Автор Тема: Автокредит Vs. Лизинг  (Прочетена 16839 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2009, 10:54:52 am »
Дани,наистина имах преференция (от 1%), но тя се дължеше не защото съм служител,а защото личния ми застраховател ми го дговори - аз само се разписвах където ми посочеше.Даже не знаех,че ми е договорил такъв договор...,по-късно го разбрах. А и вече не съм служител в Алианц(камо ли в банката) - аз работех в застраховането.Вече съм в Дженерали,но лихвата(за служители) не се промени...

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2009, 11:00:49 am »
Дани,наистина имах преференция (от 1%), но тя се дължеше не защото съм служител,а защото личния ми застраховател ми го дговори - аз само се разписвах където ми посочеше.Даже не знаех,че ми е договорил такъв договор...,по-късно го разбрах. А и вече не съм служител в Алианц(камо ли в банката) - аз работех в застраховането.Вече съм в Дженерали,но лихвата(за служители) не се промени...
Извинявай, просто предположих.  wall  tup
Love is suicide!

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2009, 12:00:41 pm »
Лихвата пада за тези които са на юрибор + надбавка , и аз чакам този месец промяна но неможело общия процент да падне под този на който е подписан договора. Пак го измислиха  >:( как да не смъкват много ....

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2009, 12:16:22 pm »
Лихвата пада за тези които са на юрибор + надбавка , и аз чакам този месец промяна но неможело общия процент да падне под този на който е подписан договора. Пак го измислиха  >:( как да не смъкват много ....

Общия лихвен процент = EURIBOR 3M ( обикновенно е тримесечен ) + Надбавка ( фиксирана )
Когато пада горния сбор, пада и общата лихва, следователно и вноските. Но погасителния ти план се сменя на тримесечие.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2009, 12:21:14 pm »
На тримесечие ама друг път, откакто вдигнаха юрибор-а 4 месеца никаква промяна, чак след като се обадих тогава казаха че ще го променят но засега нов план така и нямам.  silen

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2009, 01:25:38 pm »
Е не бъркай това, че се опитват да те метнат с реалния договор :) Ако се беше обадил по-рано и по-рано щеше да ти го преизчислят. Принципно на всяко тримесечие, трябва да ти променят погасителния план.

Тука има и друг момент. Нека ти споделя нещо за ипотечните кредити. Обикновенно те са на базата на 1 годишен Юрибор, следователно вноските ти трябва да се изчисляват всяка година. Ако това не стане едностранно от банката с уведомление от нейна страна и се минат например 3 4 години и ти си плащал по стар процент, а дефакто той е паднал доста ... можеш да искаш рекалкулация. В смисъл такъв, че реално ти си плащал повече от това което е трябвало и при една рекалкулация те трябва да ти приспаднат тези пари които си дал в повече. Няма как и при лизинга или автокредита да не е така. Ти тези пари си ги дал така или иначе, при пресмятането на новия ти план виж какво са писали за старите ти вноски, за да не се опитат да те метнат отново.

Надявам се да си ме разбрал, защото може и да не съм го обяснил много добре.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2009, 01:29:42 pm »
Mihailov  ;D

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2009, 03:42:54 pm »
@ ceeder, за Януари не ти ли беше по-ниска вноската? Моята беше и то точно защото ЮРИБОР беше надолу.

@ Mihailov - ипотечните кредити по-скоро са обвързани с ОЛП н БНБ, не е ли така? Аз досега с колкото банки съм работил с талъв вид кредит всички бяха обвързани с ОЛП, с изключение на ДСК и УниКредит.

Извинете за off-a




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2009, 03:46:02 pm »
@ ceeder, за Януари не ти ли беше по-ниска вноската? Моята беше и то точно защото ЮРИБОР беше надолу.

@ Mihailov - ипотечните кредити по-скоро са обвързани с ОЛП н БНБ, не е ли така? Аз досега с колкото банки съм работил с талъв вид кредит всички бяха обвързани с ОЛП, с изключение на ДСК и УниКредит.

Извинете за off-a

Ами зависи от договора ти. В Първа Инвестиционна имам такъв кредит и съм на 1г Юрибор+Надбавка
Guns don't kill people ... people kill people ...

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2009, 05:41:45 pm »
@ ceeder, за Януари не ти ли беше по-ниска вноската? Моята беше и то точно защото ЮРИБОР беше надолу.

@ Mihailov - ипотечните кредити по-скоро са обвързани с ОЛП н БНБ, не е ли така? Аз досега с колкото банки съм работил с талъв вид кредит всички бяха обвързани с ОЛП, с изключение на ДСК и УниКредит.

Извинете за off-a

Ами не беше по-ниска въпреки че обещаха !!! Какво да ти кажа  devil. Аз не съм за 10-те лева ама ... при условия че като скочи юрибора и след 1-2 дена получих писмо с новия погасителен план а обратното неможе да стане 4 месеца ....

Lord Anubis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Автокредит Vs. Лизинг
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2009, 04:59:13 pm »
Моята е на лизинг към Райфайзен. Платих 50% начална, на месец ми излиза не повече от 380лв., за 3 години. Остава още година и половина. Грубо като сметна ми излиза че връщам по 1000лв годишно - значи като я изплатя нацяло - 3000лв. над цената в магазина. Мисля че е добра офертата.
Kia Sportage 2.0D CRDi HPE TX