Последни публикации

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от mcraebg - Април 21, 2024, 12:31:32 am »
Май май това ми е идеята, да стои постоянно включена. Поне докато усетя нещата. На Torque хващам само кога загрява дпфа, логично е тогава да регенерира. Притеснява ме факта обаче, че го прави всеки ден дори и по 2 пъти. Карах по 100на км на ден и ми направи впечатление. Та искам да имам и други данни за да се ориентирам по категорично че регенерира и дали всичко е както трябва. Иначе нямам никакви индикации за проблем или усещане че регенерира. Ще видя по обстойно car scanner а и вероятно ще ползвам него. С Torgue иначе е много удобно и прегледно.
12
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от Бат Герги - Април 20, 2024, 10:49:12 pm »
Не знам какво искаш да видиш друго  за регенерацията но имам диагностика за 900лв и показва същите  неща километри, кога за последно е правила регенерация, колко пъти е имало прекъсната регенерация, колко грама сажди има,колко градуса  е dpf  колко волта отчита сензорът за диференциално налягане от което зависи колко е запушен и какво е впръсканото гориво. Няма как да хванеш точно кога я прави освен постоянно да седиш с включена диагностика и да я наблюдаваш . По ремонтните ръководства  когато е нов dpf трябва да я прави на около 1000 и няма значение от оборотите на двигателя минимума е 1000  .оборота .вече колкото по често я прави толкова по зле е dpf в него се отлагат и не горими частици които пак го запушват с   регенерацията може да намалиш саждите демек тия които могат да изгорят .
13
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от mcraebg - Април 20, 2024, 05:15:42 pm »
Не мога да си коригирам коментара та пускам нов. Колата е Сийд 2017 1,6 136 коня.
Все пак се надявам и да се оправя с Torque, ако колегата от темата се включи, че там по човешки изглежда всичко :D
14
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от mcraebg - Април 20, 2024, 05:05:17 pm »
Е платих я вече 😀 ама не ми е останало време да я чопля. Четох в английския няква тема че на i40 ако избереш да е колата дава повече данни. Ще пробвам всякак.
15
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от Бат Герги - Април 20, 2024, 08:51:02 am »
Каква ти е колата да погледна в моята пълна версия какво има .да не си даваш парите на вятъра не че са много но все пак
16
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от mcraebg - Април 19, 2024, 05:38:35 pm »
Да така е, аз затова я проверих преди да я взема. :D Освен да платя за пълната версия ама да не се окаже напразно.
17
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от Бат Герги - Април 19, 2024, 04:15:41 pm »
Колега километража е различен все пак има процент на грешката в отчитането. Това са ти реалните километри на колата щом е почти същото е добре че има други като видят регенерация и километраж и се оказва че колата им е на 300 Хил не на 150😄,на за саждите  би трябвало да показва даже и графика как се променят
18
Най-добрият ти шанс е да ползваш Android Auto / Carplay, ако колата го поддържа. Можеш да сложиш и афтърмаркет китайска навигация за модела, която ще дойде заредена със софтуер и навигация за европа. Така ще имаш и радио станции на четни честоти (друг проблем с колите от Канада).
Може и да успее на базов модел да сложи медия, ама на по-висок клас как ще стане?
19
Ceed, ProCeed, Ceed SW / Re: DPF регенерация
« Последна публикация от mcraebg - Април 19, 2024, 01:25:06 pm »
Пробвах един друг car scanner там нямаше такива неща, сега свалих и този но единствените данни свързани с дпфа които ми вади е километраж на последната успешна регенерация обаче километража е с 300 над реалния. Иначе soot level ми дава 0, мисля че не го чете. Ще се опитам да сменя модела на колата примерно, но не съм оптимист. Благодаря все пак.
20
И аз имам същия проблем. При мен няма никаква навигация заредена. Дори и канадска версия.
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10