Автор Тема: Проблем с "ламбда-сонда"  (Прочетена 9439 пъти)

white

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Проблем с "ламбда-сонда"
« -: Август 29, 2009, 02:33:10 pm »
Привет от Варна!Става въпрос за kia cee'd1.6-бензин
Та тръгвам рано сутринта на плаж и усещам,че колата работи нестабилно/неравномерно/.Следващото което забелязвам е,че нама достатъчно мощност.Следващата изнинада/що ли пък изнинада/паднаха оборототе под 400 об/min и взе да гасне и трудно да пали.Край на плажа,обратно в къщи и от там в сервиза.Приеха я можеби към 11.00ч.Към 15.30 ч. ми се обаждат за да ми кажат,че е"ламбда-сонда ".Ще направят заявка до София и ако я има до три дни ще я подменят,ако ли не заявка за доставка от Германия в рамките на 20 работни дни/естествено се случи второто/. sorry
 И сега драмата ми е:
1.Колата в сервиза не мога да си я взема,защото не е желателно да се кара в това състояние.
2.Като чета форума тези 20 дни са първата хапка на чакането т.е. ще чакам още?!?
3.Оборотна кола не ми се полага.
4.Притеснявам се за допълнителни повреди в резултат на тази,защото се появи една специфична миризма на изгоряло и като отврих предния капак ме лъхна една гореща вълна/а преди не съм я усещал/
5.Приемчика ми каза,че едвам е стигнала до гарежа/халето/и почнала да пуши като печка.
И се сещам пак за т.4и т.6 sorry
6.Може ли катализатора да се е повредил?Как да разбера?
7.Давайте идеи?!?
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 10:28:27 am от white »

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #1 -: Август 30, 2009, 01:33:15 am »
тези пък как няма да имат в София ламбда-сонда, тя се води почти като консуматив  silen
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #2 -: Август 31, 2009, 09:02:26 am »
поискай си оборотна кола обезателно.Колата ти е в гаранция!

white

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #3 -: Август 31, 2009, 10:01:20 pm »
Не е лизингова?!?Оборотна кола можели да ползват само тези на които колата им е лизингова?!?Така ми отговориха! :o
« Последна редакция: Август 31, 2009, 10:03:16 pm от white »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #4 -: Август 31, 2009, 10:31:16 pm »
лелей,а това че си им изсипал торба с пари явно е в твой минус.БАси,поредните абсурди в тоя сервиз във Варна devil

Е как да ходи човек там krivogled

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #5 -: Септември 02, 2009, 10:59:14 am »
Оборотна кола се дава ако е лизингова през лизинга на дилърите там. Май сити лизинг се казваше. Във всички останали случаи няма оборотна кола а и няма как да има защото никъде не е написано такова нещо! Просто тази лизингова компания я предлага тази услуга. Това е. Колата може да си я вземеш по всяко време но после може да не искат да ти признаят евентуални проблеми като си измият ръцете с това че си я взел на своя отговорност.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #6 -: Септември 02, 2009, 04:50:17 pm »
А тази ламбда, не се ли продава и в други магазини, примерно в Бош, ами трябва да се чака да бъде доставена. Тя едва ли е собствено производство на Кия/Хюндай...и в този ред на мисли мисля, че в Хюндай ще я има абсолютно същата, та може би и на по-ниска цена. Провери модела на ламбдата и питай в Хюндай.
 Успех!

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #7 -: Септември 04, 2009, 02:19:42 am »
Сменете местата на първата и втората сонди, докато ти пристигне новата и бягай пак на плажа!

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #8 -: Септември 04, 2009, 02:21:55 am »
Забравих - мисля /почти съм сигурен/, че проблема не е в сондата!

white

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #9 -: Септември 04, 2009, 08:52:50 pm »
Ами къдее тогава  проблема,че да им го кажа да го проверят!?!
И дали ще се съгласят да разменят сондите/не знаех ,че са две?!?/

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #10 -: Септември 15, 2009, 08:36:54 pm »
Извинявай за късния отговор! На въпроса ти - мисля, че имаш проблем с една от бубините! Може да е и свещ, но е много малко вероятно, така, че се насочи към бубина. Диагностицирането им е много трудно защото на моменти работят, но на моменти и спират. Характерно за тях е, че неизгорелия бензин се възпламенява и гори в катализатора и от там ти е мириса и температурата. Променя се и съдържанието на изгорели газове и компютъра записва проблем в данните от сондата, но не защото е дефектна! Що се отнася до сервиза във Варна, той е добър и се управлява от сериозни и грамотни хора. Ако имаш проблеми с механиците обърни се към някой от шефовете. Пожелавам ти успех и много безаварийни километри.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #11 -: Септември 15, 2009, 08:47:44 pm »
..... Що се отнася до сервиза във Варна, той е добър и се управлява от сериозни и грамотни хора. Ако имаш проблеми с механиците обърни се към някой от шефовете......

 krivogled

Малко извън темата. Съжалявам за което. Или нещата са се променили коренно или аз ВИНАГИ съм получавал специално непрофесионално отношение.  write

А иначе по темата сега. Има ли информация кога ще пристигне въпросната част?

« Последна редакция: Септември 15, 2009, 08:52:35 pm от Иван »

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #12 -: Септември 15, 2009, 09:36:42 pm »
Извинявам се, но нещо не разбирам???

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #13 -: Септември 16, 2009, 09:20:55 am »
Извинявам се, но нещо не разбирам???
Ами ,ако минеш по мъките на човека,с отказване на гаранционно обслужване,мисля ще разбереш rofl

white

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Проблем с "ламбда-сонда"
« Отговор #14 -: Септември 16, 2009, 10:11:30 am »
   Здравейте!Големи благодарности на "pool" за дадената информация/съмнения/ къде е проблема в колата ми. ;D
   Относно пристигането на "ламда сомдата":-На 14.09.2009г. обаждайки се в София  на "началник гаранционно обслужване и резервни части" ми отговори,че часта е "фактурирана" в Германия и ако имам късмет ще пристигне с пратката която е на път за България и до края на седмицата ще бъде подменена/все още не са се обаждали?!?/.Обадиха се yahoo
   Да добавя още няколко неща относно проблема:След годишната профилактика/смяна масло с филтри/ се пяви теч на масло от един датчик/горе до капака на главата в дясно/.Със силикон спряха теча на масло,но от тогава горе доло на всяко 4-то,5-то палене на колата не палеше/стартера върти но все едно когато няма бензин не пали?!?/.Пускайки ключа и завъртайки отново пали вече от раз?!? %).В сервиза това им го казах.Предполагам,че са навързани нещата?!?
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 07:18:21 pm от white »