Модели автомобили > Sorento

Киа Соренто автоматик.

(1/6) > >>

Galin:
 Колеги закупих си Соренто 2,5 RCDI - EX 2004г. автоматик. Искам да разбера как се задейства 4х4 и бавните и дали някой е имал проблеми с раздатъчната кутия?

Жоро:
Честито и добре дошъл. Много безаварийни километри. 4х4 се включва автоматично, когато пробуксува задно колело. За да се включат бавните трябва да спреш, включваш на N и въртиш копчето. Крачната спирачка не трябва да е натисната, ако трябва дръпни ръчната. Какво те притеснява раздатката?

Galin:
благодаря колега,проблема с раздатката беше ,че изписваше на таблото индикация за повреда в4х4 но се оказа,че са изключени куплунзите включих ги и всичко се оправи.Днеска го тествах 4х4 и бавните всичкое добре

Митето:

--- Цитат на: Galin в Януари 27, 2015, 08:11:02 pm --- Здравейте колеги.След направено пълно техническо обслужване  днес подкарах моя новопридобит автомобил.При шофирането установих,че при пълен ляв и десен завой с малка скорост например маневриране на паркинг се получава едно леко приплъзване и лек хидравличен удар в скоросната кутия . Не знам това дали е нормално и ако е проблем къде да го търся .
Втория ми въпрос е  дали автоматичната скоросна кутия има филтър и дали трябва да се смени в КИА-Русе ми казаха, че няма .
предварително Благодаря

--- Край на цитат ---
Ето питането тук!

Жоро:
 Моето Соренто е 2007 г., дизел и в КМБ също ми казаха, че филтъра не се сменя. При мен също имаше леки тласъци на малка скорост при пълен ляв или десен. Лекува се със смяна на маслото в раздатката.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия