Автор Тема: Моля за съвет! Покупка на Kia Picanto с газ? Дали? Трябва ми скоро...  (Прочетена 60373 пъти)

dradonwolf

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте мили хора!

Трябва ми малка (заради по-безпроблемно паркиране) икономична кола, с която да въртя 40 км на ден през седмицата; до 300км през уикенда; и по възможност да не е твърде скъпа поддръжката й.

Изборът ми изходи от факта, че в момента имаме Киа Сийд 2010 фабричен газ инжекцион и или сме случили на автомобила, но няма нещо фатално, което да е изникнало за ремонт (все още). Кара се ежедневно, като последната половин година навъртя към 50хил км.

В частност съм се спряла на Киа Пиканто 2010 -2011 г. , бензин/газ, нов внос - обявени за 3600 и 4700 респективно.

Kia Picanto 1.1 EU 5 BRC LPG
3,666 ЛЕВА
2010, Газ/Бензин, 127000 км.
частно лице, София
https://www.cars.bg/offer/5e9aa0716738644fce65a102

(Тук звъняхме - оказа се, че не е ч.л., а е през някаква автокъща в района на Панчарево или поне там е паркирана колата, (според снимките е в "Exclusive R Cars Center", като може огледи само на обяд или привечер /т.е. обедна почивка или след работно време))

Признавам предвид силно ограничения си бюджет - тази ме примамва с цената си.

Kia Picanto 1.0i BiFuel
4,700 ЛЕВА
2011, Газ/Бензин, 97000 км.
Gabri Auto, София
https://www.cars.bg/offer/5da41cc689db6c29a940ee23

Има видими забележки по външния вид от снимките и съм чела по форумите да се оглеждат хубаво колите при покупка от тази автокъща, но то откъдето и да е втора ръка - гаранция няма.

Та, драги ми съфорумци - дали бихте споделили наблюдения/впечатления/мнения?

За да не се случи да изпадна като безпомощна девойка в беда по родните пътища..  %) или да чупя касичката за тая кола  write
 
Благодаря предварително за отделеното време!

Поздрави!   bye

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Лично мое мнение - от нашенски автоджамбазин кола не бих си купил. Ако изнамериш от часно лице - най-добре. Но и в двата случая плащаш си на майстора, който ще ти я потдържа занапред за оглед и си споко поне за повечето евентуални проблеми, които неопитен човек би пропуснал. Поне аз така процедирам. Но ако можеш да си разчиташ на собствения усет и знания - действай смело. Хубавото на нашата марка е, че е със сравнително ниски цени на частите и ремонтите са поносими за джоба - поне моя. Успех.

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
А аз към мнението на колегата ще добавя - иди с приятел, покарайте колите. Завърти волана наляво-надясно - трябва да се върти леко и да не се чуват пукания и скърцания. Покарайте на прав дълъг път, пробвайте как се държи колата на скорости 1-5, и задна, съединителя как отделя.  Пробвайте екстрите - огледала, радио. Ако нещо не работи - радио, стъкла, и т.н. - това е червена лампа, или повод за пазарлък. И най-важното - довери се на усета "дали това е твоята кола", когато седнеш в нея. Успех с избора.

AtomBio$

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Здравейте мили хора!

Трябва ми малка (заради по-безпроблемно паркиране) икономична кола, с която да въртя 40 км на ден през седмицата; до 300км през уикенда; и по възможност да не е твърде скъпа поддръжката й.

Изборът ми изходи от факта, че в момента имаме Киа Сийд 2010 фабричен газ инжекцион и или сме случили на автомобила, но няма нещо фатално, което да е изникнало за ремонт (все още). Кара се ежедневно, като последната половин година навъртя към 50хил км.

В частност съм се спряла на Киа Пиканто 2010 -2011 г. , бензин/газ, нов внос - обявени за 3600 и 4700 респективно.

Kia Picanto 1.1 EU 5 BRC LPG
3,666 ЛЕВА
2010, Газ/Бензин, 127000 км.
частно лице, София
https://www.cars.bg/offer/5e9aa0716738644fce65a102

(Тук звъняхме - оказа се, че не е ч.л., а е през някаква автокъща в района на Панчарево или поне там е паркирана колата, (според снимките е в "Exclusive R Cars Center", като може огледи само на обяд или привечер /т.е. обедна почивка или след работно време))

Признавам предвид силно ограничения си бюджет - тази ме примамва с цената си.

Kia Picanto 1.0i BiFuel
4,700 ЛЕВА
2011, Газ/Бензин, 97000 км.
Gabri Auto, София
https://www.cars.bg/offer/5da41cc689db6c29a940ee23

Има видими забележки по външния вид от снимките и съм чела по форумите да се оглеждат хубаво колите при покупка от тази автокъща, но то откъдето и да е втора ръка - гаранция няма.

Та, драги ми съфорумци - дали бихте споделили наблюдения/впечатления/мнения?

За да не се случи да изпадна като безпомощна девойка в беда по родните пътища..  %) или да чупя касичката за тая кола  write
 
Благодаря предварително за отделеното време!

Поздрави!   bye
Купих Пиканто 2009 с газ. Отличен избор за града, малка бърза и маневрена кола. Смених съединител защото автоджамбаза беше сложил от друг модел. Цената му е 130 лв. Масло и филтри можеш и сам да сменяш, елементарно е. За 1000 кубика е доста пъргава и икономична. Препоръчвам.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk