Автор Тема: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...  (Прочетена 20144 пъти)

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #30 -: Октомври 13, 2009, 10:29:55 pm »
Този репортаж и аз го гледах и не проумявам как може да има толкова безмислени знаци по нашите пътища! А човека с нашивките се изказа че там на 4 - ри лентов път имал голяма опасност от птп с трактори ;комбайни иразни такива!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #31 -: Октомври 13, 2009, 10:39:59 pm »
Този репортаж и аз го гледах и не проумявам как може да има толкова безмислени знаци по нашите пътища! А човека с нашивките се изказа че там на 4 - ри лентов път имал голяма опасност от птп с трактори ;комбайни иразни такива!

Именно!!!
Миналата седмица, по друг повод, писах на БТВ как от детелината Сливен - Бургас, към самия град Сливен, върви 4 лентов път с отделен локал, който път на места става дори 6 лентов. Преди 2-3 седмици е имало акция на КАТ и са написани окало 200 акта за няколко дни. Седят 2 патрулки на разстояние 500м една от друга, святкат ти за едната, ама за другата няма кой, спират те и край. Там може да се кара с 80-90 спокойно. 4-5 километров участък без походи към него, без изходи, нищо. Но на няколко километра от детелината е кв. Речица, покрай който минава самият път и, въпреки че не пресича квартала, има бяла табела "Сливен", което означва че движението минава през населено място. С две думи оттам (което си е чисто извънградско), през детелината до самия град, което са около 10 км, трябва да караш с 50. Мисля да снимам тази малоумщина и да я направя достояние на медиите.  Бих искал тоя плешок, дето се пъчеше днес, да ми обясни причината за тези знаци...

alizee

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
    • http://www.carpages.co.uk/kia/news-kia-ceed.asp
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #32 -: Октомври 14, 2009, 11:45:49 am »

  :(
KiA CeeD- NeeD fOr SpeeD

fax

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #33 -: Октомври 14, 2009, 05:10:08 pm »
По повод репортажа по БТВ за знаците - видяхте ли го този униформен човечец, който се появи в края на материала, който заяви, че всички знаци са поставени на места, където можело и да възникне сложна ситуация. Абе, хораааа, той просто си защити съществуването! Като има знаци има нужда и то него, ако няма знаци къде ще му е хранилката?!
Направо е ужасно да видиш по телевизията един трудно връзващ изречение чавек и то облечен , забележете - във власт! власт да определя и решава кой с какво е нарушил или застрашил другите участници на пътя. Не случайно "хранилките" са прави и напълно безопасни участъци от пътя, където има знам 40 км. Това е доказетелство на максимата - Не търсим за работата човек, а на човека - работа.  8-)

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2009, 12:32:19 pm »
....А човека с нашивките се изказа че там на 4 - ри лентов път имал голяма опасност от птп с трактори ;комбайни иразни такива!

Прав си Ачо. Този същия, може ли да ми каже какво правят трактори, комбайни и камиони с 2 ремаркета на така наречените магистрали и такива, които се теглят? Особено предния месец по горздобера беше пълно с камиони с непокрити кошове за грозде, които се прикачат на ремаркетата с болтове. Дали е безопасно за другите? Ама КАД АД мъчли по този повод. Да вземат и на магистралата да сложат знаци 40 тогава и там има опастност от катастрови със самоходни шасита, трактори и каруци.




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2009, 12:39:49 pm »
Абе те са малоумни тия катаджии...оная вечер един от пред СофияЛенд щеше направо в Пирогов щеше да литне ако не го беше видяла навреме момичето, с което бях:
1.Скрили се в тъмного
2. Светлоотразителната му жилетка беше толкова мръсна, че не отразяваше нищо.
3. Застава посредата на мойта лента за да ме спре....

Repcho

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 142
  • Ceed 2.0 CRDI
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2009, 01:05:37 pm »
Пред СофияЛенд е редовно, също и по Асен Йорданов до басейна на ЦСКА. Добре, че там поне пътя е разбит и правя опити да пазя колата. Но най абсурдното място за мен си е на Алея Яворов при басейна Мария Луиза

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #37 -: Октомври 28, 2009, 09:33:50 pm »
Преди темата да се е размила съвсем - малко развитие по случая.
Взех си малкия талон на колата - не го бяха върнали в КАТ 10 дни (пак добре, че не са го затрили).

Сега съм с всички документи, доказващи нагледно каква е колата, колко места и имат ли право живи хора да се возят в нея. Остава обаче персоналния акт срещу мен - книжката ми не е от София и сигурно ще се търкаля поне 2 месеца. Възражението дали е минало ще проверя тези дни.

Притесняват ме обаче последните репортажи по телевизията - за колите по 200 000 лв, обявени като товарни. Опитват се да сложат всички под общ знаменател - така хората чудещи се как да обявят служебната кола като служебна и си взимат КИА за 20-30 000 лв излизат ужасни престъпници, грабещи пари от горката държава  %)

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #38 -: Октомври 29, 2009, 07:52:44 am »
Притесняват ме обаче последните репортажи по телевизията - за колите по 200 000 лв, обявени като товарни. Опитват се да сложат всички под общ знаменател - така хората чудещи се как да обявят служебната кола като служебна и си взимат КИА за 20-30 000 лв излизат ужасни престъпници, грабещи пари от горката държава  %)

Не се притеснявай! Другите коли са Преоборудвани, за да бъдат регистрирани като товарни, а Киа-та Заводски отговаря на изискванията на директивите на ЕО да бъде регистрирана така. Факт е, че нито си слагал решетка, нито си махал седалки, нито е променен броя на местата. Както се казва, цакаш държавата по устав, с нейните си закони и правила. Самата тя е казала, че ако колата отговаря на тези и тези изисквания - всичко е наред.
А това с Бетлитата е наистина нагло. Никоя от другите марки не отговаря на директивите на ЕО за категория N1, следователно трябва да се преоборудват, да минават Технотест и т.н. След това, разбира се никой не кара с решетка и без седалки. Тях да си ги гонят. Пък и ДДС на Бентлито струва колкото 3 CEED-а EX...  yahoo

yto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #39 -: Ноември 01, 2009, 11:43:31 am »
Здравейте,

Някой сетил ли се е да си направи копие на този сертификат за съответствие.
Аз обикновенно правя копия на всички документи, но незнам как тогава май
нямаше наоколо копир и съм пропуснал да си направя копие на този документ.
Бих се радвал някокой ако го има да го пусне тук. Разбира се без лични данни..

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #40 -: Ноември 01, 2009, 02:04:00 pm »
Здравейте,

Някой сетил ли се е да си направи копие на този сертификат за съответствие.
Аз обикновенно правя копия на всички документи, но незнам как тогава май
нямаше наоколо копир и съм пропуснал да си направя копие на този документ.
Бих се радвал някокой ако го има да го пусне тук. Разбира се без лични данни..


Сертификата за съответстие се издава от Технотест срещу 100-ина лв, мисля. Принципно не е необходим, но на мен ми се наложи да го извадя, за да убедя КАТ Сливен, че не си измислям. КИА България ти издава Декларация за притежание на Сертификат за съотвествие (който е издаден пак от Технотест, но за типово одобрение на модела и се пази в КИА България), която е индивидуална за всяка кола и затова е безмислено да ти давам моята.  Ако не дай Боже имаш проблеми с КАТ, твоята се пази в техния архив заедно със всички останали документи за първоначана регистрация и можеш да го изискаш....

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Ново развитие: 100 лв глоба
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2009, 10:10:33 am »
Ново развитие по случая - въпреки, че си взех талона на колата (конфискуван като "доказателство"), минах на канала и там се разписаха, че колата е 3+1 товарна и всичко приложено към обжалване на акта в 3-дневния срок ефекта е нулев.

Акта е влязъл в сила и е издадено наказателно постановление - 100 лв глоба. Още не съм го взел и трябва да се подготвям за дело (имам удължен талон до другата година), сега трябва да проуча въпроса, адвокати и т.н.

Ако някой може да помогне със съвет или предложения за адвокати в тази област ще бъда благодарен...

Ето текста на акта (пропускам конкретните места):

"На ХХХХ s посока на движение от ХХХ към ХХХ управлява Киа Сиид с рег. ном. ХХХХХ собственост на ХХХХ, като за при извършена проверка в местността ХХХ се установи, че автомобилът е с изменена конструкция, а именно регистриран е като товарен, но е със седалки и превозва пътници"

"С което е нарушил: чл. 146 ал.1 от ЗДП".

"Иззех като доказателства контролен талон номер ХХХХ и св-сво за регистрация част 2 номер ХХХХХХ".

Има възражение от моя страна.

Съставен е от един проверяващ и подписан от свидетел (колегата му).

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #42 -: Ноември 19, 2009, 11:00:17 am »
Само 1 ще ти кажа, не се връзвай на 1 асоцияация, която се намира в сгрдата срещу КАТ.
Пълни мошеници. Като те видят, че печелиш делото почват да ти искат пари, въпреки, че в началото ти казват, че им ставаш член и нищо не плащаш по делото, осжен пътните разноски.
И после изведнъж искат по 150лв да дело.
Направо пълни мошеници  devil
Love is suicide!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #43 -: Ноември 19, 2009, 07:47:56 pm »
Колега , всеки акт може да бъде обжалван.
За това има определен срок, който мисля , че започва да тече от момента на ВРЪЧВАНЕТО на наказателното постановление и мисля , че е 7 дневен срок - това трябва да го пише най-отдолу на самия акт или постановлението , като се посочва към кого и по какъв начин да се обжалва постановлението. Преди години ми направиха един ИДИОТСКИ акт , глобата ми беше 100 лева.Свързах се с адвокат , той задвижи нещата и чак след три години ми дойде ИДИОТСКО решение , че ще си имам работа със съдия-изпълнител. Заради майка ми, която ми падна едва ли не на колене , отидох и си внесох ГЛОБАТА. Имай предвид , че това е ГЛОБА , следователно НЯМА ЛИХВА !!! И да отлагаш с години, размера на глобата е един и същ , но няма лихва(а парите така или иначе се обезценяват , така че глобата ти намалява с всеки изминат ден , без да искаш). Може да плащаш глобата и на разсрочено плащане , като минималния размер на месечната вноска май  е 2 (два) лева.... Мога да ти пратя телефона на този адвокат , но в момента имам проблем с телефонния ми апарат (не се зарежда и си пазя тока), а съм в командировка до утре вечерта. Ако искаш можеш и да се пребориш с КАТ , но без адвокат няма да стане..

giimi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
  • Venga 1,6 16 v CRDi 115 кс EX
Re: KIA Ceed N1 (3+1 места) - спряна от движение от КАТ...
« Отговор #44 -: Юли 18, 2011, 09:52:06 pm »
И аз карам N1 1+3 Киа Венга и се стреснах от темата. Дано от 2009 г. тия простотии да са изчистени.