Последни публикации

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от Pikanto - Април 09, 2024, 08:08:37 am »
Аз исках bardahl,но нещо не го харесаха!Ето това са ми сложили.
22
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от rmk - Април 08, 2024, 09:28:39 pm »
Тоест на студено стартера върти по-бързо, като е загряла стартера върти по-бавно ?
Може да има проблем в самия стартер - не мога да ти кажа така от разстояние.

Иначе при сегашните температури е нормално да не подгрява, при мен също сега не го прави - написал съм го за пълнота.
23
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от g.todorov.g - Април 08, 2024, 09:19:56 pm »
Ами колега , не знам дали се изразих правилно , но например влизам в колата , натискам спирачката и директно натискам един път копчето и тя си пали, но например като е загряла и като го направя същото упражнение ,мисля, че върти една идея по-бавно. Поне така видях да го правят тия в автокъщата , то дефакто аз дори не подгрявам като се замисля , понеже не е като с ключ да дам на контакт и да изчакам лампите да изгаснат,а директно натискам копчето да пали, не знам аз ли греш... :o :o :) иначе , мисля да я закарам тия дни във оторизирания сервиз на Кия във Велико Търново да видим какво масло ще предложат за смяна :)
24
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от rmk - Април 08, 2024, 08:41:58 pm »
Аз шел-хеликс никога не съм наливал. Обикновено наливам мотул, кастрол, сега съм приготвил "Fuchs" (един колега от форума видях, че го ползва и реших и аз да пробвам) :)
Моята също е с копче и не съм сигурен, че разбирам за какво забавяне говориш. Забавяне преди да завърти стартера или дълго върти на стартер или какво ?

По принцип при натискане на спирачката и после бутона за палене се случват следните неща:
- едно изръмжаване в таблото (това е механичното заклюване на волана, отключва волана ако сега влизаш в колата)
- светват всички лампи на таблото (и може би се тества нещо)
- ако е студено чака да изгасне лампата за подгрева (това само зимата при големи студове)
- следва въртене на стартера (в зависимост колко време не е палена колата и съответно налагането в рейла леко е спаднало, ще се наложи да завърти 1-2-3 пъти докато нагнети нафта и чак тогава компа ще почне да отваря дюзите. Ако няма достатъчно налягане дори няма да се опита да пръска нафта от екологични съображения).
- пали :)
25
Optima / Re: Проблем с Kia K5 2.0 LPG -няма мощност
« Последна публикация от petko123 - Април 08, 2024, 03:24:10 pm »
Здравейте, дали открихте какъв е проблемът? Имам абсолютно същите симптоми на Киа К5 2019 и ще се радвам, ако споделите мнение/решение.
26
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от g.todorov.g - Април 08, 2024, 02:30:40 pm »
Благодаря Ви колеги! Моята е автоматик и сега ми предстои смяна на масло и филтри , Вие като марка какво масло препоръчвате, само това Helix ли или и други масла стават ?
Също така не знам дали е само при мен , понеже аз съм с копче и така паля колата като го натисна има едно време около секунда докато запали, не се мъчи просто ми се струва,че на студен мотор по рязко пали, дали е проблем не мисля,но не знам ,ако имате такава със старт стоп бутон.
27
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от Pikanto - Април 08, 2024, 12:45:12 pm »
Здравей колега!
Честита придобивка!
Колегата rmk Изчерпателно ти е отговорил на въпроса!
От декември 2023 и аз карам 136кс,дизел, автомат, 4х4,2015г.Наистина е с верига този мотор!Ако няма проблем /колегата е прав/не се занимавай с ангренажи! Не бих казал,че е чак толкова муден мотора,но разбира се не е и както 184кс.Ако имаш 4х4,е добре да го провериш дали работи,че там едно проблемче има с една муфа и шлици!Казват,че е отстранен след 2015г.
Сменил съм абсолютно всички масла,антифриз,течност за спирачки и филтри за около 860лв.Като цяло съм много доволен от колата!Разход смесен 10л на 100км.

Нафта зареждам от нормални бензиностанции и до сега не съм имал проблем!
Това е,което мога да споделя!Безаварийни!!
28
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от rmk - Април 07, 2024, 11:48:34 pm »
Здравей колега,
Честита продобивка, да си го караш със здраве!

Качвам ти снимки от книжката на колата по въпросите за маслата (количество, вид, вискозитет...). Според книжката може да се налива 5/30, както и 10/30. Не знам къде живееш, но ако става много топло през лятото дори са написали и 15/40 (което ми се струва малко гъсто). Предвид, че от година на година става все по-топло може и на 5/40 и 10/40 да се спреш. Гледай да покрива C3 спецификацията, за не цапа много DPF филтъра. Събира около 8 литра масло.

Двигателят е с две вериги. Аз ги смених на около 230 хиляди километра и се бяха разтегнали съвсем малко (между половин и 1 мм). Ако нямаш изхъркване при палене и си под споменатите километри не се занимавай с ангренажното задвижване - ще изкара много. При мен се беше прецакал долният обтегач и не опъваше долната верига при палене и затова отворих и смених всико наред (2 обтегача, 4 водача, 2 вериги и 3 зъбчатки).

Можеш да изгледаш това филмче (има доста техническа информация):
https://www.youtube.com/watch?v=TbjRhgOLfoM

Наливай нафта от нормални бензиностанции и няма да имаш проблеми. Не знам какво имаш предвид под "капризен". Примерно с олио или отработено масло не се пробвай да го караш. Комън-рейла работи на много високо налягане (около 1800 бара май беше), а алтернативите на нафтата са по-гъсти и може да стане проблем.

Аз съм много доволен от моя. Имам чувството, че карам изтребител, но моя е 184 коня. Не знам как точно се дъжи 136 коня мотора.
Не си написал с ръчна или автоматична кутия е колата.
29
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от tougi - Април 07, 2024, 03:59:43 pm »
Гледам диагностичния екран в Kia Connect и там виждам Electronic Control Suspension system, което ме кара да се чудя дали и ECS всъщност е налично. Има ли възможност някой с Executive да погледне в Kia Connect -> Status -> Vehicle report -> Diagnostic дали има ред Electronic Control Suspension system? Може би просто интерфейса изрежда всякакви системи, дори и да не са налични в конкретната кола.

Иначе относно возията, субективното ми усещане е, че е твърдичко.

И при мен в KIA Connect казва, че го има. В същност се съмнявам дали физически присъства, най-вероятно е поради факта, че софтуера е еднакъв за всички.
30
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от justalittlesign - Април 07, 2024, 09:22:23 am »
Благодаря за проверката, колега! Изглежда неочаквано колата е с ECS.
И при мен няма! Когато купувах моята, дилърът каза, че имала екстра, която я няма  в ЕХ. Не помня каква е, а и после не съм се интересувал. Но той допълни, че понякога някои готови коли идвали  с някоя екстра отгоре. Някой я е поръчал преди теб  и се е отказал, или пък им е останал някакъв компонент и го поставят
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10