Автор Тема: Проблем с крушката за дълги светлини на пасажерския фар!  (Прочетена 10358 пъти)

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Narva например или Осрам или просто някоя друга марка - има ги във всяка бензиностанция! Успех!

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Narva например или Осрам или просто някоя друга марка - има ги във всяка бензиностанция! Успех!


Успеха ми се усмихна сам. В интерес на истината да кажа, че вчера поръчах едни крушки по интернет френски са KLAXCAR 12V 55W H1 дълги светлини. Ето Ви и линк да прочетете. http://www.manimpex-bg.com/partners.html#KLAX
Защо ми се усмихна сам, защото днеска още преди да съм получил крушките се позанимавах малко с колата и още след като развартях капачката за светлините отзад зад фара и тази прословута крушка за дългите светлини светна!  ;D  И така и не можах да разбера на какво се дължи това и как стана тази работа така. Ако на това се е дължало и миналия път пишман и сервиза и всичкото, където това е тяхна работа вместо да видят, да пипнат и да е оправят те направо веднага вади старата здрава и слага нова и това е и изобщо не им пука и аз ще плащам ей така пари на вятъра. Това са пълни вандали! Сега от тук нататъка ще е видя какво ще стане с тая крушка! KLEXCAR е комплект от два броя така, че имам, запасил съм се, но не бива така да става така да отказва да свети, а пък да не е изгоряла и да се оправя така с наместване от тук от там.  devil  devil  devil  silen  silen  silen

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Браво!!! Това е чест проблем при сеед и е съвсем различно от изгоряла крушка. Свали капачката, изкарай буксата на крушката и ще видиш от двата края две /или беше една - не пмня в момента/ медни пастини, които контактуват с цокъла на крушката. Вземи клещи и свий пластините една към друга, така, че плътно да опират до крушката - това е масата. Повтори операцията и на другия фар, за да нямаш проблеми за вбъдеще. Успех и много безаварйни километри!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
..запасил съм се, но не бива така да става така да отказва да свети, а пък да не е изгоряла и да се оправя така с наместване от тук от там.  devil  devil  devil  silen  silen  silen
ти по закон си длъжен да си се запасил,освен с крушки,трябва да имаш и бушони.То не ,че в куията в двигателния отсег няма,но все пак

Към pool

колега,ти да не си в някой сервиз на киа?

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Браво!!! Това е чест проблем при сеед и е съвсем различно от изгоряла крушка. Свали капачката, изкарай буксата на крушката и ще видиш от двата края две /или беше една - не пмня в момента/ медни пастини, които контактуват с цокъла на крушката. Вземи клещи и свий пластините една към друга, така, че плътно да опират до крушката - това е масата. Повтори операцията и на другия фар, за да нямаш проблеми за вбъдеще. Успех и много безаварйни километри!

Мерси колега за съвета. Ако продължи пак да отказва крушката наистина това със клемите ще го направя. Ще трябва хубаво да го погледна, обаче ако нещо не съм сигурен или не знам точно, кое да натисна с клещите пак ще питам за по - точно инфо.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
пластинките бре.Няма как да не и видиш,но недей да ги доближаваш много и недей да го правиш близо до фара,че рискуваш да плеснеш някой бушон :)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
пластинките бре.Няма как да не и видиш,но недей да ги доближаваш много и недей да го правиш близо до фара,че рискуваш да плеснеш някой бушон :)

Добре мерси ако ми се наложи това да го правя ще внимавам!

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Стига сте плашили човека, да не е луд да работи на вклучени фарове, че да изгори бушона? Да не говорим, че на сиида няма как да стане защото фара е пластмасов и по него няма нито плюс, нито минус! crazy

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Стига сте плашили човека, да не е луд да работи на вклучени фарове, че да изгори бушона? Да не говорим, че на сиида няма как да стане защото фара е пластмасов и по него няма нито плюс, нито минус! crazy

Значи ясна е работата какви ги има и за какво сатава на въпрос в този форум! Благодаря все пак колега  Pool.

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Успех и спокойно, няма да се плашиш - ако имаш проблем пиши!!!

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Успех и спокойно, няма да се плашиш - ако имаш проблем пиши!!!

А бе струва ми се че като шофирам нощно време като, че ли късите светлини са много слаби и дължината им на осветеност е по къса и малка отколкото необходимото. А те са обикновени халогени фарове, които са си поставени фабрично в завода производител на Сийда в Жилина Словакия и не са сменяни от тогава. Още колата си работи с тях с оригиналните. А относно дългите свитлини всичко е ОК за сега нямам проблеми да чукна на дърво. Е естествено като пусна на дълги халогени става по - добре! Обаче не знам нормално ли е късите светлини така да осветяват пътя или пак на мен просто така ми се струва? Понеже си мисля, че при другите коли, които също са с халогени фарови не е така или се лъжа и просто си въобразявам? Просто зрителна измама!?!?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
не е измама.Затова ксенонче music

айде днес поредния ще му слагаме ксенон,той рядко влиза,но предполагам ще сподели после резултата rofl

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Oil_Blue_Cee'd, виш си копчето за фаровете дали е на 0-ла :)
Skype: Slumky

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Oil_Blue_Cee'd, виш си копчето за фаровете дали е на 0-ла :)

Видял съм на нула е! Това го знам. Значи стандартно крушките така си светят. А как става тогава тази смяна със ксеноновите светлини и те за къси и дълги ли са?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Oil_Blue_Cee'd, виш си копчето за фаровете дали е на 0-ла :)

Видял съм на нула е! Това го знам. Значи стандартно крушките така си светят. А как става тогава тази смяна със ксеноновите светлини и те за къси и дълги ли са?
Даже и за мъглата има music