Автор Тема: Рио,вие горивната помпа в резервуара  (Прочетена 11996 пъти)

vladdinev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Рио,вие горивната помпа в резервуара
« -: Февруари 03, 2021, 09:51:20 pm »
Здравейте.Имам Киа Рио 2015 дизел.При контакт и запалване се чува горивната помпа в резервуара,като леко виене,променливо с натоварването.Явно компютъра я управлява.Така я купих от 1 ви собственик,и доста след това ми се наби в ушите.Дразни ме,и слушам музика с удоволствие yahoo.ВЪПРОС......нормално ли е това.Мисля,че това не трябва да се чува,и от какво може да е.?запушен филтър преди помпата???Има ли някой опит с такъв случай.Благодаря преварително.

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Рио,вие горивната помпа в резервуара
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2021, 08:53:09 am »
Или е сменяна с евтин вариант, или е в края на живота си.Горивният Филтър как е , да не е някой ментак?
Ще ти дам пример с един мой автомобил преди доста години, макар че беше бензинов и газ, след дългогодишна работа горивната помпа умря. Докато беше в изправност , никога не съм чувал шумове от нея, не я усещах че работи, беше много тиха. Оригиналната беше DENSO, цената беше около 450лв. Сложих най евтиния китаец за 80лв., тъй като колата можеше да пали директно на газ. Още със първото палене китаецът се чуваше осезателно, вой и глухо бучене....викам си, ааа няма да изкараш много дълго но как да е! При мен колата остана още 3-4 години, карах я всеки ден, подарих я на приятел, преди 3 години, помпата все още работи! Приятелчето я кара всеки ден , помпата продължава да работи, вие и бучи но работи, а аз я бях нарочил че ще умре след кратко време.... :) :)
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

vladdinev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Рио,вие горивната помпа в резервуара
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2021, 11:19:11 am »
Здравей колега.Много се радвам,че някой се отзова на вопъла ми на негодувание срещу горивната помпа >:(
Аз съм....т.е. бях в гаранция.Колата я вземах лизингова,и едва ли някой и е сменял помпата.После във Варна запитах сервиза "ко праим",а те казаха,нищо,понеже помпата работи.После аз загубих гаранцията,защото,като много умно българче,си смених масло и филтър,накладките сам,сложих навигация и задна камера,и други екстри,които бяха причина да не я зачитат повече.Не ми и трябва,всяка година да ме бръснат за сервиз яко....смяна масло,филтри и т.н.
Помпата я демонтирах от резервуара,огледах я,и почистих с химия филтъра преди помпата,който е заврян много навътре в конструкцията.Този филтър ми се струва много фин.Не зная колко микрона е,но аз съм корабен механик,и цял живот съм се ебавал с помпи всякакви,и с какво ли не още.Когато има затруднение (съпротивление)на смукателната част,обикновенно обемните помпи започват да вият.След почистването,отчетох тиха работа в първият момент,и за известно време,след което нещата станаха същите.Мисля си,дали този филтър не е прекалено фин,и да се затъква от разните там парафини и кво ли не ,на калпавото ни дизелово гориво.Иначе,в резервуара беше всичко идеално чисто,без видими мръсотийки.Имам идея,да я изкарам пак помпата,и да надупча малко филтъра,т.е. да елиминирам съпротивлението му,ако има такова.То ще си покаже.С това рискувам да прееба помпата,което е едно предположение,а може и нищо да не и стане.Ако има ефект,ще и сложа по-редичък филтър.Пък в края на краищата,има и нови помпи за около 100-тина лева.Иначе колата си върви,но това виене ме вбесява понякога.Ами това е,ако имаш мнение,можеш да споделиш.Поздрави