Автор Тема: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...  (Прочетена 20127 пъти)

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Спряха ме на влизане в София. Провериха документите и младото сержантче каза, че Киата не могла да е товарна. Показах му голям, малък (среден) талон, но не. "Извърши ли сте документна измама" казва...

Питах го как разбра, че е измама, като документите са за 3+1 и в колата има (за радост) 4 души овързани до ушите с колани. "Не, това е измама, ще се наложи да викнем икономическа полиция"...

И така чака той в колата, чакам и аз... Минаха 20-30 мин, видя явно че няма да има пара и идва да ме вика. Състави ми акт (по чл. 146 или нещо подобно) за "извършени конструктивни изменения - вози хора на задната седалка". Разбира се гимназията трудно налива мозък на всеки и в акта не пише нито колко места и седалки има в момента в колата, нито колко пътници има в колата по време на проверката... ахмаци. Но демонстративно залепи на стъклото лепенка "Спрян от движение", което е абсурдно - според закона само шефа на КАТ може да издаде подобна заповед и чак после може да лепи каквото и да е. Лошото е, че прибра и малкия талон на колата "като доказателство".

Написах възражение и отидох веднага да обжалвам акта. Шефката на глобите в КАТ-София се оказа че си е вдигнала чуковете в отпуска, та се видях с неин полу-заместник. Човека обясни, че в документите наистина пише, че колата е редовна, но въпреки това това е измама... А сега де... Питам го аз ли съм направил измама или КАТ, той вдига рамене и казва - "Ще идете пак на канала да прегледат колата дали има изменения и отговаря на условията"...

Та сега ще се ходи на канала пък да видим... Ако ще ме спира всеки малоумник да ме праща на канала за редовно регистрирана кола какъв е смисъла?

Имайте едно наум...




dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2009, 05:45:09 pm »
Ти защо не написа, че се държал неуважително и не се представил, както е редно по протокола. Също така фразата " И какво ще правим" и че е искал да кихнеш ....
Също така мога да ти кажа, че " ... вози хора на задната седалка ..." при теб е разрешено, защото може да се опитате да се качите 3+1 на предната седалка и се басирам, че няма да успееете.
Вече друг е проблема за 1+1, там и копче не може да им кажеш.

Но препоръчвам ти да ги съдиш, и то да ги съдиш за това че ти е спряна колата от движение да си платят щетите които са ти нанесли.
Поздрави.
Love is suicide!

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2009, 05:51:55 pm »
Колата е фирмена и ще ги съдя до дупка заедно и по отделно, защото наистина търпя загуби  devil
Проблема е, че по законови срокове това може да се проточи от 30 до 60 дни! И това преди делото, а самото дело един господ знае (не съм юрист и нямам идея колко трае процедурата). През това време всеки може да ме спира и да пита защо съм без личен и малък талон на колата и пак обратно...

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2009, 06:10:19 pm »
Доката обжалваш имаш право да я караш, имай го предвид, В КАТ трябва да ти ударят печат, че акта се обжалва и предстои дело.
 1 познат така кара вече 6месеца, защото има дело срещу КАТ
Love is suicide!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2009, 06:20:55 pm »
Съчувствам ти искрено! Аз поради същата причина не можах да я регистрирам повече от месец в КАТ Сливен. Но с това проблемът не се приключи:
Преди няколко месеца ми звъннаха на вратата вкъщи, слизам - Добър вечер, икономическа полиция, имате товарен Сийд, та заповядайте утре с документите в полицията за справка.
Поради проблемите, които имах с регистрацията, си пазя копия от абсолютно всичко, което съм дал вече в КАТ, и слава Богу. Занесох документите, обясних им, че им нося неща, които не съм длъжен да имам - оригиналите са в КАТ, ако искат да проверят. Разказах им цялата история, включително им проведох кратко обучение на тема: Що е то, аджеба товарен автомобил в България. Служителят беше много разбран, изслуша ме, огледа колата, каза че всичко ми е наред, и че съжалява за неприятностите, но имали акция и трябвало да проверят всички автомобили, които са регистрирани като товарни.
Проблемът е в това, че КИА Мотърс са си набавили всичката необходима документация, за да може колата да бъде регистрирана като товарна, минала е и сертифициране в Технотест АД, но на закостенелите мозъци по изпълнителни агенции, полиции и т.н. това не им е ясно.
Дано не ми се наложи и на мен да вървя по твоя път.
Пожелавам ти да ги осъдиш, при това солено. Не е нормално държавата да се държи с поданиците си като с врагове и престъпници.
Дръж ни в течение!
Успех!

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2009, 07:02:56 pm »
Предполагам, че с икономическа полиция също няма да имам проблем, там едва ли работят толкова ограничени хора. Въпросът е, че документите за регистрация са си в КАТ, те са си го регистрирали, после те твърдят, че не е правилно... От това колко бързо ще се измъкна за сега не е ясно. Ти им казваш, че краставиците са зелени, те ти казват, че са дълги.

Да не говорим, че преди изборите феновете на власт сега обещаваха да премахнат глупавите условия за признаване на данъчен кредит. Сега всяко Audi Q7 и BMW X6 е с автоматичен данъчен кредит, а коли за по 20 000 лв. се карат от престъпници, кроящи денонощно документни измами.

Между другото ако някой може да помогне с копия от документи (тестове, наредби и т.н.) ще съм благодарен. Трудно ми е да доказвам очевидното.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 07:08:55 pm от shofior »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2009, 07:13:32 pm »
Колеги , темата за Вас е наистина неприятна , но в замяна на това е полезна за всички... Бих Ви препоръчал да напишете една жалба ПО ИНТЕРНЕТ до министъра на МВР,копие до КАТ,КИА Моторс ,"Технотест", ако трябва до общината и т.н.(всички институции, които смятате за необходимо да ангажирате с проблема си). По интернет е и по-удобно , защото едновременно пишете едно, а го пускате до всички... И така всеки ден, докато не се вземе някакво решение - в момента всички са "под лупа" и все още искат да покажат , че вършат работа. А и вече по интернет се приемат всякакви жалби , все едно, че си ги занесъл на място с изходящ номер и прочие... ВСЕКИ ДЕН !!! Казвам го от личен опит - поставих си гаражна клетка , плащах си и данък 5 години , но една комшийка (даже не зная коя е) започна ВСЯКА СЕДМИЦА да пуска една и съща жалба срещу мен и вече за съжаление това даде резултат и гараж нямам... Но метода работи !!! Успех и пишете какво става ...

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2009, 07:37:35 pm »
Идеята е за жалби по Интернет е добра, само да намерим адресите - скрити са доста добре.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2009, 08:34:55 pm »
Не , за адресите - влизаш,примерно в сайта на общината и гледаш коя служба те интересува и нататъка вече си пишеш... Но трябва ВСЕКИ ДЕН!!!!!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2009, 08:40:00 pm »
И не се плаши - докато не ти дадат - отговор не се води за притеснение(престъпление), така ,че може да си пускаш колкото си искаш жалби - ще дойде момент в който ще им писне и ще трябва да ти дадат отговор, който ако е поредната глупост нали се сешташ, че може да го използваш в съда и тогава вече става дебело - затова ще гледат да ти оправят нещата докато си в интернет...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2009, 09:44:52 pm »
охо,кофти ситуация

Обезателно пиши на КЗП.Хората откликват моментално,даже извършват проверки заедно със служители на определената инстанция.

Аз поне скоро рапортувах на тях и останах доволен,Макар случаят ми да не беше свързан с коли music

Завеждай наистина колкото се може повече жалби,където и както можеш.

Ако ти трябват координати за някъде,казвай.Ще питаме на други места ако незнаем тук 8-)
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 09:46:43 pm от lilostich-Митето »

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2009, 09:49:25 pm »
Остави тия жалби по интернет. Пускай само на хартия, с обикновена поща, с обратна разписка срещу входящ номер. Единственият отдел на МВР, който приема жалби по интернет с автоматичен входящ номер, е този за сигнали за корупция (защото е съвместна инициатива със Скотланд Ярд), и наистина върши работа, проверено е.
Колкото до копия от документи, изпрати ми на лично съобщение имейл адрес, ще ти изпратя каквото имам за моята кола. Няма да ти свърши работа, ако смяташ да ги съдиш, но няма да ти нареди. По-скоро изискай от КИА Мотърс, или дилъра, който ти е продал колата, копие или нов ориинал на Декларация за притежание на Сертификат за съответствие. Тя е индивидуална за всяка кола, а на някоя от вътрешните страници има посочени и броя и раположението на седалките. Ще ти послужи за съда... Би трябвало да ти дадат и копие от Сертификата за Типово одобрение на модела, издаден от сертифицирана фирма, в случая - Технотест АД. Ако трябва - свържи се директно с тях, много са любезни, ако се наложи, може да си извадиш Индивидуален протокол за съответствие на твоята кола, какъвто ме накараха да си извадя - неоспорим е нито от КАТ, нито от съда. Държавата е оторизирала тази фирма да казва коя кола е товарна и коя не. Струва 100 лв, за които после ще претендираш да ти възстановят...
Намери си добър адвокат и заведи искове за пропуснаи ползи, за клевета и за каквото още се сетиш. Ще му изкараш много добри пари, при успех - на теб също. Държавата разчита на страха и незнанието на хората. Случаят е от ясен, по-ясен. Има адвокати, които умират да изкарат пари от такива глупаци. А въпросният КАТ-аджия, нищо чудно да ти се обади и да поиска споразумение. Ако пуснеш частен иск срещу него, е загубен. Самият акт, подписан от вас двамата, сам по себе си е доказателство, че си обвинен в подправяне на документи, за което можеш да го осъдиш за клевета. Адвокатите ги знаят тия неща...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2009, 09:53:20 pm »
мога да помогна с добър адвокат :D

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2009, 09:59:21 pm »
охо,кофти ситуация

Обезателно пиши на КЗП.

Митак, КЗП защитават само и единствено инересите на частни лица. Пробвах се навремето с КИА-та, обадиха ми се по телефона най-любезно и ме посъветваха да потърся адвокат. Предполага се, че фирмите имат пари и могат да си позволят дела...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2009, 10:01:52 pm »
За фирмите съм съгласен,но проблема с кат е друг music

Те постоянно не се явяват на дела ,които предварително са изгубени krivogled

А колегата наистина,да се хване и да почва да завежда каквито искове е възможно