Автор Тема: Възможно ли е да нямам ESP ?!  (Прочетена 4595 пъти)

mpencev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Възможно ли е да нямам ESP ?!
« -: Октомври 16, 2009, 11:43:29 pm »
Здравейте!Проблема ми е следният:Вчера ходих до Киа Бургас,за да ги питам как да си изключа ESP-то и дойде един от сервиза седна в колата гледа,въртя си и каза ти нямаш ESP. krivogled :-X :o .Аз съм с Киа Сийд 1.4 ,базов модел,от 2008 година лятото.Та докато той гледаше дали имам или нямам тази система,се оказа,че като запали колата и ми светна лампичката за EPS и ме пита дали ми е падал акумулатора.А на мен не ми е падал  ???.И друго-дистанционното ми за алармата,понякога се ебава и трябва два три пъти да го ударя по-силно,за да се задейства.Възможно ли е да трябва да му сменям батерии ?Колата е от година,възможно ли е батериите да са се изтощили толкова бързо ?

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2009, 08:08:56 am »
Базовия вариант няма ESP освен ако не си го поръчал като допълнително оборудване. Погледни на kia.bg .

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2009, 11:37:55 am »
лампичката EPS е за така нареченото "серво" на волана.
Това с дистанционното на алармата, трябва да ти го прегледат или подменят.
За ESP, както каза Иван, ако не си си поръчвал допълнително - нямаш
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2009, 11:38:06 am »
mpencev, дистанционното ти се ебава като мойто. Вземи второто и виш дали всичко ще е добре. Предполагам, че то ще работи безпроблемно. Поне при мен така се получи. Аз сега карам с второто и като вкарам колата за обслужване ще им кажа да оправят първото :) Ако при теб се окаже, че проблема не е в дистанционното те съветвам да отидеш да ти погледнат колата, че може да спре да се отключва или заключва в най-неподходящия момент и ще имаш много ядове. За ESP-то според мен най-добрият начин да разбереш дали имаш е като видиш, дали имаш копче за изключването на системата долу в ляво от волана при копчето за управление на осветлението на таблото и това за фаровете. Ако там няма копче с надпис ESP значи нямаш системата.
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2009, 05:41:00 pm »
слумк,най-сигурно е да види дали го има модула :)
намира се в задния отсек.

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2009, 06:08:30 pm »
Здравейте!Проблема ми е следният:Вчера ходих до Киа Бургас,за да ги питам как да си изключа ESP-то и дойде един от сервиза седна в колата гледа,въртя си и каза ти нямаш ESP. krivogled :-X :o .Аз съм с Киа Сийд 1.4 ,базов модел,от 2008 година лятото.Та докато той гледаше дали имам или нямам тази система,се оказа,че като запали колата и ми светна лампичката за EPS и ме пита дали ми е падал акумулатора.А на мен не ми е падал  ???.И друго-дистанционното ми за алармата,понякога се ебава и трябва два три пъти да го ударя по-силно,за да се задейства.Възможно ли е да трябва да му сменям батерии ?Колата е от година,възможно ли е батериите да са се изтощили толкова бързо ?

няма смисъл да се чудиш има ли ти колата ESP или няма. Щом е 1.4 ЛХ и не си си поръчал автомобилът с такава екстра, значи няма! 1000000000000000000000000% ти го гарантирам

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2009, 08:21:10 pm »
Аз сам със ЛХ просто няма тази екстра.Даже мисля че трябва спечиална поръчка предварително за да ти го монтират.Ако нямаш копчето значи нямаш  :-*

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2009, 08:32:38 pm »
А за още по-сигурно като завали сняг, отиваш някъде на широко, ускоряваш до 40-50км/ч и въртиш волана рязко в ляво/дясно. Ако колата ти продължи да върви направо значи имаш  crazy Може да са ти сложили без да знаеш тея гадове ;D

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2009, 10:35:33 pm »
Мите, в  задния отсек ама къде точно :)
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2009, 10:52:20 pm »
Мите, в  задния отсек ама къде точно :)
ами мисля достатъчно сервизни бюлетини и инфо съм намерил и сложил във форума.Също така,не си малък да ползваш търсачката :)

То не че ,и аз неискам все да ми е сдъфкано и наготово,ама пък все да се повтаря crazy

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2009, 11:06:27 pm »
ok :)
Skype: Slumky

NGogo

  • Почетен член
  • Новак
  • *****
  • Публикации: 32
  • КАРА, когато му пуснат да кара
Re: Възможно ли е да нямам ESP ?!
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2009, 08:24:06 pm »
Аз съм с LX и си поръчах допълнително  write. Трябваха ми само мокри павета  и започна да мига  yahoo