Автор Тема: Съединителя реши да скърца!  (Прочетена 17512 пъти)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Съединителя реши скърца!
« Отговор #15 -: Август 19, 2009, 09:33:57 pm »
Е не мисля да се оплаче някой от мен. Не съм ходил

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Съединителя реши скърца!
« Отговор #16 -: Август 25, 2009, 02:16:38 pm »
Мите, какво стана със скърцането.
Аз го чувам само долу на паркинга  ;)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Съединителя реши скърца!
« Отговор #17 -: Декември 12, 2009, 11:07:38 pm »
Явно сезона на скърцането пак настъпи - 2 месеца тишина и пак се разскърца. Смазаха го в сервиза, спря за 2 седмици и сега пак свири с пълна сила!  silen На някой да са му решили проблема перманентно? Не ми се струва сериозно на всеки 2 седмици да се минава на контролно смазване  :-X

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #18 -: Декември 12, 2009, 11:54:39 pm »
Миткопитко това е фабричен дефект на колиците ни.От 2 сервиза така ми казаха.И на мен така 3 пъти ми скърчаше.Проблема е че трябвало всичко там окло амбрияжа да се свали и да се намаже или да се смени.Но разбирасе не го правят въпреки че са длъжни.Казаха че винаги така ще скърца и те ще го намажват

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #19 -: Декември 14, 2009, 09:36:00 pm »
Хехе сериозно ли бе баси отговора - винаги щяло да скърца  :) На мен от едно и също място ми скърца, ама 2-3 пъти като се разходя до сервиза мисля че може и да ми писне и да им се разскърцам и аз  crazy

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #20 -: Декември 15, 2009, 07:19:25 pm »
Да ви се похваля и аз си имам скърцане на педалчето ама е от вън при помпичката ! silen

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #21 -: Декември 21, 2009, 10:25:32 am »
И моето е оттам - едно цилиндърче се вижда незнам дали е помпичка или нещо друго.. Сега като застудя пак млъкна  ???

Pro_Ceed

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #22 -: Януари 25, 2010, 03:43:45 pm »
и моят си скърца и уж го смазаха в сервиза но си скърца пак...свиквайте ;)

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #23 -: Януари 25, 2010, 04:00:44 pm »
При мен скърцането изчезна без никакво смазване.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #24 -: Януари 26, 2010, 11:06:31 pm »
Явно е на цикли! Моя от месец не се е обаждал  crazy

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #25 -: Януари 27, 2010, 06:38:30 pm »
Открисе коя е причината на скърчането на приятели в сервиза на КИА в Гърция.По на долу има снимки .
За съжеление незнам как се казва на български но от вас който разбира малко технически неща сигурно ще ни сподели как се казва.

На жълтото кръкче е проблема, там има 1 топче което трябва да се смазва като почне и амбрияжа реши да скърца.Но след известно време пък почва и не мисля че е редно постояно да се търчи на сервизите.Затова се сменяват тези неща на снимката от сервиза Гаранционо, и спира скърчането.Също се забелязва че след смяната на тези неща амбрияжа става по лек като се натиска.
Така че сега знаем каде е проблема.







aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #26 -: Юли 01, 2010, 03:34:42 pm »
Нека вече похвалим малко сервиза на София.След един цял ден работа се отстрани отклочателно неприятното скърцане на съединителя кадето доста про сйдове го имат за съжеление.
Вече няма да се налага да се маже всяка година за да се отстрани.
Смени се гаранционо вилката на съединителя.Там е проблема.Аз го открих проблема не сервиза но въжното е жеста за смяната и любезността на всички в сервиза:) Категорично има удобрения но трябва да се настоява за да се смени нещо гаранционо!

tsvetomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #27 -: Януари 14, 2012, 11:04:11 am »
Здравейте колеги,

Бих искал и аз да спомена проблемите ми със скърцането на съединителя при натискане на педала. Колата ми е Киа Сийд, 1.4 бензин, 2007 г. все още лизингова с пълна 5 годишна гаранция до юли 2012.

Два пъти в офицалния сервиз на Киа в Горубляне ми отстраняваха проблема и двата пъти след около 2 седмици скърцането започваше пак. Интересното във случая е, че вторият път от сервиза ми дадоха следното обяснение “ Ами то така ще скърца, защото прониква влага и не можем нищо да направим” Категорично не можах да се съглася със този извод – написах официално писмо до Управителя на Киа за България и чудото стана – още на следващия ден ми позвъниха и ми казаха, че ще оправят проблема и че вече са поръчали нужните за ремонта части???? Как така поръчват части за проблем, за който не знаят какъв е?

Смениха 3 елемента от системата на съединителя – вилка (тази част поръчаха, защото я нямаха в наличност и се наложи да изчакам 2 седмици), опора и лагер. И биелетка са ми сменили, но аз не съм заявявал това. Целият ремонт е за сметка на Киа – покрива се от гаранцията.

Сега съединителят се движи по-плавно, по-малко усилие е необходимо за натискането му и най-важното – няма го досадното скърцане! Ще тествам колата през следващите седмици и ще пиша пак!

Не мога обаче да разбера защо беше необходим целият този цирк със смазването на детайла, след като очевидно от сервиза пределно ясно са знаели, че с това действие проблемът няма да се реши??? По този начин единствено рушат имиджа на марката и отблъскват настоящите и бъдещите си клиенти. За съжаление това е поредното доказателсво на ниското качество на услугите в България. От нас обаче зависи това да се промени – когато повече клиенти си търсят правата това разиграване може и да спре!!!


smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2012, 01:39:25 am »
при мен това като проблем не го е имало никога до момента - 95000км :) но вече и аз имам скърцащ съединител. за момента слабичко си проскръцва .... може и от студа да е write ще го видим след време
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Съединителя реши да скърца!
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2012, 10:14:48 am »
при мен беше започнало да поскърцва още лятото след 4 год.и 70хил, а и при натискане на педала се усещаше затруднение.в сервиза ми казаха че проблема е познат и за смазали някаква връзка.от тогава до сега педала се натиска "мазно" и не скърца.да видим до кога.