Автор Тема: Грижи за Кларуса  (Прочетена 79154 пъти)

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2010, 09:37:50 pm »
Не знам на сийда каква е, ама сигурно е различна. Айде като дойда на срещата на 28-ми ще погледнеш и ще кажеш това което имаш дали става или не.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2010, 10:09:30 pm »
оки,поне кажи на тавана ли ти е или на калника

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2010, 09:48:40 pm »
Значи антената е на калника отстрани вляво над капака на резервоара. Телескопична е и вътре в нея има едно зъбчато пластмасово жило. Това жило влиза в двигателчето отдолу и като пускаш и спираш касетофона, двигателчето се задейства и съответно антената излиза и се прибира. На мене двигателчето ми работи. Трябва ми само телескопичната част на антената със жилото. Като ги намеря после ще търся кой да ми я монтира, ако не се сетя как да си я монтирам сам.

В четвъртък 25,02, съм в София, така че ако верно имаш такава антена (на приемлива цена, а не 200 лв, за колкото ми я предлагат), пиши ми на ЛС, за да се уговорим. Аз исках и стикери, лепенки или там каквото се слага на форума да си взема, ама Жоро не се обажда. (Жоро, дай да измислим как да стане номера и да си ги взема тия идентифициращи форума елементи, а?!)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2010, 10:06:27 pm »
тц,нямам такава

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #19 -: Март 20, 2010, 09:14:37 pm »
Днес се поглезихме.  ;D
Дойде пролетта и отидохме на автомивкааа. Измиване отвън и вътре - 6 лв. Повтарям - шест. Когато е чиста, все едно влизам в друг автомобил - много хубав. Реших да ходим по-често на автобаня. Хареса ми.

От там - айде за летни гуми. Все пак пролетта дойде. Спекулирам с настроението на баба Марта и се надявам да няма повече сняг.

И така, в магазина ни предложиха следните наличности за 195/60/15:
- Континентал - 156 лв
- Унироял - 126 лв
- Гиславед - 116 лв
- Барум - 110
- Спортива - 105
- Еуротек - 120
- Бриджстоун - 172
- Мишлен - 166
- Клебер - 118
- Корморан - 95 и 106
- Гудрич - 120
- Пирели - 135 и 146
Имената на отделните модели не ви ги изписвам, защото ме мързи. След кратък разбор на критериите за оценка си избрах Гиславед.

http://www.gislaved-tires.com/generator/www/com/en/gislaved/automobile/themes/pc_tyres/summer/speed_606/tech_details_speed606_en.html

Произведени са в Словакия. Фирмата по принцип е шведска.
Честно да ви кажа, има разлика в сравнение със зимните, които свалих. Много по-"мазно" ми се струва че върви колата. Не знам, на мен много ми харесват и съм доволен. Мисля че си реших проблема с гумите за следващите няколко години.

Айде поздрави на всички и като минете и вие на летни джапанки, да пишете кой  с какво е.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

gugulin

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #20 -: Април 04, 2010, 09:32:08 am »
Колко струват джанти 15 цола

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
джанти
« Отговор #21 -: Април 04, 2010, 08:18:17 pm »
Ако ги намериш чисто нови в диапазона 90-130 лв, значи си добре. Има и много по-скъпи.

Другия вариант е да търсиш втора употреба, ако имаш късмет да си намериш по-запазени. Аз си взех такива от Мицубиши за 60 лв/бр. - от далече не си личи че не са чисто нови. :)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #22 -: Април 25, 2010, 12:04:21 am »
Днес, тъй като съм рожденик, ми подариха нови чистачки - Бош.  8-)
Ще ми повярвате ли, че сега искам да вали, ама много яко?!  :)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #23 -: Април 25, 2010, 01:50:17 pm »
после да не спреш да искаш music

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #24 -: Април 25, 2010, 04:06:59 pm »
после да не спреш да искаш music

То па тва време само намръщено...как не заваля, поне малко.  silen
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

bismut

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #25 -: Май 12, 2010, 09:36:16 pm »
момчета мисля да си закупя един кларус от германия 1.8  2000г. с газова и искам да ви попитам дали са скъпи частите  за тази кола и дали се намират, проблематична ли е, широка ли е вътре, вози ли меко, колко гори горе долу и ако на някои му дойде нещо на акъла да пише   мерси предварително ;D

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #26 -: Май 13, 2010, 08:43:33 am »
момчета мисля да си закупя един кларус от германия 1.8  2000г. с газова и искам да ви попитам дали са скъпи частите  за тази кола и дали се намират, проблематична ли е, широка ли е вътре, вози ли меко, колко гори горе долу и ако на някои му дойде нещо на акъла да пише   мерси предварително ;D

Ако ти харесва, защо да не си го купиш?! Той е нов, само на 10 г.  :-*
С газова уредба не знам как ще е, аз моя го карам на бензин. Разхода ми е между 7 и 8 на 100, в зависимост от агресивността на десния ми крак.
Относно частите...например маслен филтър е 7 лв. По-често сменяните части ги има на пазара и не са по-скъпи от останалите. Виж ако търсиш примерно рядко сменяни части като светлоотразител, антена, жабка и т.н., ще се окаже, че са скъпи.
Относно дали е проблематична...няма кола без проблем. Въпросът е на каква си случил, т.е. иска се късмет, особено за втора употреба. Аз лично съм доволен от моята, само веднъж не иска да запали, та я водих на сервиз, иначе няма нещо, което да е драстично зле. Ще си смениш ремъци, ролки, филтри, ще погледнеш стартер, акумулатор...тва е ясно, нали?!
Относно обема вътре в купето и мекото возене - това според мене е най-големия плюс на Кларуса! За мене си е много широка, комфортна и ми е кеф да ме вози. Е верно, не е бегачка като Сийдовете на колегите тука из форума, но всеки си има приоритети ;).
Айде късмет и да пишеш кое, какво, що...
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

bismut

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #27 -: Май 14, 2010, 06:23:00 am »
така е прав си ама снощи се свързах с брачеда ж германия и ми каза че е автоматик а аз не обичам автоматици и незнам какво ще правя  а така се бях навил и приготвил парите че и днес рожден ден имам а снощи ми се прецака инсталацията на апартамента и няма да коментирам до колко часа съм я правил защото маистора не можел да дойде sorry    то времето ще покаже

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #28 -: Май 14, 2010, 08:41:38 am »
Да ти дам мойта, щом си толкова навит? Колко пари си приготвил?  :) :) :)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

bismut

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Грижи за Кларуса
« Отговор #29 -: Май 15, 2010, 03:32:44 pm »
мерси, ама ще почакам още няколко месеца и докато реша какво да си купя ще си карам мотора, ама ако реша да е КИА ще пиша в форума