Последни публикации

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от Pikanto - Април 08, 2024, 12:45:12 pm »
Здравей колега!
Честита придобивка!
Колегата rmk Изчерпателно ти е отговорил на въпроса!
От декември 2023 и аз карам 136кс,дизел, автомат, 4х4,2015г.Наистина е с верига този мотор!Ако няма проблем /колегата е прав/не се занимавай с ангренажи! Не бих казал,че е чак толкова муден мотора,но разбира се не е и както 184кс.Ако имаш 4х4,е добре да го провериш дали работи,че там едно проблемче има с една муфа и шлици!Казват,че е отстранен след 2015г.
Сменил съм абсолютно всички масла,антифриз,течност за спирачки и филтри за около 860лв.Като цяло съм много доволен от колата!Разход смесен 10л на 100км.

Нафта зареждам от нормални бензиностанции и до сега не съм имал проблем!
Това е,което мога да споделя!Безаварийни!!
42
Sportage / Re: Информация относно Sportage III
« Последна публикация от rmk - Април 07, 2024, 11:48:34 pm »
Здравей колега,
Честита продобивка, да си го караш със здраве!

Качвам ти снимки от книжката на колата по въпросите за маслата (количество, вид, вискозитет...). Според книжката може да се налива 5/30, както и 10/30. Не знам къде живееш, но ако става много топло през лятото дори са написали и 15/40 (което ми се струва малко гъсто). Предвид, че от година на година става все по-топло може и на 5/40 и 10/40 да се спреш. Гледай да покрива C3 спецификацията, за не цапа много DPF филтъра. Събира около 8 литра масло.

Двигателят е с две вериги. Аз ги смених на около 230 хиляди километра и се бяха разтегнали съвсем малко (между половин и 1 мм). Ако нямаш изхъркване при палене и си под споменатите километри не се занимавай с ангренажното задвижване - ще изкара много. При мен се беше прецакал долният обтегач и не опъваше долната верига при палене и затова отворих и смених всико наред (2 обтегача, 4 водача, 2 вериги и 3 зъбчатки).

Можеш да изгледаш това филмче (има доста техническа информация):
https://www.youtube.com/watch?v=TbjRhgOLfoM

Наливай нафта от нормални бензиностанции и няма да имаш проблеми. Не знам какво имаш предвид под "капризен". Примерно с олио или отработено масло не се пробвай да го караш. Комън-рейла работи на много високо налягане (около 1800 бара май беше), а алтернативите на нафтата са по-гъсти и може да стане проблем.

Аз съм много доволен от моя. Имам чувството, че карам изтребител, но моя е 184 коня. Не знам как точно се дъжи 136 коня мотора.
Не си написал с ръчна или автоматична кутия е колата.
43
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от tougi - Април 07, 2024, 03:59:43 pm »
Гледам диагностичния екран в Kia Connect и там виждам Electronic Control Suspension system, което ме кара да се чудя дали и ECS всъщност е налично. Има ли възможност някой с Executive да погледне в Kia Connect -> Status -> Vehicle report -> Diagnostic дали има ред Electronic Control Suspension system? Може би просто интерфейса изрежда всякакви системи, дори и да не са налични в конкретната кола.

Иначе относно возията, субективното ми усещане е, че е твърдичко.

И при мен в KIA Connect казва, че го има. В същност се съмнявам дали физически присъства, най-вероятно е поради факта, че софтуера е еднакъв за всички.
44
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от justalittlesign - Април 07, 2024, 09:22:23 am »
Благодаря за проверката, колега! Изглежда неочаквано колата е с ECS.
И при мен няма! Когато купувах моята, дилърът каза, че имала екстра, която я няма  в ЕХ. Не помня каква е, а и после не съм се интересувал. Но той допълни, че понякога някои готови коли идвали  с някоя екстра отгоре. Някой я е поръчал преди теб  и се е отказал, или пък им е останал някакъв компонент и го поставят
45
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от m00natic - Април 07, 2024, 12:03:51 am »
Благодаря за проверката, колега! Изглежда неочаквано колата е с ECS.
46
Sportage / Информация относно Sportage III
« Последна публикация от g.todorov.g - Април 06, 2024, 07:41:22 pm »
Здравейте! От днес станах собственик на Спортидж 3, 2012 година , 2.0 CRDI 136 коня, отварям нова тема, понеже не видях за този двигател конкретна информация и като цяло това ми е първата Кия , досега съм карал други марки. Та въпросите са ми няколко и ми предстои обслужване като масла и филтри, моля споделете с мен какво масло е най добро за този двигател и колко литра съдържа , също така маслото на скоростната кутия какво да бъде и кога се сменя, на диференциала също не знам кога и с какво масло.. Двигателя доколкото разбрах бил с верига, моля дайте ми съвети или опътвания относно този мотор , капризен ли е към нафтата, мисля да зареждам само на Ромпетрол , досега съм и карал основно бензинки ама сега промених нещата... и най накрая , доволни ли сте от този мотор 136к.с , малко е мудничък ама на хубав екземпляр попаднах иначе се търсих по мощният.. Благодаря предварително !
47
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от lukaychev - Април 06, 2024, 12:41:25 pm »
Нямам такъв ред, колега.
48
Optima / Re: KIA K5 - 2017/2018/2019 покупка
« Последна публикация от sithius - Април 06, 2024, 11:24:49 am »
Три са Фирмите официални дилъри на K-5,K-7 и Хюндай,които имат договор с концерна "KIA-Hyundai".Колите които се вкарват от Корея не могат да бъдат изкарани без сертификат от концерна,т.е има някаква гаранция за качество.При покупка ти представят този сертификат/км.реални,преглед преди износ и какво е подменено по колата/Всички останали,които изброяваш са самосиндикални джамбази....така,че купуване на коли от тях си е за твоя сметка и на твой риск.Да не прозвучи като реклама- за това не съм написал кои са фирмите.Две са в София и една в Пловдив.Задай си въпроса защо има разлика в цената за един и същ модел,годима и км. при изброените от теб "вносители"
49
Optima / Re: Горд собственик на К-5
« Последна публикация от sithius - Април 06, 2024, 11:08:17 am »
К-5, 12/2020 на 63 000 км.2000куб. 155 к.с.Автомат.Внос от Корея.Всички екстри за модела + панорамен таван......Колата е уникална.Минах 7 000 км. и никакви ядове/да чукна на дърво/.Не знам от къде ще я купуваш, но съм сигурен,че няма да съжаляваш.
50
Sportage / Re: Sportage 2022-2023 возия
« Последна публикация от m00natic - Април 05, 2024, 09:35:59 pm »
Имам phev executive и по брошуpa няма ECS. Обаче имам допълния пакет DriveWise Plus и дали от това или че е phev - но разполагам с Remote Smart Parking Assist, което го нямаше в брошурата. Гледам диагностичния екран в Kia Connect и там виждам Electronic Control Suspension system, което ме кара да се чудя дали и ECS всъщност е налично. Има ли възможност някой с Executive да погледне в Kia Connect -> Status -> Vehicle report -> Diagnostic дали има ред Electronic Control Suspension system? Може би просто интерфейса изрежда всякакви системи, дори и да не са налични в конкретната кола.

Иначе относно возията, субективното ми усещане е, че е твърдичко.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10