Автор Тема: Климатик  (Прочетена 21495 пъти)

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #30 -: Юни 01, 2008, 11:21:36 pm »

В другия форум вече съм пуснал такава тема така че ще чакаме отговори защо може да прегрява така един двигател  ???

Объркал съм се и съм писал на латиница..тва и тук и там ми праите много проблеми и в 2та форума ::)
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 11:54:29 pm от kia_rio_limuzina »

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #31 -: Юни 02, 2008, 02:49:50 pm »
И още нещо-климатик ли е по-добре или климатроник? Вие как мислите??

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Климатик
« Отговор #32 -: Юни 02, 2008, 03:04:20 pm »
климатроник.
задаваш температура, и всичко се регулира спрямо нея.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Климатик
« Отговор #33 -: Юни 02, 2008, 04:10:33 pm »
kia_rio_limuzina, температурата на двигателя се влиае от външната температура до толкова, че колата да достигне до оптимална температура и да изстива за различно време. Тоест ако вън е студено, колата ще загрее по-бано и ще изстине по-бързо. Ако пък е топло, обратното, ще загрее по-бързо и ще изстива по-бавно. Охлаждащатата система на колата обаче е снабдена с термостат, който не дава на двигателя да прегрява в никакъв случей. Вклучва перката когато това е необходимо, и се грижи за потдържането на оптимални температури. При моя cee`d забелязвам, че стрелката за отчитане на температурата непомръдва докато двигателят е запален и след като е загрял напълно (двигателят е 1.6 CRDi 115к.с.). При други коли тя играе в точно определен диапазон в зависимост от начина на шофиране, външната температура, задръствания и т.н. Прегряването на двигателя е доста вредно и това надали има някой, който да не го знае. Ако колата прегрява явно нещо не е наред.
Ceed-er, ти си знаеш как да си караш колата, но има голям шанс според мен това да е от начина ти на каране. Другото което ми идва на ум, е че може да си я оставил на слънце за доста време. Така тя се е нагорещила много и като си я запалил и е трябвало време да се охлади. Звучи ми логично и климатика ти да духа топло дълго време при тази ситуация, докато стигне студения въздух до теб. Ако си описъл съвсем друга ситуация при която е направила бег-а, се извинявам за тъпото предположение, но наистина не помня какво си написъл за случея. Работната температура на двигателя е приблизително 90 градуса, и е нормално да пари. Нормално е да е супер топло и даже незнам как сте се сетили да го пипате двигателя X_X. Имаш съмнения, че температурата която се показва на таблото не е реална ли?
Аз от климатици грам не разбирам, но си мисля, че той не се влияе от температурата на двигателя по никакъв начин.
Skype: Slumky

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #34 -: Юни 02, 2008, 07:13:20 pm »
Температурата която се показва на таблото не може да не е реална бе Slumk ???
Освен ако нещо термостата....а? Сигурно неговия не е в ред! 90 градуса.... ::)

Ми иначе не се влияе-прав си !

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #35 -: Юни 02, 2008, 08:11:44 pm »
kia_rio_limuzina, температурата на двигателя се влиае от външната температура до толкова, че колата да достигне до оптимална температура и да изстива за различно време. Тоест ако вън е студено, колата ще загрее по-бано и ще изстине по-бързо. Ако пък е топло, обратното, ще загрее по-бързо и ще изстива по-бавно. Охлаждащатата система на колата обаче е снабдена с термостат, който не дава на двигателя да прегрява в никакъв случей. Вклучва перката когато това е необходимо, и се грижи за потдържането на оптимални температури. При моя cee`d забелязвам, че стрелката за отчитане на температурата непомръдва докато двигателят е запален и след като е загрял напълно (двигателят е 1.6 CRDi 115к.с.). При други коли тя играе в точно определен диапазон в зависимост от начина на шофиране, външната температура, задръствания и т.н. Прегряването на двигателя е доста вредно и това надали има някой, който да не го знае. Ако колата прегрява явно нещо не е наред.
Ceed-er, ти си знаеш как да си караш колата, но има голям шанс според мен това да е от начина ти на каране. Другото което ми идва на ум, е че може да си я оставил на слънце за доста време. Така тя се е нагорещила много и като си я запалил и е трябвало време да се охлади. Звучи ми логично и климатика ти да духа топло дълго време при тази ситуация, докато стигне студения въздух до теб. Ако си описъл съвсем друга ситуация при която е направила бег-а, се извинявам за тъпото предположение, но наистина не помня какво си написъл за случея. Работната температура на двигателя е приблизително 90 градуса, и е нормално да пари. Нормално е да е супер топло и даже незнам как сте се сетили да го пипате двигателя X_X. Имаш съмнения, че температурата която се показва на таблото не е реална ли?
Аз от климатици грам не разбирам, но си мисля, че той не се влияе от температурата на двигателя по никакъв начин.


Точно това е точно така се получи когато климатика не духаше нито топло нито студено и видях, че двигателя е леко прегрял от 90 на 100 градуса. Абсолютно всечко, което си написал съвпада със ситуацията, която се беше получила. Само, че разликата е единствено в това, че аз не спрях колата, за да се охлади двигателя, а изключих климатика за 5 минути като продължих да шофирам. След, което температурата постепенно започна да пада и след това пуснах климатика и той започна да охлажда като Фризер, при което стечение на обстоятелствата забелязах, че температурата падна даже и под 90 градуса и продържи да духа като ледник!

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Климатик
« Отговор #36 -: Юни 02, 2008, 08:20:13 pm »
Температурата която се показва на таблото не може да не е реална бе Slumk ???
Освен ако нещо термостата....а? Сигурно неговия не е в ред! 90 градуса.... ::)

Ми иначе не се влияе-прав си !

Извинявяй ама като ти чета постинга имам чуство, че нещо бучиш или мучиш с тези добавени физиономии. Нормалната температура при Киа Сийд без значение колко е обема на двигателя и дали мотора е бензин или дизел е точно 90 градуса. Как ще ми е развален термостатата бе ти нещо друго няма ли да измислеш, че ми е развалено а? Измисли нещо друго. Първо масло ли не беше после Фреона на климатика ли не беше после Компресор ли не беше след това Двигателя и него ми го развалихте сега и термостата бил развален. Ми тя цялата кола стана развалена по тия вашите мнения и твърдения ве. Вие е изкарахте направо като, че ли карам 10-ет годишна кочина. Виш какво съобразявай се малко как така термостата ще е развален и от какво ще е развален бе това е все пак кола на 10 месеца!

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #37 -: Юни 02, 2008, 11:18:09 pm »
Температурата която се показва на таблото не може да не е реална бе Slumk ???
Освен ако нещо термостата....а? Сигурно неговия не е в ред! 90 градуса.... ::)

Ми иначе не се влияе-прав си !

Извинявяй ама като ти чета постинга имам чуство, че нещо бучиш или мучиш с тези добавени физиономии. Нормалната температура при Киа Сийд без значение колко е обема на двигателя и дали мотора е бензин или дизел е точно 90 градуса. Как ще ми е развален термостатата бе ти нещо друго няма ли да измислеш, че ми е развалено а? Измисли нещо друго. Първо масло ли не беше после Фреона на климатика ли не беше после Компресор ли не беше след това Двигателя и него ми го развалихте сега и термостата бил развален. Ми тя цялата кола стана развалена по тия вашите мнения и твърдения ве. Вие е изкарахте направо като, че ли карам 10-ет годишна кочина. Виш какво съобразявай се малко как така термостата ще е развален и от какво ще е развален бе това е все пак кола на 10 месеца!

--------------------------------------------
Така това ще се направя че не съм го видял! Нищо не бучя а ти дадах съвет колега да идеш на сервиз :P Това което е развалено явно ти така го обясняваш че никой нищо не може да разбере!! Още първото мнение като писах по темата за тоя прословут климатик и ти викаш ` а да-точно така се оказа-браво` и после уж проблема беше решен и после пак почна-тва така онова иначе- не могъл даразбере тва и онова! Ми колега тук се обсъждат много работи ама кой искаш да ти праща снимки на макети :o :o :o Сь вземи се разрови малко по книгите прочети малко литература-какво си тръгнал тук да пускаш различни мнения-едни и същи въпроси зададени и перифразирани по 5 различни начина ::) Ми аз се ошашавих а карам Кия от толкоз време...ай тва е и със здраве!!!

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #38 -: Юни 03, 2008, 12:58:40 pm »
Абе какво става снощи тук беше пусната една дълга,обяснителна и много съдържателна тема за климатиците-аз исках да я прочета,обаче оставих за днеска и ся гледам че я няма-ще сте я махнали :o

Ставаше въпрос за двигателя,имаше и много схеми показани и беше описано всичко много подробно-къде отиде темата ::) ::) :-\ :-\ :-\

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Климатик
« Отговор #39 -: Юни 03, 2008, 01:00:37 pm »
долу в техическия раздел вече.

А дано да разбереш някои работи вече :)

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Климатик
« Отговор #40 -: Юни 03, 2008, 11:11:17 pm »
Я кажете нещо за сравнение на 1.4 и 1.6 двигателя! Просто много се двоумя тук относно една работа .. На дизел някой карал ли е ?

Ще кажем като направиш тема по въпроса.
« Последна редакция: Юни 04, 2008, 10:13:44 am от ceeder »

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Климатик
« Отговор #41 -: Юни 04, 2008, 11:55:05 am »
Абе Ceed-er  спри да пишеш глупости бе човек.За какво ни занимаваш с твоите несъществуващи проблеми?Намери си друг форум.От писаниците ти за климатика на нормалния човек му е трудно да разбере съвет ли искаш или нямаш време, та си го уплътняваш във форума?Хората ти предлагат съвети и мнения, а ти се държиш като "хайван".Продавай колата,ти не си за Киа, а за Астон Мартин!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Климатик
« Отговор #42 -: Юни 04, 2008, 12:19:49 pm »
еее,бонго

недей така бре човек!

има си ядове и се притеснява човека,разбирам го напълно.

аз лично му казах да отиде в сервиза и да им обясни какво точно е станало и да чуе какво ще му кажат.

Дано да има развитие;)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Климатик
« Отговор #43 -: Юни 04, 2008, 01:43:56 pm »
Извинявам се ако съм обидил някого, но моите уважения към форума и колегите които пишат!Моля Ви не пишете повествования и свободни преразкази.Точно и ясно по темата.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Климатик
« Отговор #44 -: Юни 04, 2008, 01:47:30 pm »
е,затова има кой да се грижи ;)