Други > Дискусии/ Съвети

Киа ПРО или Меган купе?

(1/6) > >>

mdd_bg:
Здравейте,
последната седмица изчетох почти всички коментари във форума и малко сякаш везните сочат към мегана. Не съм се спрял окончателно на него поради няколко причини, а именно:
- по - нов модел е от сийда и има по-малко инфо за него относно плюсове и минуси;
- цената
- не съм го тествал защото в цяла Варна няма 1 тестов.

Ориентирал съм се към дизел и ми се иска да е над 100 кончета. Сийда го тествах днес (1.6 дизела - е не беше про, но ме увериха , че про - то се различава само външно). Интересен автомобил бих казал. Останах приятно изненадан. И все пак това не бе достатъчно - може би защото в последните дни ми се събраха доста проблемни темички от форума и за това да е това усещане на несигурност дали това е точният автомобил за мен и съпругата ми. Ще съм ви много благодарен ако споделите малко от вашия опит със Сиид-а.
А и ако някой продава неговия може да ми драсне едно лично ( да не пускам нова тема )

Митето:
ами сега за рендето,тя ебмлемата на п...а music говори за него.От друга страна пък,французите обичат да се глезят с екстри,които пък,после ти излизат през носа откъм цени. music

Про-о поне е нещо различно като визия и модел 8-)

Избора си е ваш,а за това какво си чел по форума,ми честно да ти кажа,имат си болежки,но са нищо сравнение с останалите марки предлагани в страната :-*
Само биалети,амортесьри и консумативите.
Замисли се и за 7 годишната гаранция,която не я дават при останалите :)

мегана го гледах на експото в София,и да ти кажа бя тясно ми се видя,за разлика от про-о.

И друг съвет,ако се спреш на про-о,отиди и си го вземи от Шумен,и там си минавай ТО,поне докто във Варна се оправят откъм обслужване,че незнам дали си чел тук,ама на колега му отказаха обслужване във Варна devil

В Шумен и човека е много точен ;D

mdd_bg:

--- Цитат на: lilostich-Митето в Октомври 23, 2009, 09:20:33 pm ---
И друг съвет,ако се спреш на про-о,отиди и си го вземи от Шумен,и там си минавай ТО,поне докто във Варна се оправят откъм обслужване,че незнам дали си чел тук,ама на колега му отказаха обслужване във Варна devil

В Шумен и човека е много точен ;D


--- Край на цитат ---

Това за отказано - ТО май съм го пропуснал, но е странно  :o
А като се замисля - май всички официални сервизи са "ГОЛЯМА" работа  nunu

Митето:

--- Цитат на: mdd_bg в Октомври 23, 2009, 09:46:36 pm ---
А като се замисля - май всички официални сервизи са "ГОЛЯМА" работа  nunu

--- Край на цитат ---
дам,точно така са си,но аз искренно ще ти завиждам ,ако си вземеш про-о.Просто в Шумен са No 1 ;D

Де да бяха така и в София 8-)

Embezzler:
Първо се набива на очи по-високата цена на Мегана, която според мене не е оправдана, но тук зависи дилърите какви отстъпки биха предложили.
Дизелът, към който си се насочил, предполагам е 1.9 120 к.с. Той е стара 8-клапанова концепция. Гори повече от 1.6 на Сийд, а не предлага много повече динамика.

Меганът впечатлява с по-хубав интериор - по-стилно издържан и по-качествен. В дългосрочен план, обаче не мога да твърдя коя би се разтракала по-бързо :) Говорейки за интериора обаче трябва да се спомене, че и двете коли имат много лош обзор и маневрирането на заден ход е мъка, освен ако не са оборудвани с  паркотроник. Меганът е с по-лошата видимост.

Меганът има един важен недостатък и това е торсионната греда на задния мост. Сийдът е с независимо окачване и се справя добре на завои, въпреки че има още какво да се желае.

Като заключение мога да кажа, че трябва да покараш и двете, да вземеш примерни оферти от дилърите и да споделиш тук за по-нататъчни съвети и дискусии.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия