Автор Тема: нов проблем при палене на мотора  (Прочетена 4583 пъти)

D. Rachkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • турбо каручка
нов проблем при палене на мотора
« -: Ноември 27, 2009, 03:35:44 pm »
Колеги Здравеите  ;D Имам сериозен проблем с колицата :( Видях че колега с подобен на моя проблем е писал , но моя е по окрасен  :-[ Колата ми е kia ceed 1.6 cvvt. Проблема е че понякога не пали и тези случаи почват да зачестяват (преди беше 1 седмично сега почти всеки ден). Вартя по няколко пъти ключа и хър хър хър не иска.Понякога от 4-5 пат чак пали. Не ми се е случвало да не запали савсем ма то само тва остава. Другото което забелязвам е че примерно след няколко опита да я запаля понякога пали и моментално и падат оборотите и гасне двигателя. Никакви лампи не светят по таблото...няма нищо нередно.Няма значение и това дали е загряла или не. Реших се да ходя в сервиза и я включиха на комп. не дава грешки имобилаизера нито никоя система. Накрая бе отчетена някаква нередност (името на грешката беше бла бла бла цифрички и буквички) но не можаха да ми кажат веднаха защото и те не са осведомени за този тип грешка и сега ще видим какво ще се право от тук нататък.Ако на някои му се е случвало нещо подобно или има мнение по вапроса ще се радвам да го чуя...  silen
Kia Cee'd 5d 1.6 Cvvt - за удоволствие
Opel Astra H Caravan 1.7 CDTI - за работата
Lada Samara 1.5 s - за лов и риболов и селски туризъм

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: нов проблем при палене на мотора
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2009, 04:11:36 pm »
е тея буквички и цифрички са повече от важни.В кой сервиз беше?Софииския ли,че н тяхното държание ми прилича от твоето обяснение 8-)

D. Rachkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • турбо каручка
Re: нов проблем при палене на мотора
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2009, 04:42:49 pm »
Не сервиза в Стара Загора. Надявам се да проверят за какво става вапрос и след като се информират да я оправят и да спре да ми ги варти тия номера че след 2 седмици ще патувам извън страната и не искам да рискувам да ме остави някаде . До няколко дена казаха че ще се обадят и ще ме викнат в сервиза  sorry
Kia Cee'd 5d 1.6 Cvvt - за удоволствие
Opel Astra H Caravan 1.7 CDTI - за работата
Lada Samara 1.5 s - за лов и риболов и селски туризъм

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: нов проблем при палене на мотора
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2009, 06:50:14 pm »
обикновенно прави проблем антенката на имобилайзера.като дадеш на контакт трябва лампичката с "колата и ключа"да свети.ако не свети няма смисъл да въртиш.обезпокояващо е че след като запали не държи обороти и гасне.

D. Rachkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • турбо каручка
Re: нов проблем при палене на мотора
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2009, 04:45:23 pm »
Да така е. Точно затова изключихме имобилаизера от сметките.Пак ако идваше от там проблема диагнистиката вероятно щеше да покаже.Вчера пак ми направи този номер и обърнах внимание че след няколко въртенета на ключа като запали,самият шум при паленето беше по странен. Предполагам че утре или други ден най-късно ще се обадят от сервиза и ще почваме ремонта %) Моля се просто да е електроника а не нещо по-сериозно. Като се разбере за какво става вапрос ще пиша подробности
Kia Cee'd 5d 1.6 Cvvt - за удоволствие
Opel Astra H Caravan 1.7 CDTI - за работата
Lada Samara 1.5 s - за лов и риболов и селски туризъм

D. Rachkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • турбо каручка
Re: нов проблем при палене на мотора
« Отговор #5 -: Декември 02, 2009, 04:40:58 pm »
Такааа...днес отново не можах да запаля и ходих до сервиза. Това което показваше като грешка MOD 1162 този път го нямаше,което е странно,но факт е че колата не запали и днес. Вече започвам да се чудя дали проблема е в тази грешка щом днес вобще не я отчете. А и другото което е проверили са за тази грешка но няма никаква информация. Обмислям вариант да патувам до София и да видя там какво ще ми кажат. Седем пъти правихме пълна диагностика по системи и никаде не отчете нередност. Не ми мирише на електроника тука krivogled krivogled %) 
Kia Cee'd 5d 1.6 Cvvt - за удоволствие
Opel Astra H Caravan 1.7 CDTI - за работата
Lada Samara 1.5 s - за лов и риболов и селски туризъм