Последни публикации

Страници: 1 ... 8 9 [10]
91
Rio / Re: Rio - Сервизна и техническа информация
« Последна публикация от Бат Герги - Февруари 19, 2024, 06:33:03 am »
Carmin но там няма точно описание на платката  с елементите на таблото по прилича на блокове схема и пиновете и къде какво идва.
92
  Мисля че това ти е схемата за твоя модел. Виж на датчика на температурата какви са цветовете   на тая схема която съм качил са 1-розов  2- син 3- зелен. В таблото на букса M09-3 пак трябва да е син за температурата. Това ли представлява твоето табло https://www.drive2.ru/l/641981475910077896/ . Проверявал ли си окабеляването на 2 пин с откачен датчик и откачено табло да не би да дава някъде към маса.
93
Rio / Re: Теч на масло от капака на главата
« Последна публикация от Altium - Февруари 18, 2024, 11:35:16 pm »
И аз имах досадния проблем с изпускане на масло покрай болтовете на капака на главата на Kia Rio 1.4 2005.
Оказа се, че гумената гарнитура се беше опекла и станала на камък.
Смених я с нова, която си е доста мека и рязко спря теча.
94
Rio / Re: Kia Rio 1.4i 2005 - стрелката на таблото за температурата показва прегряване
« Последна публикация от Altium - Февруари 18, 2024, 11:31:38 pm »
Днес извадих таблото и там видях електромеханичен драйвър за стрелката + 3 големи резистора по 2 вата и диод.
Резисторите и диода са здрави, остава драйвъра - но какво може да му се счупи, след като намотките и пружинката му са ОК?
А сигнала към таблото идва директно от резистивния датчик за температурата, хептен проста схема е.

Основния ми въпрос по-скоро е: има ли статистика модела Kia Rio 1.4i първа генерация, дали често им се прецакват измерителите на температурата на антифриза в таблото?
95
Rio / Re: Rio - Сервизна и техническа информация
« Последна публикация от Altium - Февруари 18, 2024, 11:26:28 pm »
Видях линка, но за съжаление там дейтабазата почва от 2012 нагоре, а тази е Rio 2005.
А как точно се казва споменатата програма в Google Play?
96
Най вероятно е самото табло.
97
Rio / Re: Rio - Сервизна и техническа информация
« Последна публикация от Бат Герги - Февруари 18, 2024, 08:13:45 am »
Колега ето ти всичко за Кия Рио : елч схеми, грешки, места на частите и тяхната замяна https://gds-manuals.ru/kme-qbr12.html . Ако това не ти свърши работа в Гугъл магазина има програмка която е безплатна за Ел схеми на всички модели Carmin.
98
Rio / Re: Rio - Сервизна и техническа информация
« Последна публикация от Altium - Февруари 18, 2024, 12:34:56 am »
Колеги, НЕ работят линковете към Google drive в първите постове.

Трябва ми ел. схема на Kia Rio 1 бензин (както и схема на инструментния панел).
99
Rio / Kia Rio 1.4i 2005 - стрелката на таблото за температурата показва прегряване
« Последна публикация от Altium - Февруари 18, 2024, 12:21:09 am »
Имам следния проблем с 2005 Kia Rio 1.4i 60kW - стрелката на таблото за температурата на антифриза показва прегряване, независимо от това, че антифриза, термостата и датчика за температура са сменени с нови.
А същевременно през OBD диагностика, показва нормална температура на антифриза: 91-93 градуса.
Явно управлението на стрелката на таблото е дефектирало.

Имали ли сте такъв проблем досега и как го решавате?
100
Rio / Re: Информация за Киа Рио 3
« Последна публикация от zeroheat - Февруари 15, 2024, 01:39:59 pm »
Здравейте,  не искам да ви обърквам в избора или да си налагам мнението
По спомени са еднакви но хората по разни английско,руски и т.н форуми
пишеха, че няма смисъл от 1.2.. ако ви допада 1.2 вземете нея. Аз лично взех Тойота Аурис  ;D

Ние имаме малък гараж. Вътре ако влезе кола над 4м почти няма да има място, за да се затвори вратата. Иначе и аз гледах Аурис, но просто няма да пасне в гаража. И затова търся по-малка кола Ярис, Рио, И20, Клио, Сандеро и тн. Коне както казах не ни трябват, защото и сега с 58 коня се оправяме чудесно.

А някакви други проблеми и неща, които да гледам ?
Страници: 1 ... 8 9 [10]