Автор Тема: За проблемите по Про сийд  (Прочетена 7025 пъти)

NRG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
За проблемите по Про сийд
« -: Ноември 12, 2009, 10:11:58 pm »
Във фирмата имаме няколко сийда от които и про сийд. Доскоро карах единия от прото и на 15-20 хиляди смених биелети коеот е ок, намирам го за нормално. Отскоро карам другя про, който е вече на 20 хиляди км. Преди две седмици се разлопа нещо по волана, закарах е и се оказа нещо разхлабено по кормилната сисетема. От няколко дни се разлопа нещо което ми мяса да е пак биалета. До тук добре. Имам и друг проблем. Този който го карам в момента не му работи сидито, и нещо малко гадничко бражди в таблото някаде под борд компа което ми къса нервичките и ми идав да е забия в някое дърво да гръмнат възглавниците пък белкем като сменат таблото да спре. Изяде ма това бръждене. Ако някой може да помогне да помага. Исках да попитам и за съединителя. Възможно ли е човек самостоятелно да си го смаже, че ми писна да скърца и да ме болят табаните от натискане.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2009, 10:14:56 pm »
на всичките въпроси огвора е:

Сервиза,но ако може да не е софииския 8-)

там ще ти кажат,че и няма нищо на колата music

NRG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2009, 10:26:21 pm »
на всичките въпроси огвора е:

Сервиза,но ако може да не е софииския 8-)

там ще ти кажат,че и няма нищо на колата music

До момента на проблемите ми съм ползвал Пловдивския сервиз  ok . Мога да кажа ЕВАЛА на момчетата които работят там. Малко са професионалистите като тях (да не кажа че не съм срещал други такива). За кратко имах среща и със Софийските им колеги. На второ ходене вече не ги издържах и се скарахме. Защо да ги, аре да не казвам какво не ги интересува какво става с проблемите на техните клиенти и от хората които им плащаме заплатите. Мноо съм разочарован, ако трябва пак ще направя скандал, ще си оправят всичко и повече няма да им стъпа в сервиза. Толкова хора има където искат да ми вземат парите...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2009, 10:51:04 pm »
ех човече,не си само ти.Най-лошото е,че след многократни разговори с управата на киа,решение на проблемите няма 8-)

Явно са с много големи корени хората там,но пък то си е за тяхна сметка music

Има и друго което киа се опитват да прокарат.
Да се оттърват от официалния сервиз и да стане с няква си тяхна измишльотина за сервизно обслужване 8-)

Както и да е,всеки сам си преценява,къде и как.
Почеи повече форума,ще се ориентираш как да реагираш :-*

NRG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2009, 09:16:32 am »
Относно проблемите които съм описал, дали някой може да помогне?

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2009, 10:45:16 am »
Да си запазиш час на друг сервиз.Пробваи в Пловдив на друг но не на София!

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2009, 10:55:19 am »
Ами проблемите които си описал са стандартните за Cee`d-овете. Всички имаме или сме имали поне част от тях. Всичко се оправя в сервиза гаранционно. Вибрацията във волана когато карам по неравности ми я оправиха от първия път. Няколко часа работа. За тракането в таблото, трябва да ти притегнат нещо на CD-то. Но пак се разхлабва и ще трябва да ти го претягат като ходиш на сервизните интервали. Същото се отнася явно и за биалетките. При мен на почти 25 000км не е сменяна нито една, ама ще им доиде времето сигурно. Неработещото CD, ще ти го подменят. А за съединителя, незнам дали можеш сам да си го смажеш, но можеш да опиташ :) Тва са малки неща не им се ядосвай. Аз не ходя излишно до сервиза за тякива малки работи. Казвам ги като я оставя за обслужването и толкова :)
Skype: Slumky

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2009, 04:13:11 pm »
Ами проблемите които си описал са стандартните за Cee`d-овете. Всички имаме или сме имали поне част от тях. Всичко се оправя в сервиза гаранционно. Вибрацията във волана когато карам по неравности ми я оправиха от първия път. Няколко часа работа. За тракането в таблото, трябва да ти притегнат нещо на CD-то. Но пак се разхлабва и ще трябва да ти го претягат като ходиш на сервизните интервали. Същото се отнася явно и за биалетките. При мен на почти 25 000км не е сменяна нито една, ама ще им доиде времето сигурно. Неработещото CD, ще ти го подменят. А за съединителя, незнам дали можеш сам да си го смажеш, но можеш да опиташ :) Тва са малки неща не им се ядосвай. Аз не ходя излишно до сервиза за тякива малки работи. Казвам ги като я оставя за обслужването и толкова :)


Абе дребни проблеми но са фабрични проблеми..... Това за съединителия и аз го имах 2 пати ми го намазаха и казаха че пак ще го прави защото е фабрично.Аудиото повече то имат проблем и го смениха пак фабрично.И има още.Да гаранционо ти ги правят но на кой му се ходи постояно на сервизите??И като ти направят проблема след третия или четвартия път? Но да знам, решението е да тарчим до Шумен и другите градове. Но няма да говоря повече за едни и същи неща като почти всички ги знаем и не видях оправия говоря за обслужването.

NRG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2009, 04:44:03 pm »
Тва са малки неща не им се ядосвай. Аз не ходя излишно до сервиза за тякива малки работи. Казвам ги като я оставя за обслужването и толкова :)

Така е прав си, но незнам ти колко караш. На мен всеки ден ми се падат минимум 80-90 км. градско. Задължително понеделник и петък + 150 извън града. Вечер ме болят краката от натискане на надървени съединители. След като си имат проблем трябва да си го решават. Когато сме броили над 100 бона за коли отношението беше съвсем различно. 

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2009, 11:20:57 pm »
Тва са малки неща не им се ядосвай. Аз не ходя излишно до сервиза за тякива малки работи. Казвам ги като я оставя за обслужването и толкова :)

Така е прав си, но незнам ти колко караш. На мен всеки ден ми се падат минимум 80-90 км. градско. Задължително понеделник и петък + 150 извън града. Вечер ме болят краката от натискане на надървени съединители. След като си имат проблем трябва да си го решават. Когато сме броили над 100 бона за коли отношението беше съвсем различно. 


Еми аз не я карам много колата направи си сметка да я карам само ще се ядосвам.Затова си викам здраве пак най на краия тази кола няма да я карам цял живот но ще си помисля дали да купувам пак КИА и това някой го знаят много добре! :-\

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2009, 05:04:24 pm »
За вибрацията която е като "бръждене" - и аз я имам и също си мислих че е от таблото някъде, но за голяма моя изненада се оказа че е ...... ОГЛЕДАЛОТО  :o много странно... никога нямаше да се сетя..разбрах го по случайност. Като ти се появи пак - хвани огледалото и го разбутай..дано да е от там!
« Последна редакция: Ноември 15, 2009, 02:18:58 pm от vanselot »

NRG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #11 -: Ноември 14, 2009, 08:32:14 pm »
За вибрацията която е като "бръждене" и аз го имам и също си мислих 4е е от таблото някаде, но за голяма моя изненада се оказа че е ...... ОГЛЕДАЛОТО  :o много странно... никога нямаше да се сетя..разбрах го по слу4айност. Като ти се появи пак - хвани огледалото и го разбутай..дано да е от там!

Ще го пробвам  ok мерси.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #12 -: Ноември 14, 2009, 09:06:56 pm »
Ха, огледалото....А при мен е от пепелника... - като съм го чистил и не съм го поставил така, че леко да си щракне... - трещи направо....Но му свикнах и сега си знам - като тропа , вината си е в мен - натискам си леко пепелничето да си щракне - и готово. Пробвай и това...

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2009, 02:22:27 pm »
Ха, огледалото....А при мен е от пепелника... - като съм го чистил и не съм го поставил така, че леко да си щракне... - трещи направо....Но му свикнах и сега си знам - като тропа , вината си е в мен - натискам си леко пепелничето да си щракне - и готово. Пробвай и това...

Тц тц тц... ти пък.. що пушиш в колата бе.. че и пепелника пълниш с фасове да миришат  devil

NRG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За проблемите по Про сийд
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2009, 07:06:31 pm »
...... ОГЛЕДАЛОТО

Евала бе бате Шефе, вече не ме гонят караконджули ;D. Бирата е имаш ледено студена !