КИА Клуб България- фен форум на КИА
Модели автомобили => Ceed, ProCeed, Ceed SW => Темата е започната от: nix в Юли 21, 2009, 11:06:14 am
-
Вече съм на 3200 км - 1.6 дизел 90 коня. Тъй като карам 5-ти дизел подред имам известни впечатления от нафтовите печки :)
- Та първото нещо което забелязах е че при палене прави няколко оборота преди да запали. При предишния ми TDI мотор палеше моментално. Преди това съм карал чист атмостферен дизел с бренери и палеше също след няколко оборота, което се обяснява със спецификата на мотора. TDI -то поради директното впръскване пали почти веднага. CRDi мотора е комън рейл с директно впръскване също, някой има ли обяснение защо пали със закъснение? Чух че трябвало повече време за да вдигне помпата налягането в "рейл"-а :) (1600 бара), при TDI-to помпата е нормална ( не е помпа дюза - там е 2100 бара) и налягането е 250 -300 бара доколкото си спомням.
- Второ, при гасене се усеща леко претрисане (вибрация) която не знам дали е нормална. При голфа TDI когато се появи същото нещо се оказа тампон на мотора, след смяната му, всичко заспа както си беше преди. Та въпроса е, някой друг има ли подобни впечатления и дали това се дължи на самата конструкция на двигателя - 16 клапана, комън рейл, etc .... или има проблем.
А може и да съм прекалено придирчив ;)
-
моя гасне с тресене.Замислил съм се да ходя да видят тампона,щото и мен ме съмнява,но нещо времето нестига напоследък devil
-
И моят тресе при гасене.
Забелязъл съм, че колкото повече го оставиш да работи преди да загасиш, толкова по-малко е претрисането.
Иначе съм го приел това като даденост :)
-
моят 1.6 CRDI също "тресе" при гаснене, но самата дума "тресене" не е точна, по-скоро леки вибрации.аз мисля че е нормално или поне не ми прави впечатление.някой с опит с дизелите нека да каже. на мен ми е първия и нямам база за сравнение.
-
и аз го имам този "проблем"
Приел съм го за даденост, до сега не съм карал дизел, нямам наблюдения
-
ми принципно с никс сме стари голфаджиии :) аз и опелджия и сеатаджия и кво ли не.Досега от опит с дизелите,при такова нещо,все тампона е виновен :)
Това ми е първият рейл,и след като всички пишете ,че си появява,започвам да се осъмнявам.За мен обаче си е тампон/и , че там май са 2-3 :)
-
Абе не е болка за умиране, явно всички го имат и може да си е конструктивно недомислено. Сега не ми се ходи затова до сервиза специално. Ако се увеличи с времето на първа смяна на маслото ще го спомена като проблем.
Както каза Митко - досега на 1.6 D, на 1.7 TD и на 1.9 TDI, същия проблем си беше чист тампон, ама тука говорим за нови коли и комън рейл та рекох да питам :)
-
При мен също го има претрисането, но и на HDI на Peugeot се усеща такава вибрация при гасенето, такаче не се притеснявайте :)
-
Бройте ме и мен в клуба ...
-
Всеки дизел на този свят е така. Молете се да не спре да притриса като гасне, че тогава ремонт започва. Това притрисане е в следствие на голямата компресия - около 26 атмосфери и си е напълно нормално. Едно време така разбирахме кога един мотор е тръгнал да заминава. Карайте си спокойно и си сменяйте редовно консумативите. Ако искате моя съвет, не карайте маслото повече от 8000 км, но вие си решавате.
-
На мен също ми "друса" при гаснене, но не всеки път. И не вибрира, ами направо си друса. По-скоро го прави, ако стои дълго на празен ход. Започна когато беше на 10-11000 км.
Иначе и паленето е както казва nix - понякога му трябват 3-4 оборота, понякога пали от четвърт :o
Обаче като запали... ухааа ;D
-
Всеки дизел на този свят е така. Молете се да не спре да притриса като гасне, че тогава ремонт започва. Това притрисане е в следствие на голямата компресия - около 26 атмосфери и си е напълно нормално. Едно време така разбирахме кога един мотор е тръгнал да заминава. Карайте си спокойно и си сменяйте редовно консумативите. Ако искате моя съвет, не карайте маслото повече от 8000 км, но вие си решавате.
нали се сещаш че на 8000км смяна на масло - тази кола ще ти излезе не златна ами платинена :) А пък и е много важно къде се кара колата - повече в града или повече извън града. Принципно в сервизните бюлетини на КИА пише че сервизния интервал е 20000км, поне така съм виждал :-*
-
Аз знам какво пише, ама и знам какво масло се сипва тука. То и за горивния пише на 30к, ама с хубава нафта. Все пак казах мое мнение, което не ангажира никой. Аз си сменям маслата на дизелите на 7500 макс, а на бензиновите на 10000 макс. Микробуса от подписа ми е 1979 набор и не си знае километрите. Ремонт не е правен и още си го карам с пълна синтетика. Губи 1л масло, заради теч от дъга на картера, но не го пипам. Но задължително маслото на 7500, въздушния на 10000 и горивния на 15000. Авенсиса е по същия начин. В крайна сметка всеки сам си знае как да си обгрижва автомобила.
П.С. Всичко това с удължените интервали се прави само и единствено за околната среда.
-
какво масло се сипва?
-
ех бре Нико-лай-чУ :)
0на50 ;D
Баси,направи нова тема за маслото
за маслото много има да се пише.Лино аз ,след последната смяна на голфа,реших да тествам Тази марка (http://www.yacco-bulgaria.com/products.html) и съм повече от очарован. yahoo
Комшията ми е вносител и представител на agip.Кара старото Фе,и по негови думи във фирмените сервизи си сипват дота смотано масло 8-) ,та затова и ТАТИ ти казва смяната да е на 7500-8к ok
Отделно,ако се поровиш из офроуд форума или рено,ина доста да четеш за бая марки :) и как още със сипването на новото,вече е черно 8-)
-
Митак, много добре знам, че се сипва на турбодизеловите 0w50 :)
идеята е, коя е по-добрата марка в сравнение качество/цена. В София до колкото съм виждал сипват Aral.
За арал от мои "немски" приятели съм чувал само добри неща
-
Аз ползвам Мотул 5на30 за авенсиса и за сега нямам оплаквания. Арала се предполага, че е също хубаво, само ме притеснява, че сипват наливно и за това изрично искам бутилирано, което се разпечатва пред мен. Не че не могат да правят шашми и с бутилираното, все пак живеем в БГ.
-
Карал съм с MOTUL - добро е и с МОТОRЕX (швейцарско и наливно и бутилирано - супер масло е). Това швейцарското е и сравнително евтино но си е добро.