Автор Тема: Sportage 2 - тресене при първо валене  (Прочетена 1336 пъти)

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Sportage 2 - тресене при първо валене
« -: Април 11, 2021, 12:35:22 pm »
Колеги здравейте.Колата е спортич 2, 2.0 дизел 113кс. Проблема е,че при първо палене за деня като не е карана колата  има тресене и пушеk отзад,но не черен,а по-скоро като бял.Целият проблем е 2-3 минути и после вече цял ден няма нищо.Основно го прави като е студено на вън,лятото примерно в жегата не го прави това.Някой има ли идея от какво е?Грешки не записва никакви,нито мени оборотите като тресе,но все едно работи на 3 цилиндъра.Аз си мисля дали не е някоя дюза?При изфорсиране не пуши черно или друго,не губи антифриз,не гори масло - за 10 000км доливам към 500гр..Пали лесно дори в най-големият студ си пали веднага,но тресе без да мени обороти и се оправя като поработи малко.
« Последна редакция: Април 11, 2021, 12:50:09 pm от quak »

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Sportage 2 - тресене при първо валене
« Отговор #1 -: Април 12, 2021, 10:10:51 am »
Подгревна свещ на някой цилиндър или компресия на някой цилиндър. Щом пуши бяло няма хубаво горене в съответния цилиндър с проблемна компресия или свещ.

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Sportage 2 - тресене при първо валене
« Отговор #2 -: Април 12, 2021, 12:43:51 pm »
Подгревна свещ на някой цилиндър или компресия на някой цилиндър. Щом пуши бяло няма хубаво горене в съответния цилиндър с проблемна компресия или свещ.

Аз преди имах бензинова кола с директно впръскване и имах проблем с дюзите и симптомите тогава бяха точно тресене при първо палене,но без значение дали е топло или студено на вън и беше придружено с играене на оборотите и гаснене понякога.Докато сега пуши бяло,но само при първо палене и то ако е студено на вън и проблема го има няколко минути след това цял ден е ок.Колата си върви нормално,не играят обороти,не прекъсва.Ако е компресия не трябва ли постоянно да има проблем?И аз си мислех за подгревна свещ понеже ако е примерно 20 градуса на вън не тресе,но ако е 5 тресе.Ако го няма тресенето не пуши нищо дори и да я изфорсирам.