Автор Тема: Размисли за ceed  (Прочетена 8869 пъти)

Torro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Размисли за ceed
« -: Август 31, 2009, 07:34:33 pm »
Здравейте
Метнал съм око на kia pro ceed. Нямам никакви впечетления от тази марка. След като започнах да чета форумът нещо почна да ме човърка, защото имам чувството че за нова кола престоят на вашите ceed-ве в сервиза е голям, а нали си даваш парите за нещо на което си мислиш че ще имаш вяра, а не постоянно нещо да му се разхлопва на 4-5 хил. км.
Искам да чуя вашите мнения за модела. Дали си заслужава и дали не си втълпявам че е много чуплива колица. Посъвтвайте ме и кой мотор е добър и що годе икономичен. Главно се колебая м/у 1.6-бензин и 1.6 дизел, но може и да упра до 1.4 бензин.

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Размисли за ceed
« Отговор #1 -: Август 31, 2009, 09:04:57 pm »
изчакай след 2 месеца излиза новия сийд, не си струва да купуваш сегашния модел при това положение.
А иначе за стоенето в сервиза това са глупости. За 9 месеца и 12 000 км. съм влизал само 1 път причината беше разхлабена гайка.
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Размисли за ceed
« Отговор #2 -: Септември 01, 2009, 12:13:32 pm »
Вено е прав,изчакай да излезне новото.
За сервиза,откъде си,че за момента най-много страдат във Варна

Няма читави фирмени сервизи за която и да е марка в БГ. ,както и няма нови коли без проблеми,макар и дребни

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Размисли за ceed
« Отговор #3 -: Септември 01, 2009, 12:17:13 pm »
Но кат гледаш, опитай се да пропуснеш 1.4-слабички са, поне за мен.
1.6 е доста прилично ;D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Размисли за ceed
« Отговор #4 -: Септември 01, 2009, 12:53:35 pm »
Както по повечето форуми, и тук си "мрънкаме" малко повече от нормалното :)
Автомобила е добър, гаранцията е 5+2г, така че няма от какво да се притесняваш.
Като всеки автомобил каран по нашите, така наречени "пътища" или по-точно "ямища", няма начин да не се поразхлопа.
Аз имам колега който кара нов Меган и още на първата година започна да се оплаква че му се разтракало таблото.
Все пак си зависи и какъв човек кара колата, аз лично внимавам и за шахти, и за дупки - гледам да не попадам в тях - пазя си я, а пък количката ми се отблагодарява за това мое отношение :) Ако случайно пък нещо се случи - газ в сервиза :)
Аз карам "петвратка" и съм доволен от стабилността на автомобила в завои и при висока скорост.

Поздрави!

Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Размисли за ceed
« Отговор #5 -: Септември 01, 2009, 12:57:48 pm »
Вено е прав,изчакай да излезне новото.
За сервиза,откъде си,че за момента най-много страдат във Варна

Няма читави фирмени сервизи за която и да е марка в БГ. ,както и няма нови коли без проблеми,макар и дребни
Ново PRO ще има ли ???

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Размисли за ceed
« Отговор #6 -: Септември 01, 2009, 03:48:48 pm »
за сиид говорех!

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Размисли за ceed
« Отговор #7 -: Септември 02, 2009, 02:54:37 pm »
Да, има проблеми, но дреболии. Почети из другите марки форуми да видиш за какво иде реч. Аз вече съм на 5000 км и съм страшно доволен от 90 коня дизел. Изчакай фейслифта с изчистени бъгове и си вземи 1.6 дизел или бензин. Ако е дизел разликата м/у 90 и 115 коня е нищожна, а разликата като пари и данъци е голяма :) имай го предвид, карал съм и двата преди да избера.

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Размисли за ceed
« Отговор #8 -: Септември 03, 2009, 07:45:36 pm »

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Размисли за ceed
« Отговор #9 -: Септември 04, 2009, 10:52:18 pm »
то про_сийд ще има, ама не се знае още кога. за сега са подготвени само 5 врати и комби! иначе да се върна на темата :). моята е 1.4 5 врати LX. на 37000км съм и до сега не съм имал абсолютно никакви проблеми с колата! даже колкото повече я карам, толкова повече ми харесва. Не го казвам защото съм пристрастен по обективни причини, а просто си ме кефи колата! BTW  да вмъкна нещо към Лило: трябваше да се хванем на бас за фейслифта  декември месец когато спорихме!  yahoo

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Размисли за ceed
« Отговор #10 -: Септември 05, 2009, 10:52:03 pm »
 krivogled
Е ти няма ка да си непристрастен.Все пак си дилърче и е повече от нормално да не ти дава дефекти music

За баса,ми май аз още преди теб видях фейслифта .Просто спазих някои мои обещания към Хари да не пускам снимки  :)

п.п.

И в темата,май аз давам най-пълно инфо :-*

Откъде мислиш го черпя crazy

Бих черпил независимо от баса music

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Размисли за ceed
« Отговор #11 -: Септември 07, 2009, 01:50:42 pm »
Аз съм на много доволен от колицата. Никакви дефекти. Един път я сурнах и съм много доволен от сервиза в Бургас. Точно, срочно, акуратно ( по чудомировски ... молодци). Само дето се подмамих за около 2 хилядарки и взех 1,4 SW уж със 109 коня ама ... вятър , само големи данъци. То верно , че купето е голямко ама ускорението е ноу зле, човек. Де са тия 109 коня идея си нямам. Иво ... знаете го, ми вика ... отваря се на големите обороти кай.  Вятър. Ама аз и свикнах и ся като не се пъна още по-доволен съм. Разбира се ся ако взимам наново ще направя тест на дизелите, че хем ми харесват като динамика, хем уж по-йовтино ти идва горивото на километър.
В крайна сметка КИА си е много добър вариант. Ама много. А за съотношение качество/потребителна стойност (какво даваш/какво получаваш) е един от най-добрите варианти.
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 06:11:38 pm от gadmrusna »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Размисли за ceed
« Отговор #12 -: Септември 07, 2009, 02:17:19 pm »
дам, и аз трябваше на 1.6 дизел 90кс да се хвърля, че с тия 115кс си е резачка в данъците, а реално няма кой знае каква разлика  crazy
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Размисли за ceed
« Отговор #13 -: Септември 07, 2009, 03:26:18 pm »
недей да съжаляваш...има разлика във вървенето не е както си мислиш.вярно данъка е "цифра" ,но няма ли да се накефиш да имаш новия дизел 1.6 със 148 коня?

niko79

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Размисли за ceed
« Отговор #14 -: Септември 08, 2009, 01:29:05 pm »
Първо си направи сметка колко километра въртиш на година,ако е около 20хил.годишно не си заслужава да вземеш дизел.Мисля,че 1,6 126кс.е най добрия избор,моята е такава и ми дава среден разход 6,4 извън градско с включен климатроник.Според мен 1,4 са си си доста слабички,карал съм такава.От дизела най добрия вариянт според мен е 140кс. и 6 степенна скоростна кутия,но за тази марка и модел цена от около 34хил.лева е доста много.За данъците не са високи,за 1,6 126кс. е 288лв.годишно,което е нормално все пак е нова кола.Успех при избора.