Автор Тема: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI  (Прочетена 8724 пъти)

koleff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« -: Август 15, 2009, 10:29:24 pm »
Привет на всички горди (надявам се) собственици на Sportage. Колеги, предстои ми покупка на джипката и тъй като никога досега не съм имал джип и още повече в комбинация Автоматик, моля, дайте някакво мнение за модела и най - вече за автоматичните скорости - поддръжка, здрави ли са... Искам колата да има само тези две условия: автоамтик и да е дизел???!!! Споделете мнение
Благодаря Ви

koleff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #1 -: Август 17, 2009, 08:46:20 pm »
егати, никой ли няма мнение по въпроса или просто много малко хора карат КИА (автоматик) или тези, които карат, нямат време да влязат във форума, защото дремят по сервизите

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #2 -: Август 17, 2009, 09:11:10 pm »
Явно никой няма време..

shantavdundi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #3 -: Август 18, 2009, 03:28:14 pm »
Специално за джипки на киа не мога да ти дам мнение но по облизо съм наблюдавал шевролет каптива същата комбинация. Предимствата са че а много удобен за градско автоматика, а пък дизела не харчи много, но най-лошото според мен е, че много мисли. Автоматикът винаги има едно замисляне след настъпването, а при  голяма кола, като се има предвид, че двигателя е дизелов замислянето става доста сериозно от порядъка на някъде една секунда и отгоре. Не знам дали и при киа е така но надали са преодолели всички гореспоменати пречки. Всичко си зависи от теб, ако си я карал и ти харесва направо я взимай и не се чуди.  yahoo

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #4 -: Август 18, 2009, 08:37:29 pm »
Специално за джипки на киа не мога да ти дам мнение но по облизо съм наблюдавал шевролет каптива същата комбинация. Предимствата са че а много удобен за градско автоматика, а пък дизела не харчи много, но най-лошото според мен е, че много мисли. Автоматикът винаги има едно замисляне след настъпването, а при  голяма кола, като се има предвид, че двигателя е дизелов замислянето става доста сериозно от порядъка на някъде една секунда и отгоре. Не знам дали и при киа е така но надали са преодолели всички гореспоменати пречки. Всичко си зависи от теб, ако си я карал и ти харесва направо я взимай и не се чуди.  yahoo
дам,затова на санта фе-о слагат сервизно чип ако искаш.Няма никво замисляне,направо полита yahoo

shantavdundi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #5 -: Август 19, 2009, 04:15:57 pm »
Еми иделно измислили са го хората  ;D

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #6 -: Септември 13, 2009, 10:35:12 am »
аз карам дизелов спортидж и съм много доволен от машината, но моя не е автомат, карал съм и каптива 2.0 дизел автомат, няма чак такова голямо замисляне, доста е пъргав, ако и на киа скоростната кутия е такава - няма да съжеляваш.
diesel power.... feel it!

restless

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • кара Сивик 5г
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #7 -: Септември 14, 2009, 09:06:22 pm »
Преди 2 седмици провичкайки по руски сайтове (май беше zr.ru), прочетох че Киа спира да продава Сийд с дизелови двигатели и автоматици в Русия.
В Русия % нови Сийдове с автоматик гонел 70-80% (в Зап.Европа бил 5%?!).
И масово на 2-та макс 3та година автоматика давал фира (не знам какво е масово, едва ли всяка, но явно значителен процент). И корейците решили че не си струва главоболието да се вътрят.
Идея си нямам дали спортиджа е със същата кутия! Идея си нямам и дали написаното там е вярно, но беше поднесено едва ли не като официална информация - най-малкото наистина там вече не продават комбинацията Сийд+дизел+автоматик.

required

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 79
Re: Kia Sportage Автоматик 2,0 TDI
« Отговор #8 -: Септември 23, 2009, 12:55:34 am »
Специално за джипки на киа не мога да ти дам мнение но по облизо съм наблюдавал шевролет каптива същата комбинация. Предимствата са че а много удобен за градско автоматика, а пък дизела не харчи много, но най-лошото според мен е, че много мисли. Автоматикът винаги има едно замисляне след настъпването, а при  голяма кола, като се има предвид, че двигателя е дизелов замислянето става доста сериозно от порядъка на някъде една секунда и отгоре. Не знам дали и при киа е така но надали са преодолели всички гореспоменати пречки. Всичко си зависи от теб, ако си я карал и ти харесва направо я взимай и не се чуди.  yahoo
дам,затова на санта фе-о слагат сервизно чип ако искаш.Няма никво замисляне,направо полита yahoo


Я кажи малко повече по тоя въпрос?