Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Optima / Tърся двигател за KIA OPtima 2014, 1.7 136 коня.
« Последна публикация от pproiko - Днес в 04:25:03 pm »
Здравейте, колеги!
Търся необорудван двигател 1.7 дизел 136 конски сили (100 kw) за Kia Optima 2014, силно се надявам някой да може да ми помогне  ;D ;D ;D
2
Sorento / Софтуерна помощ за Соренто 2018
« Последна публикация от Dacheff - Март 27, 2024, 03:57:00 pm »
Привет, колеги!

Съвсем нов съм във форума, тъй като от сравнително скоро имам за пръв път Киа. Търсих във форума за подобна тема, за да не спамя, но не намерих. Ако има - се извинявам предварително.

Имам нужда от помощ относно Андроид Ауто и навигация за Соренто 2018. Колата е внос от Канада, което е важно уточнение. Колата има Андроид Ауто, но не мога изобщо да го подкарам. Включвам го да е активно през мултимедията на автомобила, но по никакъв начин не разпознава телефон. Пробвах с три различни телефона и три различни кабела (тествани на други коли). Имам някакво съмнение, че пак има общо с американската версия на хардуера. Реших, че след ъпдейт на цялата навигация (освен картите се ъпдейтва и firmware-ът) може и да стане, но уви.

Навигацията има карти само за Канада и при опит за ъпдейт от официалния сайт на Киа, ми дава да инсталиран новата версия само за Канада. Ако избера Европа, ми пише, че има несъответствие с хардуера на колата.

Въпросът ми е - принципно във всеки форум има някой, който разбира и се занимава с такива софтуерни прекодирания. Разбира се не искам да е под формата на услуга - с удоволствие ще си платя ако някой може да помогне. Също така, тъй като в САЩ и Канада няма изискване за DRL, ЛЕД-овете на колата се водят parking light и светят само като габарит. През деня са кодирани да светят дългите фарова на нисък %. Ако това може да се преправи и да си свети ЛЕД-ът, както е на европейските версии, ще е чудесно.

Та ако можете да ме насочите към сервиз/човек, който да погледне тези неща, ще съм ви благодарен.
3
Sportage / Re: Sportage 1.6 T-GDI ниво на маслото
« Последна публикация от justalittlesign - Март 27, 2024, 03:25:53 pm »
Здравейте. Интересувам се от версията  1.6 GDI (132). Има ли някой с версията без турбо с подобен проблем(ДА ВКАРВА БЕНЗИН В КАРТЕРА)?
След запознаване с модела съм на мнение,че не трябва да се кара с А98 за да не прегорят клапаните.
Предната ми беше Ceed GDI 136, който караха само с високо октаново гориво. Смятам, че заради това прегаряне започна да харчи масло.Сегашната я карам само с 95
4
Други модели. / Re: Поръчка на автомобили от autowini
« Последна публикация от Vokkil - Март 26, 2024, 10:30:09 am »
На Вниманието!!! на всички бъдещи и собственици, които ще се пробва да си поръчват автомобили от Корея. Благодарения на нашите "мошеници" и "Байганьоци", които много кратно са правили Фалшифициране на талоните на автомобилите които са най вече само на газ. От 2 седмици за да може да се мине митница с автомобила, се изисква на Корейския талон апостил от Корея. Започнало сме процедурата вече има е един колега с Градеур на който ще помогнем, ще ви държа в течение какво време ще отнеме и колко пари ще струва. 



П.П. Автомобилите след 3 месечно чака е вече пристигнаха, и собственика който ни се довери ще трява да почака още малко за да може да и се радва. За проблеми с регистрацията на автомобили от Корея и спедицията от там до България, като и само документално ние можем да ви помогнем ако имате проблем телефона ми 0888093339 Евгени  Йорданов.
5
Sportage / Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от staik - Март 25, 2024, 02:44:56 pm »
От както почна да се чува и бученето при бас ...направо откачам.
Надявам се да ми обърнат адекватно внимание, а не да кажат , че е нормално :D
6
Sportage / Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от lukaychev - Март 25, 2024, 02:12:34 pm »
И аз често долавям нещо средно между тихо скърцане и жужене от шофьорската врата, когато минавам през някакви неравности и също изчезва когато леко сваля стъклото. Все още не ме е подразнило толкова, че да ходя в Киа.
7
Optima / Re: подмяна на газовата бутилка на KIA K5 течна фаза
« Последна публикация от Bgivv - Март 25, 2024, 12:07:57 pm »
Здравейте, някой може ли да ми препоръча читав сервиз за газ течна фаза в София.
8
Sportage / Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от CursedSoN - Март 25, 2024, 10:18:32 am »
Здравей,
Имах подободен проблем на Ceed ,но в пасажерската врата.Оказа се изязла щипка на кората.
9
Sportage / Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Последна публикация от staik - Март 25, 2024, 09:37:47 am »
Здравейте,

От самото начало както имам колата чувам всякакви скърцания и шумове от шофьорската врата.
Също така, забелязох, че ако прозореца е напълно вдигнат (до край) се чуват доста скърцащи звуци, но ако го сваля минимално - те изчезват...
Също така като слушам песен, която има повече бас, се чува звук от ламарината. Като излезна от вън и се чува доста. На останалите врати този проблем го няма.
Искам да ви питам , дали има някой друг със същите или подобни симптоми?

ПС:
Във Сряда имам час за сервиза на Киа да я видят.
10
Optima / Re: K5 2017 г.
« Последна публикация от federal - Март 23, 2024, 08:27:33 pm »
Малко PP! От два месеца си я купих...еми много доволен, особенно след като бях заклеймил LPG! Много качествена кола, която за тези пари-качество, комфорт и разхода за гориво и подрържка е насравнимо с станалите аналози на цената, която се предлагат! Най важното е, че можеш да провериш автомобила, още от завода, какво, как, катастрофи, подръжка, км, от кого е купена, кой я продава...не е като помиярщина, която е в БГ и последствие научихме и Европа на простотията с нашите автоджамбази! Да, има фирми в БГ и хора които внасят коли от там, но те трябва да са коректни какво предлагат. Вършат работа, но трябва да се държат по изкъсо и ти да избереш ти какво искаш, а не те какво ти предлагат! Най доброто в цялата работа е, че корейците са коректни и вършат честно работата си и нашите бг вносители не могат да излъжат...е, ако естественно ти оставиш цялата работа на тях.А само трябва да влезеш в 2-3 сайта и всичко, ще ти стане ясно. Колите които предлагат нашите вносители не са лоши, добри са, но гледат все да излъжат малко с км, но ресурса на двигателите е голям и няма трагедии! 100-200к км са нормални за тези автомобили! Дано съм бил полезен :)  ПП Планувам още една, че не можем да разделим настоящата :)
Страници: [1] 2 3 ... 10