Автор Тема: гаранция на киа  (Прочетена 14657 пъти)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
гаранция на киа
« -: Юни 16, 2009, 02:14:55 am »
След като почти съм сигурен че няма такава тема искам моля вашите мнения на един сериозен въпрос който всеки клиент на Киа го интересува. Дали си заслужава да си запазим гаранцията на новата ни кола или не? Всички знаем за "добрите цени" на Т.О. и за "доброто" обслужване което имаме от КИА.Моля нека всеки напише каквото мисли

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: гаранция на киа
« Отговор #1 -: Юни 16, 2009, 08:59:00 am »
Моето мнение е че гаранцията трябва да се запази. За 150 000 км. или 5 години много неща могат да се повредят или да се нуждаят от подмяна. Ако се наложи смяна на двигател ( знам случаи с тойоти ) ще ти излезе доста солено. Дребните неща с които доста от нас се сблъскват в момента, според мен са основно таканаречените "детски болести" които ги има при всяка марка нов автомобил. Неприятни са тези моменти, но няма как.
Голямата гаранция беше едно от нещата което ме привлякоха когато купувах моята кола. Така че не бива да се губи гаранцията.

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: гаранция на киа
« Отговор #2 -: Юни 16, 2009, 09:15:51 am »
Моето мнение е че гаранцията трябва да се запази. За 150 000 км. или 5 години много неща могат да се повредят или да се нуждаят от подмяна. Ако се наложи смяна на двигател ( знам случаи с тойоти ) ще ти излезе доста солено. Дребните неща с които доста от нас се сблъскват в момента, според мен са основно таканаречените "детски болести" които ги има при всяка марка нов автомобил. Неприятни са тези моменти, но няма как.
Голямата гаранция беше едно от нещата което ме привлякоха когато купувах моята кола. Така че не бива да се губи гаранцията.

Когато повечето хора разберат че тея неща дето се дискутират предимно НАИСТИНА са така наречените "детски болести" и наистина ги има при всички нови автомобили ( тука има и фактора късмет ), толкова по скоро ще спре безразборното плюене по марката за щяло и нещяло... Като ви гръмне турбината както на един приятел с чисто нова Мазда 6 на 20к км, тогава пак ще ви питам за гаранцията и за голеееемия проблем че кората на багажника имала нужда от леко притягане да не притропва (това беше безразборен пример) и тн от тоя род. Наистина малките неща са най-дразнещи, но не са основни !!!
Guns don't kill people ... people kill people ...

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: гаранция на киа
« Отговор #3 -: Юни 16, 2009, 09:19:30 am »
Аз също съм на мнение, че гаранцията е добре да се запази.

Цента на Т.О. дори и  в сервиза в София е по-малка от обявената на страницата на КИА.
По информация на потребители, цената на Т.О. май е различна и в другите сервизи в страната ( по-ниска)

Факт е, че доста неща не са покрити от гаранцията, но според мен е добре да я има.
Все пак това е било и нещо, заради което сме си купили автомобила.

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: гаранция на киа
« Отговор #4 -: Юни 16, 2009, 09:37:33 am »
Напълно съгласен с по-горните мнения. Само искам да вметна и това, че живот и здраве като тръгнеме да си сменяме колите (с по-хубави разбира се) ще е хубаво да продаваме автомобили с още някоя и друга година гаранция.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: гаранция на киа
« Отговор #5 -: Юни 16, 2009, 12:13:47 pm »
Na rabota nqmam kirili4a. A ne mislite li 4e ulovkata e to4no tova garanciqta? taka da te varjat.Novata 4enova listna na Mai vidqxte li q na T.O? 150000 okolo 3500lv bez ddc.Na tova vreme kakvoto i da se slu4i (to kakvo moje na 4isto nova kola) nqma li da e po evtino ot tezi pari?7 godini garaniciqta e bila to4no ulovkata za nas da se varjem da q kupim.As li4no ne q kupix zaradi garanciqta no za samata kola 4e mi xaresa. I pak prostete mi za kirili4a imam restrictions na rabotata

може да нямаш кирилица,ама има качен КРЕДОР за подобни неща!
Митето
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 09:53:57 am от Митето »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: гаранция на киа
« Отговор #6 -: Юни 16, 2009, 12:20:24 pm »
хм,дали не си сложил 1 "0" повече krivogled

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: гаранция на киа
« Отговор #7 -: Юни 16, 2009, 12:27:04 pm »
Ами то пари за поддръжка на една кола така или иначе ще се дават, за съжаление в случая надуват цените. Не ми се мисли ако се откажа от гаранцията и ми се случи нещо по колата (каквито примери са дали Mihailov и Pavkata). Тогава вече ще се побъркам.  crazy
aris ако можеш съчетай ТО с някоя разходка до някой друг град. Извън София е по-евтино.

п.п. Пак Ви казвам след 2 години напр. ще продавам кола с още 2 год гаранция (2 на двиг. и скор. кутия). Колкото някой нови коли.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: гаранция на киа
« Отговор #8 -: Юни 16, 2009, 12:28:03 pm »
хм,дали не си сложил 1 "0" повече krivogled
Арис има предвид, че толкова излиза до тогава - всички ТО до 150 000. Поне аз така разбрах и според брошурата на киа.бг
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 12:30:48 pm от proc »
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: гаранция на киа
« Отговор #9 -: Юни 16, 2009, 12:31:25 pm »
аха,той крайното споделил с нас.
Ама то дотогава има да се променя :)

Аз лично чакам фейслифта да почнат и ще я подменям моята ;D

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: гаранция на киа
« Отговор #10 -: Юни 16, 2009, 02:15:25 pm »
Ами то пари за поддръжка на една кола така или иначе ще се дават, за съжаление в случая надуват цените. Не ми се мисли ако се откажа от гаранцията и ми се случи нещо по колата (каквито примери са дали Mihailov и Pavkata). Тогава вече ще се побъркам.  crazy
aris ако можеш съчетай ТО с някоя разходка до някой друг град. Извън София е по-евтино.

п.п. Пак Ви казвам след 2 години напр. ще продавам кола с още 2 год гаранция (2 на двиг. и скор. кутия). Колкото някой нови коли.



Proc , za da ne se pobarka6 i ti i as i vsi4kite ni zatova prosto otvorix tazi tema. Ako cenite na TO za 150000 kil sa okolo 4000lv  zna4i dogodina moje da e i dvoino kakto gledam da smenqt cenite postoqno. Pomislete dosega kakvo ste smenili kato ispolzvaxte garanciqta za ne6to seriozno i kolko bi struvalo ot drug service.200 lv? 400 lv? Ok no ti 6te spe4eli6 kato otide6 za TO na drug service i smeni6 filtri, masla za polovin cena ot tezi na Kia servizite. A otnosno na drugi gradove na Kia servizite razliki nqma a i da ima e okolo 50 lv , no neka spodelqt xorata ot drugi gradove

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: гаранция на киа
« Отговор #11 -: Юни 16, 2009, 02:38:52 pm »
така ще е.Клуб се прави да има членове,които да се възползват от намаления,но нестава 2-3-а да бутат нещата 8-)

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: гаранция на киа
« Отговор #12 -: Юни 16, 2009, 03:01:20 pm »
Има си тема кой какво е сменял http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,546.msg10684.html#new, пак ти казвам, че според мен си е риск да се откажеш от гаранцията.  Лично мнение.

Отделно докато си в гаранция можеш да им "досаждаш" в сервиза докато не ти отстранят проблема. Преди малко четох за много случаи на колеги с Хюндай (не в гаранция), които си ремонтират колите или им сменят консумативи в неофициални сервизи и си имат проблеми и ги ремонтират повторно. Така че не знам колко пари може да се спестят. Все пак всеки може да си прецени и ако реши, че е случил на кола без дефекти и т.н. може да се откаже от гаранцията.

Аз ако не исках нов автомобил с гаранция щях да си купя Мерцедес, Ауди или БМВ на старо за 25-30к.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: гаранция на киа
« Отговор #13 -: Юни 16, 2009, 03:18:48 pm »
emi aide da po4nem da butame seriozno ve4e  8-) Nikvi bmwta Kia kolata si e extra cenite na serviza e problema.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: гаранция на киа
« Отговор #14 -: Юни 16, 2009, 03:26:35 pm »
с драскане из форума,дано да стане  8-)