Последни публикации

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
Sportage / Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от staik - Март 25, 2024, 02:44:56 pm »
От както почна да се чува и бученето при бас ...направо откачам.
Надявам се да ми обърнат адекватно внимание, а не да кажат , че е нормално :D
72
Sportage / Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от lukaychev - Март 25, 2024, 02:12:34 pm »
И аз често долавям нещо средно между тихо скърцане и жужене от шофьорската врата, когато минавам през някакви неравности и също изчезва когато леко сваля стъклото. Все още не ме е подразнило толкова, че да ходя в Киа.
73
Optima / Re: подмяна на газовата бутилка на KIA K5 течна фаза
« Последна публикация от Bgivv - Март 25, 2024, 12:07:57 pm »
Здравейте, някой може ли да ми препоръча читав сервиз за газ течна фаза в София.
74
Sportage / Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от CursedSoN - Март 25, 2024, 10:18:32 am »
Здравей,
Имах подободен проблем на Ceed ,но в пасажерската врата.Оказа се изязла щипка на кората.
75
Sportage / Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от staik - Март 25, 2024, 09:37:47 am »
Здравейте,

От самото начало както имам колата чувам всякакви скърцания и шумове от шофьорската врата.
Също така, забелязох, че ако прозореца е напълно вдигнат (до край) се чуват доста скърцащи звуци, но ако го сваля минимално - те изчезват...
Също така като слушам песен, която има повече бас, се чува звук от ламарината. Като излезна от вън и се чува доста. На останалите врати този проблем го няма.
Искам да ви питам , дали има някой друг със същите или подобни симптоми?

ПС:
Във Сряда имам час за сервиза на Киа да я видят.
76
Optima / Re: K5 2017 г.
« Последна публикация от federal - Март 23, 2024, 08:27:33 pm »
Малко PP! От два месеца си я купих...еми много доволен, особенно след като бях заклеймил LPG! Много качествена кола, която за тези пари-качество, комфорт и разхода за гориво и подрържка е насравнимо с станалите аналози на цената, която се предлагат! Най важното е, че можеш да провериш автомобила, още от завода, какво, как, катастрофи, подръжка, км, от кого е купена, кой я продава...не е като помиярщина, която е в БГ и последствие научихме и Европа на простотията с нашите автоджамбази! Да, има фирми в БГ и хора които внасят коли от там, но те трябва да са коректни какво предлагат. Вършат работа, но трябва да се държат по изкъсо и ти да избереш ти какво искаш, а не те какво ти предлагат! Най доброто в цялата работа е, че корейците са коректни и вършат честно работата си и нашите бг вносители не могат да излъжат...е, ако естественно ти оставиш цялата работа на тях.А само трябва да влезеш в 2-3 сайта и всичко, ще ти стане ясно. Колите които предлагат нашите вносители не са лоши, добри са, но гледат все да излъжат малко с км, но ресурса на двигателите е голям и няма трагедии! 100-200к км са нормални за тези автомобили! Дано съм бил полезен :)  ПП Планувам още една, че не можем да разделим настоящата :)
77
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: Киа сийд коби 2012
« Последна публикация от Penelope - Март 22, 2024, 06:56:32 pm »
Следващ въпрос  yahoo имам фолио на задните два прозореца и този на багажника. Особено този  на багажника супер много ми пречи на видимостта и искам да го махна, но четох, че там има много ел истории и може да се повредят. Да търся ли някой да маха фолиото или да не рискувам?
78
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Последна публикация от mitko85 - Март 22, 2024, 04:02:04 pm »
Благодаря, явно от там идва разликата. Аз от мерак и четох (силно казано, прелистих) книжката, та вътре пишеше да не се долива след като изключи пистолета и така и правя. Аз на градско (сравнително кратки разстояния) с първия резервоар минах едни 500 км... Даже няма и толкова. Скоро ще я видя и на извънградско какво ще покаже.

След една година каране и малко над 11хил.км., мога да споделя с 1.5TGDI (автомат), че смесено каране (като близо 70% е градско) спокойно се минават над 700 км. с едно зареждане без каквото и да е доливане. Колата е много приятна и пъргава за каране, като минусите които намирам е една идея по-слабата шумоизолация на задните калници, като при мокро време, се чува хвърлянето на камъчета от гумата по калника. Другото е, че колата е една идея по-ниска и е препоръчително паркирането да става назад.
BTW, 1.5 е по-икономичен от 1.4 с около 0.5-0.8 л./100

Предполагам, че е така. Между другото двигателя 1.5 TGDI (160к.с.) вече се предлага само на ProCeed. За Ceed и XCeed 1.5TGDI е с намалена мощност от 140к.с.
79
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: Киа сийд коби 2012
« Последна публикация от Марин - Март 21, 2024, 01:25:44 pm »
Хора, не мислете за по-умни от конструкторите! Разбира се, че са предвидили всичко и са го изаложили в компа. ISG (така Kia нарича стар-стоп системата) не се включва, акп не са изпълнени съответниге условия - добре зареден алумулатор, външна и вътрешна температура и т.н.
80
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: Доставака нов автомовил CEE'D 2022/23
« Последна публикация от mancho - Март 21, 2024, 11:20:22 am »
Благодаря, явно от там идва разликата. Аз от мерак и четох (силно казано, прелистих) книжката, та вътре пишеше да не се долива след като изключи пистолета и така и правя. Аз на градско (сравнително кратки разстояния) с първия резервоар минах едни 500 км... Даже няма и толкова. Скоро ще я видя и на извънградско какво ще покаже.

След една година каране и малко над 11хил.км., мога да споделя с 1.5TGDI (автомат), че смесено каране (като близо 70% е градско) спокойно се минават над 700 км. с едно зареждане без каквото и да е доливане. Колата е много приятна и пъргава за каране, като минусите които намирам е една идея по-слабата шумоизолация на задните калници, като при мокро време, се чува хвърлянето на камъчета от гумата по калника. Другото е, че колата е една идея по-ниска и е препоръчително паркирането да става назад.
BTW, 1.5 е по-икономичен от 1.4 с около 0.5-0.8 л./100
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10