Автор Тема: Климатик  (Прочетена 21474 пъти)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Климатик
« -: Май 28, 2008, 12:30:56 pm »
Я да ви питам ако имате наблюдения. Вчера се заиграх с климатроника на Сеед-а, след като жена ми каза, че много слабо духал. Правих си какви ли не експерименти и наистина се оказа, че доста слабо духа. Свалих филтъра, продухах го ама пак слабичко. Аз правя сравнение с Авенсиса и ми е ясно, че сийд-а няма как да духа като тойотата, ама въпреки това е много слабо. На Lo и на рециркулация горе долу бива, ама от там нагоре едвам едвам. И вашите ли са така или да я карам на сервиза да го гледат. Колата е 1,6 бензин и е на 7 месеца.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Климатик
« Отговор #1 -: Май 28, 2008, 01:02:51 pm »
Мойта е 1,6 дизел. Климатратроника днес примерно го направих на 21 градуса, перката на 3-4-та степен и цял ден на слънчцето ми беше много добре. Сравнявам го с климатика на Peugeot partner, и сравнение с него ми се струва, че е по-силен. Аз при мойта не виждам проблем. Какво имаш предвид, че дебита на въздуха е слаб или, че въздуха който излиза не е достатъчно студен???/
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Климатик
« Отговор #2 -: Май 28, 2008, 01:23:54 pm »
ако си оставил на ауто,нормално е да не го усетиш хубаво

ако си поиграеш с насочването на струите е друго :-*

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Климатик
« Отговор #3 -: Май 28, 2008, 01:37:05 pm »
Сега се сетих и довечера ще измеря каква е температурата, която е на изхода на климатика, за да направя сравнението. Там поне мърдане няма, без значение автомобила. Действително на Ауто е много зле, което не би трябвало да е така. Поне на тойотите ни на Ауто си е съвсем нормално. И изобщо тоя климатроник нещо не са го направили като хората (лично мое мнение). Като го направя ръчно да духа през предните отвори силата на струята е доста по-силна от колкото като е на ауто. А примерно авенсиса го карам целогодишно на ауто и само си променям температурата, което е и идеята на автоматичния режим и нямам оплаквания. Шантава работа с тия климатици. Иначе благославям деня, в който е изобретен климатика, колкото и после да сме схванати и сополиви, ама в тия жеги се не трае иначе. :)
И като му измеря температурите пак ще пиша какво е
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Климатик
« Отговор #4 -: Май 28, 2008, 01:39:03 pm »
за сополивите да кажа ,че най-готината температура е 22С :-*

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Климатик
« Отговор #5 -: Май 28, 2008, 01:45:56 pm »
Карайте с климатик и няма да имате проблеми с "ауто" и не знам си какво.Духа яко, че и студено и разбира се няма как да е като Авенсиса на колегата, то се знае! :-* :) :) :)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Климатик
« Отговор #6 -: Май 29, 2008, 12:23:33 pm »
Както обещах да ви напиша.
Оказа се, че климатика няма проблем. Просто толкова си може. Мерих снощи изходящата температура - 4 градуса, което си е ок. Явно за това купе толкова. Хайде със здраве за сега.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Климатик
« Отговор #7 -: Май 29, 2008, 12:35:02 pm »
Както обещах да ви напиша.
Оказа се, че климатика няма проблем. Просто толкова си може. Мерих снощи изходящата температура - 4 градуса, което си е ок. Явно за това купе толкова. Хайде със здраве за сега.

Колега, това за което говориш като проблем при вътрешна цикулация ли е? Защото ако ти вкарва въздух отвън е нормално да не се охлажда толкова много колкото ако върти вътрешния. При мен климатика работи много добре, даже прекалено силно бих казал, затова и държа по-високи градуси в купето защото миналото лято бях настинал няколко пъти.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Климатик
« Отговор #8 -: Май 29, 2008, 12:50:51 pm »
Значи това е като цяло проблем, но просто аз правя сравнение с авенсиса и за това съм се заблудил. Спрямо него духа доста слабо. Но след като направих всички измервания се оказа, че просто си е така. Погледнах питата на климатика, която е почти два пъти по-малка от на тойотата, а и вентилатора му е така. Все пак не мога да очаквам чудеса, но ми направи впечатление, че на макс вентилатор на киата, духането беше като на половин на авенсиса и за това реших че нещо му има. Иначе като се абстрахирам от това, климатика си работи както трябва. А по принцип държа обикновенно 22,5 градуса и имам усещането, че е най-комфортно на тази температура. На дълъг път под 24 не падам, че бая студ
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #9 -: Май 30, 2008, 11:16:08 pm »
Искам да Ви питам вас тука разбирачите из Форума. На някой с мотор 1.4 като моя да му е правило впечатление някога лятото, защото моя Сийд в момента кара вече второ лято като се пусне климатика да духа студено някой път, макар и не винаги климатика започва да се затруднява и не охлажда фактически ми духа едно такова никакво ни топло ни студено и забелязвам, че на контролните уреди на таблото температурата минава леко границата от 90-те градуса и като се изключи за няколко минути и пак се пусне после започва да духа като фризер и вътре става като лед в колата, обаче същевременно с това температурата пада малко под 90-те някъде тоест както трябва да си бъде.

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #10 -: Май 31, 2008, 02:31:25 pm »
тОВА СТАВА САМО АКО Е ПРЕГРЯЛ ::) ИНАЧЕ НЯМА КАК ДА СЕ ПОЛУЧИ
ПРОСТО ИЗЧАКАЙ ДА ПОРАБОТИ МАЛКО ПО-ДЪЛГО И ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА ДУХА СТУДЕНО

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #11 -: Май 31, 2008, 08:31:46 pm »
тОВА СТАВА САМО АКО Е ПРЕГРЯЛ ::) ИНАЧЕ НЯМА КАК ДА СЕ ПОЛУЧИ
ПРОСТО ИЗЧАКАЙ ДА ПОРАБОТИ МАЛКО ПО-ДЪЛГО И ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА ДУХА СТУДЕНО

Точно така се получи абсолютно си прав. Днеска направих тест. Навъртях повече от 100 километра и климатика го пуснах още от самото начало откакто стартирах двигателя и започна да охлажда значи вътре стана направо като във Фризер направо Плевмония щях да получа. После пробвах и радиатора, който вече няма нищо общо с климатика и той напрамо щеше да ме запали значи огън гори като радиатор, печка значи та така. И то стана вътре една с мен направо шашава работа от топло на студено по едно време не мога да си кажа името. Та като се уверих вече напълно, че всичко е наред и го изключих спрях да си почина и продължих. Обаче не мога да разбера от какво ще се получи това прегряване бе значи? Вярно вчера при нас беш 30 градуса и в колата термометара толкова показваше ама беше жега топло ужас и слънцето нопича и грей еби му мамата не се дишаше. Днеска 24 градуса ама не беше топло и слънце не печеше нямаше такава жега като вчера, а и беше едно такова сенчесто начомерено времето. Не беше даже нито за климатик нита за радиатор ама аз пак за мое успокоение днеска направих теста и се успокоих. За сега съм спокоен ама за по нататъка ще видим.

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #12 -: Май 31, 2008, 10:08:33 pm »
Искаш да кажеш че си тръгнал и просто си изминал ей така сто километра и кусур за да правиш тестове на кията ли бе човек :o ::)Че кво е тва чудо ???

На магистрала ако си карал сигурно затова е прегрял по-бързо и като си пуснал радиатора е била изключително висока температурата! А в същото време климатика студен

Значи то няма абсолютно никакво звачение каква е температурата навън!!Ти като спря после колко време изчака преди да тръгнеш отново? Защото двигателя може да не е могъл да почине :P  Това че прегрява аз ти казах-свързано е само с двигателя!! Карам Кия от 10години и знам за какво става въпрос :P

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #13 -: Май 31, 2008, 10:10:37 pm »
ТАТИ ти защо правиш сравнение с Авенсиса? Там в другия форум също казват че Кия много приличала на Тойота-по какво освен по външен вид :P

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #14 -: Май 31, 2008, 10:32:00 pm »
Искаш да кажеш че си тръгнал и просто си изминал ей така сто километра и кусур за да правиш тестове на кията ли бе човек :o ::)Че кво е тва чудо ???

На магистрала ако си карал сигурно затова е прегрял по-бързо и като си пуснал радиатора е била изключително висока температурата! А в същото време климатика студен

Значи то няма абсолютно никакво звачение каква е температурата навън!!Ти като спря после колко време изчака преди да тръгнеш отново? Защото двигателя може да не е могъл да почине :P  Това че прегрява аз ти казах-свързано е само с двигателя!! Карам Кия от 10години и знам за какво става въпрос :P

Чакай малко сега. Днеска на теста всичко беше наред. Постоянно духаше студено. Не съм спирал, за да почине двигателя понеже той днеска не е прегрявал. А спрях просто аз да си почина. Днеска не съм карал на магистрала, а на междуградси второкрасен и маже би третокласен път. Пловдив-Карлово-Хисаря-Пловдив това беше маршрута. Аз като карам съм като кон карам и тава е и хич не ми пука щом карам. Обаче вчера когато прегря двигателя съм карал в града само и прегря при градски условия и освен, че температурата беше 30 градуса навън имаше и много задръствания ту тръгнеш ту спреш и двигателя дето седиш работи на празен ход и само 1-ва и 2-ра и така и по едно време гледам климатика спря да охлажда, а стрелката на температурата показваше 100 градуса и така. Всичко останало съм ти го написал в предишния ми постинг. Кажи ми сега, защо така двигателя започва да прегрява и това нормално ли е като караш КИА от 10 години вече. И на какво се дължи това?