Автор Тема: Сравнение на модел до '99 и след '99  (Прочетена 4714 пъти)

YAROSHKH

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Сравнение на модел до '99 и след '99
« -: Ноември 13, 2009, 03:22:18 pm »
Здравейте !
Спрях се на автомобил SPROTAGE. Видях, че 99 се подновява модела. Някой може ли да ми разясни разликите ? Технически, евентуални проблеми, предимства... В цената вече видях ...    :-X  .
Спрял съм се на дизеловият агрегат 0 2.0 TDI. За мен един джип (не , че SPORTAGE е типичен джип... %) )най-добре си проявява предимствата с дизелов двигател ....
Благодаря предварително на всички !

ninja_1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: Сравнение на модел до '99 и след '99
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2009, 10:26:36 pm »
Разликата е най-вече в трансмисията,която след 98-ма година е Гетрак.И не се чупи,колкото старите.Лично мнение,дизелите на Спортидж не стават.Особено атмосферката(2,2Д).Проблемни са и  некачествени...Бензинките са здрави,изключая някои проблеми с електрониката...
Всички Спортиджи след 98-ма (до 2004)година са с вакуумни хъбове на предните главини.И всички дават дефекти там.В резултат оставаш на задно в първата локва..
Дано съм ти бил полезен.

vladi_7101

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Сравнение на модел до '99 и след '99
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2009, 01:10:05 pm »
Колега до 1-2 седмици ще обявя моя Sportage за продан. Колата е 2.0TD 2003г.(последната изкарана от шоурума в София преди да сменят модела), първи собственик. Ако имаш интерес: 0886-315-008

dinozab

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Сравнение на модел до '99 и след '99
« Отговор #3 -: Април 23, 2022, 12:05:17 pm »
Разликата е най-вече в трансмисията,която след 98-ма година е Гетрак.И не се чупи,колкото старите.Лично мнение,дизелите на Спортидж не стават.Особено атмосферката(2,2Д).Проблемни са и  некачествени...Бензинките са здрави,изключая някои проблеми с електрониката...
Всички Спортиджи след 98-ма (до 2004)година са с вакуумни хъбове на предните главини.И всички дават дефекти там.В резултат оставаш на задно в първата локва..
Дано съм ти бил полезен.
Скоростната кутия Гетрак след 98-ма дали става на модел преди 98-ма година. Специално питам за 2.2Д 97-ма година че вече два пъти е ремонтира и сега от скоро 5-та предавка започна на влиза с хъркане. Явно синхронизаторите са им много слаби.