Последни публикации

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Sportage / Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от Revision7138 - Март 20, 2024, 10:01:15 am »
Здравейте,
Мисля да купувам 1,6T MHEV 4WD Aut версията, но се колебая между Executive u GT-Line опциите. Единственото в GT-Line, което би наклонило везните за мен е адаптивното окачване. Някой има ли впечатление как е возията за Executive и съответно GT-Line, и прави ли значителна разлика в комфорта това адаптивно окачване.
Поздрави
22
Sorento / Re: Няколко проблема с КИА Соренто 2
« Последна публикация от biglubo - Март 19, 2024, 09:38:09 pm »
На бутона нищо не пише, само има рисунка на кола с отворен багажник.Утре ще пробвам да задържа бутона и ще видя дали има разлика.
Допълвам. Точно така е както каза.Като задържа на бутона и се отключва само багажника.
23
Sorento / Re: Няколко проблема с КИА Соренто 2
« Последна публикация от rmk - Март 19, 2024, 09:18:36 pm »
Само за последния въпрос мога да предположа, че най-вероятно бутона за багажника се задържа (още повече ако на бутона пише HOLD).
24
Sorento / Няколко проблема с КИА Соренто 2
« Последна публикация от biglubo - Март 19, 2024, 08:12:32 pm »
Здравейте! Сдобих се с КИА Соренто 2 и като новобранец ще питам за някои неща.Опитах да намеря с търсачката дали се е коментирало това, но не открих. Та какъв е проблема.Когато тръгна и след известно време вратите се заключват.Знам че е някаква защита, но има ли начин да го изключа това чудо?
Сетих се и за друго което ми създава леко неудобство. С ръчна 6-степенна скоростна кутия съм.Понякога скоростите влизат лесно, друг път трудно.Имам чувството, че когато тръгна да включвам, тръгва да влиза и в последния момент трябва да плъзна настрани за да влезе както трябва. Не знам дали обясних правилно.Някой има ли идея какво може да е и има ли оправяне?
Сетих се и за още нещо.Говорителите в предните врати гъгнат когато увелича звука.Предполагам че са скъсани говорителите. Може ли някой да ми предложи какви хубави говорители да си взема за да ги заменя.
Не ми работи и управлението на аудиото от волана.Предполагам, че е от лентовия кабел, защото прочетох, че и други са се оплаквали от това.Гледам има различни марки лентови кабели.Да ми препоръчате някоя по добра марка, да не взема някой боклук който след няколко месеца пак трябва да сменям.
Другото, което не ми работи е парктроника. Четох, че един сензор да излезе от строя и парктроника не работи.Някакви насоки мога ли да проверя сензорите и евентуално да открия кои не работят.
На дистанционното има бутон на който е нарисуван багажник, но когато го натисна нищо не реагира.
Стана малко дълго, но новобранска работа:)
25
Sportage / Re: Sportage 1.6 T-GDI ниво на маслото
« Последна публикация от sporti - Март 19, 2024, 03:34:58 pm »
Здравейте. Интересувам се от версията  1.6 GDI (132). Има ли някой с версията без турбо с подобен проблем(ДА ВКАРВА БЕНЗИН В КАРТЕРА)?
След запознаване с модела съм на мнение,че не трябва да се кара с А98 за да не прегорят клапаните.
26
Имах в предвид, че е до задния диференциал, а не е в раздатката, залепена за скоростната кутия, както е при други СУВ-ове.
27
Не е в корпуса на задния диференциал - раздатката с дисковете е преди него и може да се демонтира и ремонтира отделно - има клипове за смяна на лагер и семеринг :)
29
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: Киа сийд коби 2012
« Последна публикация от Krasikras - Март 17, 2024, 11:12:39 pm »
Да не е да пречупва ъгъла на виждане , след чертата?
30
Много благодаря за отговора!

Изгледах клипчета в ютюб за разглобяване на двигателя и ремонт на системата 4х4. Разбрах, че двигателят се зацепва с ангренажен ремък, който върти разпределителния вал на изпускателните клапани, който пък чрез верига върти разпределителния вал на всмукателните клапани. Също така разбрах, че системата с дисковете за 4х4 задействането се намира в корпуса на задния диференциал. Един руснак разглоби двигател на 500 000 километра, до последно работел, за да му прави основен ремонт. За липсата на уред за показания на температурата на антифриза на таблото - видях, че си монтират допълнително уред и датчик на някой от маркучите на водната система.
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10