново тръгваш ;) Така че тестове трябва да се правят в града при градски условия !
А иначе последен път казвам за температурата-Няма и Не би трябвало да има значение дали навън е облачно дъждовно или слънчево.Поправи ме или някой друг ако греша :-[

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #29 -: Юни 01, 2008, 10:59:29 pm »
Е добре ама аз както виждам кога става това `прегряване` колега? Става когато често се менят оборотите на машината-от високи на ниски и обратно т.е. когато намаляш и спираш и после обратно-отново тръгваш ;) Така че тестове трябва да се правят в града при градски условия !
А иначе последен път казвам за температурата-Няма и Не би трябвало да има значение дали навън е облачно дъждовно или слънчево.Поправи ме или някой друг ако греша :-[

Е ми ще видим и как ще е в града другата седмица може би ще тествам по обстойно при градски условия. Но не ми обясни пак от какво може да прегрява така двигателя при Киа?